Reklama

Reklama

Kompletujemy strój medyczny - co brać pod uwagę?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Kompletujemy strój medyczny - co brać pod uwagę? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wydawać się może, że zakup stroju medycznego to wcale nieskomplikowana czynność. Jeszcze wiele lat temu taki ubiór kojarzył się głównie z bielą, a kupno było banalnie proste ze względu na prosty wybór. Tak więc praktycznie nikt nie miał żadnych wątpliwości lub problemów ze skompletowaniem gotowego stroju. W dzisiejszych jednak czasach wybór garderoby ma niebagatelne znaczenie, szczególnie w przypadku zawodów medycznych. Podpowiadamy w jaki sposób skompletować gotowy strój medyczny i na co zwrócić uwagę przy jego zakupie.

Reklama

Odpowiednie obuwie

Kluczową kwestią w przypadku wyboru stroju medycznego jest upewnienie się, że obuwie do kompletu będzie wystarczająco wygodne podczas wielogodzinnej pracy. Jak łatwo się domyśleć dyżury w szpitalu mogą trwać znacznie dłużej niż początkowo się to może wydawać. Z tego względu należy koniecznie brać pod uwagę to, aby obuwie było niezwykle wygodne. Tradycyjne białe klapki medyczne są dostępne w różnych rozmiarach i producenci przywiązują dużą wagę do tego, aby były one wytrzymałe i komfortowe nawet w trakcie wielogodzinnych spacerów po szpitalu.


Bluza i spodnie

Górna część stroju – czyli zwykle wygodna bluza medyczna powinna wyglądać estetycznie i być po prostu wygodna w użytkowaniu. Wiele osób zwraca także uwagę na kolor. Najlepiej w takim przypadku dobrać barwę stroju do wyglądu pozostałego personelu. Powinno nam zależeć na tym, aby zbytnio się nie wyróżniać, ale jednocześnie odpowiadać wysokim standardom placówki w której przebiega praca. Można oczywiście w niektórych sytuacjach pozwolić sobie na nieco ekstrawagancji i wybrać strój składający się z wielu barw, a nawet kupić ubiór wzorzysty. Przy podejmowaniu takich decyzji należy kierować się nie tylko własnymi potrzebami, ale konieczne jest uzmysłowienie sobie jak na taki strój będą reagować pacjenci. W gruncie rzeczy strój lekarza ma działać na nich uspokajająco, a uzyskanie takiego efektu jest względnie proste – wystarczy postawić na neutralne kolory.


Dodatki do stroju

Przy kompletowaniu stroju dla celów medycznych warto przyjrzeć się dostępnym dodatkom. Większość ubiorów tego typu ma zwykle komplet szerokich i głębokich kieszeni. W ten sposób zawsze można mieć przy sobie dokumentację pacjenta, a także nie istnieje ryzyko zgubienia tych rzeczy w trakcie wykonywania codziennych obowiązków lub szybkiego przemierzania placówki medycznej. Wśród innych dodatków warto wymienić specjalne zapięcia oraz dodatkowe zamki, które pozwalają komfortowo i szybko zmienić ubiór w nieoczekiwanych sytuacjach.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE