Reklama

Jakie są wady i zalety kredytu gotówkowego?

Opublikowano:
Autor:

Jakie są wady i zalety kredytu gotówkowego? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle To właśnie kredyt gotówkowy cieszy się największym powodzeniem, jeśli pod uwagę weźmiemy wszystkie produkty oferowane przez banki komercyjne, jakie działają na terenie naszego kraju. Nic dziwnego, bo to przecież wsparcie finansowe, które udzielane jest nie tylko w ramach konieczności realizacji tzw. niespodziewanych wydatków, ale również wtedy, gdy kredytobiorca chce spełnić swoje nadrzędne potrzeby.

Polskie społeczeństwo staje się coraz bogatsze i wreszcie stać nas na regularną spłatę comiesięcznych rat. Mamy też coraz większe potrzeby, dlatego też tak chętnie i często sięgamy po kredyt gotówkowy dostępny na https://www.totalmoney.pl/kredyty_gotowkowe. Według statystyk, tego rodzaju zobowiązanie posiada nawet co drugi dorosły obywatel Polski. Jeśli i Ty chcesz uzyskać dodatkowe środki na dowolny cel, poznaj cechy charakterystyczne kredytu gotówkowego wraz z jego największymi zaletami, ale również wadami.

Dlaczego warto sięgać po kredyt gotówkowy?

Nie ma wątpliwości, że dzisiaj to klient dyktuje warunki bankom i to on ustala, jakie zobowiązanie chce zaciągać. Może decydować o wartości kredytu, ale też czasie współpracy z bankiem. Co więcej, chcąc wziąć tani kredyt gotówkowy, może negocjować wszystkie warunki umowy. Tego rodzaju finansowe wsparcie w pełni odpowiada oczekiwaniom, potrzebom i możliwościom spłaty każdego indywidualnego klienta. Można śmiało stwierdzić, że kredyt gotówkowy jest dzisiaj "szyty na miarę".

Ale to nie wszystko, bo okazuje się, że takie zobowiązanie dzisiaj zaciąga się w prosty sposób, szybko, a nawet bez konieczności wychodzenia z domu. To właśnie kredyt gotówkowy online cieszy się największą popularnością w czasach pandemii koronawirusa. Polacy po prostu obawiają się wizyt w stacjonarnych placówkach banków. Dotychczas chętnie korzystali z opcji online dla własnej wygody i komfortu oraz minimalnych formalności. Dzisiaj jednak do głównych atutów dochodzi również zwyczajnie bezpieczeństwo i ochrona zdrowia. Wystarczy wypełnić wniosek elektroniczny, by dosłownie po kilku minutach uzyskać decyzję. Jeśli ta będzie pozytywna, środki od razu trafiają na wskazany rachunek. Proste procedury zaciągania kredytów przez internet czekają również na tych potencjalnych kredytobiorców, którzy współpracują już z danym bankiem i zarządzają własnymi finansami poprzez konto online. To przez internetową platformę mogą uzyskać pieniądze w ekspresowym tempie, a kredyt gotówkowy bez BIK jest wręcz standardem. Bank weryfikuje wtedy najczęściej wpływy swojego klienta na prowadzonym rachunku, cała procedura oceny zdolności kredytowej jest wtedy skracana do absolutnego minimum.

Kolejną zaletą, która charakteryzuje kredyt gotówkowy, jest fakt, że takie zobowiązanie zaciąga się na dowolny cel. Oznacza to, że bank w żaden sposób nie kontroluje, na co przeznaczane zostają pieniądze pochodzące z tego produktu. Dzięki temu kredyt gotówkowy uznawany jest za doskonały produkt oddłużeniowy, ponieważ kredytobiorca może przeznaczyć środki na spłatę innych, na przykład zaległych już zobowiązań. Najczęściej środki dzielone są na dowolne części i przeznaczane są na spłatę długów, zasilenie bieżącego budżetu, jak również realizację dowolnych celów, takich jak remont mieszkania, zakup samochodu czy wakacyjny wyjazd.

Warto także podkreślić, że kredyt gotówkowy można uzyskać na naprawdę wysoką wartość, a czas spłaty tego zobowiązania jest długi, dzięki czemu kredytobiorca utrzymuje płynność finansową i nie ma problemu ze spłatą niskich przecież rat.

Wady, na które trzeba zwrócić uwagę, wybierając kredyt gotówkowy?

Ograniczeniem jest przede wszystkim to, że każda instytucja bankowa prowadzi własną politykę kredytową i ustala inne warunki takich zobowiązań. Kredytobiorca przed wysłaniem wniosku o kredyt gotówkowy musi więc poznać i dokładnie przeanalizować co najmniej kilka ofert, na co musi poświęcić sporo czasu. Nie każdy potencjalny klient sprawnie porusza się również w tematyce kredytowej.

Trzeba też pamiętać, że kredyt gotówkowy z reguły nie jest dostępny dla wszystkich, a zazwyczaj najlepsze warunki tego rodzaju zobowiązań otrzymują nowi klienci instytucji bankowej. Na rynku usług finansowych panuje ogromna konkurencja, więc banki muszą zachęcać do współpracy tych, którzy jeszcze nie korzystali z ich ofert. Ci stali, lojalni już klienci mogą liczyć zazwyczaj na uproszczone procedury weryfikacyjne, ale niekoniecznie lepsze, bardziej opłacalne warunki samego zobowiązania.

Co ważne, w większości przypadków o kredyt gotówkowy mogą starać się jedynie ci, którzy wykazują odpowiednią zdolność kredytową. Na taką składa się zaświadczenie o zarobkach i formie zatrudnienia oraz historia kredytowa - ta weryfikowana jest poprzez raport BIK. Jeśli potencjalny kredytobiorca wykazuje zaległości w spłacie innych zobowiązań albo nie reguluje płatności od dawna, raczej nie ma szans na otrzymanie kolejnego kredytu.

Każda decyzja o zaciągnięciu kredytu gotówkowego musi być dobrze przemyślana, a klient instytucji bankowej ma być pewny, że będzie w stanie płacić comiesięczne raty w wyznaczonym terminie.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE