Reklama

Jakie oprawki do okularów będą najmodniejsze w 2020 roku?

Opublikowano:
Autor:

Jakie oprawki do okularów będą najmodniejsze w 2020 roku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle W ubiegłym roku dało się zauważyć kilka wiodących trendów, jeśli chodzi o oprawki okularów korekcyjnych. 2019 rok upłynął pod znakiem oprawek retro, wyróżniających się twardo zarysowaną i dosyć potężną bryłą. Nie brakowało również cienkich oprawek kolistych, nawiązujących stylem do lat 70. Swoją obecność na rynku próbowały też zaznaczyć oprawki transparentne, jednak nie osiągnęły one wielkiego sukcesu, a większość klientów potraktowała je raczej jako ciekawostkę. Zauważalny wzrost zainteresowania odnotowały natomiast oprawki znanych projektantów mody, po które jeszcze niedawno sięgał tylko mały odsetek najbardziej zamożnych klientów. W którym kierunku pójdzie rynek oprawek w 2020 roku?

Utrzymanie obecnych trendów i jeszcze większy wzrost popularności ekskluzywnych marek

Możemy być pewni tego, że utrzyma się tendencja wyboru oprawek retro, w tym wspomnianych właśnie oprawek kolistych. Możemy jednak podejrzewać również to, że rynek będzie coraz bardziej otwarty na bardziej odważne oprawki. W nadchodzącym roku jednym z najmodniejszych modeli mogą być, chociażby wysublimowane oprawki Versace, charakteryzujące się ciekawym połączeniem uniwersalnej czerni i delikatnie ją przełamujących złotych ornamentów.

W ubiegłym roku można było zauważyć, że ludzie niechętnie poddają się eksperymentom, ale za to coraz częściej wracają do klasyki. Ponadto oprawki do okularów korekcyjnych przestały już dawno pełnić jedynie funkcję użytkową i stały się elementem świata mody. Stąd właśnie przewidywania odnośnie tego, że produkty ekskluzywnych marek takie jak wspomniane oprawki Versace zyskają jeszcze bardziej na popularności.

Oprawki z podwójną belką i potencjalne innowacje

Być może na rynku oprawek do okularów korekcyjnych nastąpi chwilowe zatrzęsienie spowodowane wprowadzeniem jakiejś innowacji, ale raczej nie zagrozi to pozycji złotych i srebrnych oprawek klasycznych, które możemy spotkać w tej chwili najczęściej. Swoją niszę zagospodarowały już dawno oprawki drewniane, a na horyzoncie nie widać na razie niczego co mogłoby odwrócić obecny stan rzeczy.

Rodzajem oprawek, które będą z pewnością zyskiwać coraz to większe grono sympatyków, są natomiast oprawki z podwójną belką. Nie można jednak powiedzieć, że wyprzedzą one w rankingach oprawki retro, ponieważ często należą one do tego samego segmentu. Ciągłość obecnych trendów zostanie więc najpewniej zachowana.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE