Reklama

Kredyt gotówkowy- czym jest i jak go otrzymać?

Opublikowano:
Autor:

Kredyt gotówkowy- czym jest i jak go otrzymać? - Zdjęcie główne

Kredyt gotówkowy- czym jest i jak go otrzymać?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wielu z nas choć raz w życiu starało się dostać kredyt gotówkowy. W dzisiejszych czasach pożyczkę można dostać nawet bez wychodzenia z domu. Czym jest kredyt gotówkowy i jak go uzyskać?

Czy jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy nierzadko nazywany jest także pożyczką gotówkową lub kredytem konsumenckim. Jest to popularny produkt finansowy, który pozwala na realizację kosztownych celów kredytowych. Jeśli chcesz kupić dom, mieszkanie czy samochód, musisz liczyć się z ogromnym wydatkiem. Mało kto dysponuje takim majątkiem, zdecydowanie częściej sięgamy właśnie po kredyt gotówkowy na korzystnych warunkach, który pozwoli pokryć koszty.

Zazwyczaj wskazanie celu kredytu gotówkowego nie jest konieczne, a pożyczone pieniądze mogą być wykorzystane na dowolny cel. Zdarza się jednak czasem, że banki oczekują wyszczególnienia, co kredytobiorca ma zamiar zrobić z pożyczonymi funduszami.
Kredyt gotówkowy jest udzielany na podstawie pisemnej umowy kredytowej. Minimalną kwota kredytu gotówkowego to 1000zł.

Zaciągając kredyt gotówkowy należy pamiętać, że jest to zobowiązanie na kilka, czasami nawet kilkanaście lat. Jeśli mamy zamiar zaciągnąć kredyt hipoteczny, czas kredytowania może objąć nawet kilkadziesiąt lat. Ważne jest więc, by zanim zdecydujemy się na umowę kredytową, dobrze zastanowić się, czy będziemy w stanie terminowo spłacać zaciągnięte zobowiązanie.

Jak ubiegać się o udzielenie kredytu gotówkowego?

Aby móc otrzymać kredyt gotówkowy, najpierw należy uzyskać pozytywną decyzję kredytową. Aby bank mógł jej udzielić, najpierw musi dokonać wnikliwej analizy twojej zdolności kredytowej. Dopiero, gdy bank sprawdzi historię kredytową w BIK, inne zobowiązania, a także rodzaj i formę zatrudnienia, może podjąć decyzję o udzieleniu nam kredytu.Popularne są także pożyczki online z zaufanej porównywarki.

Ubieganie się o kredyt należy rozpocząć od złożenia kompletu dokumentów poświadczających zatrudnienie, wysokość dochodów, innych zobowiązań finansowych. Bank może poprosić o dostarczenie dodatkowych dokumentów. Konieczne będzie również złożenie wniosku o kredyt gotówkowy. Najlepszy kredyt gotówkowy najłatwiej jest znaleźć w rankingu kredytów gotówkowych. W taki sposób możliwy jest wybór najbardziej korzystnej oferty. Ranking kredytów gotówkowych zbiera wszystkie informacje w jednym miejscu, co jest bardzo wygodnym rozwiązaniem.

Czym jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania?

Całkowity koszt kredytu gotówkowego to nie tylko kwota pożyczona z banku. Do niej należy doliczyć jeszcze wiele dodatkowych kosztów. Ostatecznym kosztem jest roczna stopa oprocentowania. RRSO to całkowity koszt danego kredytu. Jest wyrażany jako wartość procentowa całkowitej kwoty zobowiązania w skali jednego roku.

Warto wziąć pod uwagę maksymalne oprocentowanie kredytu gotówkowego, aby dobrze oszacować, czy będziemy w stanie pokryć koszty miesięcznych rat. Najtańszy kredyt to ten, którego RRSO jest najniższe. Całkowita kwota do spłaty obejmuje prowizję za przystąpienie do kredytu, koszty jego ubezpieczenia, odsetki kredytowe oraz inne opłaty zabezpieczające spłatę zobowiązania. Niska stopa oprocentowania i niska prowizja za udzielenie kredytu oznacza, że koszty kredytu będą najniższe, a sam kredyt- najtańszy.

Spłata kredytu gotówkowego

Jeżeli mamy odpowiednią zdolność kredytową i znajdziemy naprawdę korzystny i tani kredyt gotówkowy, pozostanie nam jedynie jego spłata. Okres spłaty kredytu może wynosić od kilku do kilkunastu czy nawet kilkudziesięciu lat. Warto jednak wiedzieć, że w większości przypadków możliwa jest nadpłata kredytu gotówkowego, pozwalająca na szybszą spłatę kredytu. Obecnie, maksymalna kwota kredytu gotówkowego to 200 000 zł. Warto znać jeszcze jedno prawo, jakie mają kredytobiorcy. Chodzi tutaj o wakacje kredytowe, czyli przerwę w spłacie rat kredytu przez okres zwykle o 1 do 6 miesięcy. W trakcie wakacji kredytowych nie musimy martwić się ratami, a fundusze możemy przeznaczyć na zupełnie inny cel.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE