Kremy do twarzy polecane dla cery dojrzałej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Kremy do twarzy polecane dla cery dojrzałej - Zdjęcie główne

Krem do twarzy

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Każda z kobiet chce, aby jej skóra jak najdłużej pozostała jędrna, elastyczna i na długo zachowała młodzieńczy wygląd. Niestety starzenie się skóry to naturalny proces, którego nie da się oszukać. Procesy starzenia, które zachodzą w naszej skórze, zaczynają się bowiem już w okolicach 25. roku życia. Stan naszej skóry ulega poważnym zmianom także w okresie menopauzy, dlatego właściwa pielęgnacja cery dojrzałej jest bardzo istotna. Jednym z kluczowych elementów pielęgnacji tego rodzaju cery są kremy do twarzy, które będą odpowiadać jej potrzebom.

Cera dojrzała – charakterystyka

Aby kremy do twarzy mogły zadziałać w przypadku cery dojrzałej, istotne jest poznanie podstawowych informacji na jej temat, które okażą się pomocne przy wyborze odpowiedniego kosmetyku pielęgnacyjnego. Proces starzenia się skóry, który rozpoczyna się od 25. roku życia, a po ukończeniu 30 lat znacznie przyspiesza, wiąże się z coraz mniejszą produktywnością komórek skóry właściwej, które odpowiadają za syntezę substancji niezbędnych dla zachowania młodzieńczego wyglądu skóry, a więc kwasu hialuronowego, elastyny czy też kolagenu.

 

Starzenie się skóry związane jest zarówno z czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Są to uwarunkowania genetyczne, styl życia, dieta, pielęgnacja skóry, a także menopauza. Czym zatem charakteryzuje się cera dojrzała? To przede wszystkim:

  • utrata jędrności i elastyczności skóry;
  • pogłębianie się zmarszczek;
  • przebarwienia skórne;
  • nieregularny owal twarzy;
  • opadanie kącików ust i powiek;
  • ziemista skóra, pozbawiona kolorytu;
  • rozszerzone naczynka.
 

Skóra dojrzała bardzo często jest typem skóry wrażliwej. Zachodzące w niej procesy starzenia sprawiają, że staje się ona cienka, wiotka, a oprócz tego bardzo często szorstka i przesuszona. Uszkodzeniu często ulega płaszcz hydrolipidowy, przez co skóra jest znacznie bardziej podatna na różnego rodzaju podrażnienia i szkodliwy wpływ czynników zewnętrznych, np. promieniowania UV czy zimna.

 

Kremy do twarzy a starzenie się skóry

Jednym z problemów, z jakimi boryka się cera dojrzała, jest znaczny ubytek kolagenu. Właśnie to białko budulcowe naszego całego organizmu jest niezwykle istotne dla utrzymania jędrności, gładkości i sprężystości naszej skóry. Kolagen to substancja, której ilość w naszym organizmie zmniejsza się już od 25. roku życia, a jego roczny ubytek w skórze może wynosić nawet 1%. Wpływ na wygląd cery dojrzałej bardzo często ma także menopauza. Dlatego też, jeśli zależy nam na utrzymaniu młodego wyglądu naszej skóry na jak najdłużej, podstawą pielęgnacji powinny być odpowiednie kremy do twarzy.

 

Cera dojrzała – pielęgnacja skóry

Właściwa pielęgnacja skóry jest niezwykle istotna w przypadku cery dojrzałej. Choć niektórym może wydawać się inaczej, okres pomenopauzalny wymaga od nas poświęcenia skórze odpowiedniej ilości czasu oraz korzystania z właściwych kosmetyków. W przypadku cery dojrzałej zdecydowanie nie należy zapominać o odpowiednim oczyszczaniu skóry. Demakijaż, usuwanie jego resztek – to zawsze powinno stanowić dla nas priorytet. Jeśli będziemy pomijać ten krok, zachodzące w skórze procesy starzenia staną się jeszcze bardziej widoczne. W tym celu zdecydowanie należy sięgać po produkty o łagodnej formule, które nie będą przesuszały i podrażniały skóry.

 

Cera dojrzała – kremy do twarzy

Kremy do twarzy skierowane do potrzeb cery dojrzałej powinny przede wszystkim charakteryzować się działaniem ujędrniającym i przeciwzmarszczkowym. W składzie kremów do twarzy dla cery dojrzałej powinny znaleźć się przede wszystkim:

  • kwas hialuronowy – posiada silnie nawilżające właściwości i przyczynia się do wiązania cząsteczek wody w skórze;
  • koenzym Q10 – odżywia i zmniejsza powstawanie nowych zmarszczek;
  • oleje i masła roślinne – wspomagają odnowę komórkową, przyczyniają się do tworzenia płaszcza hydrolipidowego na skórze;
  • witamina A (znana także jako retinol) – pobudza regenerację komórek skóry oraz syntezę kolagenu;
  • witamina C – regeneruje i stymuluje skórę do produkcji kolagenu, dodatkowo rozświetla ją i wykazuje działanie antyoksydacyjne;
  • witamina E (inaczej witamina młodości) – poprawia nawilżenie skóry.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE