Reklama

Kiedy dojdzie przelew? Jak to sprawdzić?

Opublikowano:
Autor:

Kiedy dojdzie przelew? Jak to sprawdzić?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Oczekiwanie na przelew wymaga czasem wiele cierpliwości. Zamiast jednak poddawać się w tym czasie nerwom, możemy w łatwy sposób sprawdzić, o której godzinie najpewniej pieniądze pojawią się na koncie. Jak to zrobić?

Nieustanne logowanie się na stronie swojego banku. Odświeżanie jej. Myślenie o tym, że przelew idzie już kilka godzin i zastanawianie się, czy to normalne. Zastanawianie się, czy  może osoba, która wysyłała pieniądze, pomyliła się przy wpisywaniu numeru konta. Zna to chyba każdy, kto kiedykolwiek czekał na przelew. No bo jak to jest, że raz środki pojawiają się u nas błyskawicznie, a innym razem są dostępne dopiero na drugi dzień. Niecierpliwość jest tu jednak uzasadniona. Szczególnie jeśli przelew opiewa na wysoką kwotę. Warto jednak wiedzieć, że to, o której przychodzi przelew, nigdy nie jest przypadkowe. Z tego też powodu można w łatwy sposób przewidzieć dokładną godzinę jego dostarczenia. Warto wiedzieć jak to zrobić, by już więcej się nie zamartwiać. 

Czas dostarczenia przelewu — od czego zależy? 

 

Większość z nas codziennie wykonuje wiele transakcji przy pomocy konta bankowego. Płacenie kartą, czy też robienie przelewów to jedno. Czym innym jest natomiast oczekiwanie na zasilenie konta. To zawsze przysparza wiele nerwów, szczególnie jeśli cała transakcja trwa dłużej, niż się tego spodziewaliśmy. W takich sytuacjach zaczynamy snuć czarne scenariusze, zastanawiając się na przykład, czy pracodawca aby na pewno przesłał nasze wynagrodzenie. 

Warto wiedzieć, że na czas dostarczania przelewów wpływ ma naprawdę wiele czynników. Jeśli więc do tej pory zawsze ze zniecierpliwieniem zastanawialiśmy się, kiedy dojdzie przelew, koniecznie powinniśmy dowiedzieć się, co się za tym kryje. 

 

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o czasie dostarczenia przelewu, jest godzina jego wykonania. Banki wymieniają bowiem między sobą komunikaty w kilku sesjach, a dokładniej w porannej, popołudniowej i wieczornej. Warto pamiętać też, że rozliczenia w sesjach Elixir obsługiwane są jedynie w dni robocze.  Istotną kwestią jest też to, z jakiego banku robimy przelew. 

Kalkulator księgowania przelewu — sprawdź, o której pieniądze pojawią się na koncie

Jeśli zależy nam, by szybko sprawdzić, o której dostaniemy przelew, możemy zrobić to w bardzo łatwy sposób. Obecnie w internecie dostępne są bowiem kalkulatory księgowania przelewu. To bardzo przydatne narzędzia, które pozwalają wyliczyć nam, kiedy pieniądze pojawią się na naszym koncie.

Do uzyskania takiej informacji, potrzebujemy właściwie dwóch rzeczy. Pierwszą jest godzina wykonania zlecenia. Drugą natomiast nazwy banków, pomiędzy którymi zawarta została transakcja. Na tej podstawie kalkulator dokonuje szczegółowej analizy, biorąc pod uwagę godziny sesji w bankach. Należy bowiem pamiętać, że każdy bank sam ustala czas poszczególnych sesji. Dzięki kalkulatorowi możemy dowiedzieć się, kiedy spodziewać się pieniędzy i to praktycznie z idealną dokładnością. 

 

Jak wysłać pieniądze szybko? 

 

Jeśli nie wysłano pieniędzy z tego samego banku, to zwykle będziemy musieli czekać na nie przynajmniej kilka godzin. A co, jeśli potrzebujemy tych środków ''na już''? W takiej sytuacji warto skorzystać z przelewu natychmiastowego. Jego wykonanie umożliwia obecnie większość banków, dlatego też możemy zrobić to bez problemu. Jak sama nazwa wskazuje, przy przelewie natychmiastowym, pieniądze pojawiają się na koncie od razu po zleceniu wykonaniu transakcji. Usługa ta jest jednak płatana, dlatego warto uwzględnić to, nim zdecydujemy się z niej skorzystać.  

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE