Jakie rodzaje palników można wyróżnić?
Palniki można podzielić na dwa podstawowe rodzaje:
- palniki inżektorowe – w tym przypadku inżektor działa tak, że tlen jest wtłaczany pod wpływem wysokiego ciśnienia i zasysa do komory mieszania odpowiednią ilość gazu palnego, ważne jednak, aby ustawić odpowiednie ciśnienie na reduktorach,
- palniki bezinżektorowe – tutaj gazy są podawane do palnika pod jednakowym ciśnieniem i miesza się w środku korpusu palnika bądź na zewnątrz niego. Konieczne jest zastosowanie w tym przypadku reduktorów równoprężnych.
- Palniki uniwersalne acetylenowo-tlenowe – jeśli interesuje Cię palnik do podgrzewania stali, dobrze trafiłeś, znajdziesz go m.in. w sklepie Perun.pl. Możesz go również wykorzystać m.in. do spawania, lutowania oraz opalania.
- Palniki uniwersalne propanowo-tlenowe – w sytuacji, gdy szukasz palnika do grzania metalu, zainteresuje Cię właśnie ten. Doskonale sprawdzi się on także m.in. do cięcia oraz spawania metali kolorowych.
- Palniki do cięcia propanowo-tlenowe – możesz nimi ciąć stal węglową i niskostopową. Ich atutem jest również to, że propan kosztuje mniej niż acetylen.
- Palniki do cięcia acetylenowo-tlenowe – pozwolą Ci one ciąć stal węglową i niskostopową przy użyciu acetylenu, który pozwala szybko uzyskiwać wysoką temperaturę.
- Palniki propanowo-powietrzne – w tym przypadku wtłacza się pod ciśnieniem gaz propan-butan. Zasysa on powietrze do otoczenia przez odpowiednie otwory. Jeśli chodzi o tego typu palniki, ale o większych gabarytach, stosuje się je m.in. przy pracach drogowych czy usuwania pozostałości po starszych farbach.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.