Reklama

Jakie są różnice między kondominium a apartamentem?

Opublikowano: czw, 3 gru 2020 09:14
Autor:

Jakie są różnice między kondominium a apartamentem? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle W trakcie poszukiwania odpowiedniego dla siebie lokum możemy natrafić na różne warianty mieszkalne. Dla wielu potencjalnych klientów może być zaskoczeniem, że apartamenty i kondominium w rzeczywistości nie są tym samym, chociaż łączy je wiele podobieństw. Zagłębmy się w szczegóły, aby dowiedzieć się więcej o każdej opcji.

Czym jest kondominium?

Kondominium to prywatna rezydencja przeważnie wynajmowana tymczasowym najemcom. Mieszkanie jest zwykle zlokalizowane w budynku mieszkalnym lub wspólnocie, ale samo z siebie jest własnością prywatną osoby, która staje się właścicielem tej nieruchomości. Taka osoba ma pełne prawo głosu co do tego, kto jest zatwierdzony do wynajęcia jego lokalu, więc sam proces jest bardziej osobistym, indywidualnym procesem niż, powiedzmy, wynajmowanie mieszkania. Jednak właściciel nie będzie na miejscu, chyba że będzie mieszkał w lokum znajdującym się w tym samym budynku.

Czym jest apartament?

Apartament to nieruchomość przeznaczona do kupna, która jest zwykle własnością (nie tylko zarządzaną) przez firmę dewelopera, znajdująca się w budynku mieszkalnym, kompleksie lub wspólnocie - zależnie od sytuacji. W apartamentowcu wszystkie lokale są takie same, a właściciel jest ten sam. Każdy potencjalny klient zgłasza się do tego samego zarządcy nieruchomości, który zazwyczaj znajduje się w biurze z zatrudnionymi agentami (pomagającymi obecnym mieszkańcom i sprzedającymi pozostałe lokale).

Różnice

Czym więc różni się apartament od kondominium? Pod względem atrybutów fizycznych nic. Różnica między nimi wynika z własności. Apartament się w kompleksie (wypełnionym innymi apartamentami) będącym własnością jednego podmiotu, często korporacji, a następnie sprzedawany jest zainteresowanym klientom.

Kondominium jest jednak własnością osoby fizycznej i zwykle jest zarządzane przez właściciela osobiście lub znajduje się pod parasolem stowarzyszenia właścicieli domów konkretnej wspólnoty mieszkaniowej, czasami korzystającego z pomocy firmy zarządzającej nieruchomością.

Podsumowanie

Jeśli zależy nam przede wszystkim na posiadaniu określonej nieruchomości na własność, to najlepiej jest wybrać apartament, którego kupno sprawia, że w rzeczy samej stajemy się jego właścicielem, a deweloper oddaje nam swoje prawa do niego. Jest to tym bardziej opłacalne, że tego typu obiekty często są świetnie zlokalizowane, w przeciwieństwie do kondominium, będące przede wszystkim domeną terenów podmiejskich, co nie jest bez znaczenia szczególnie dla pracujących rodziców.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy