Leczenie trądziku różowatego? Acnerose - kosmetyki i opinie.

Opublikowano:
Autor:

Leczenie trądziku różowatego? Acnerose - kosmetyki i opinie. - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Coraz więcej dorosłych ludzi zmaga się z różnymi schorzeniami skórnymi, chociażby z trądzikiem różowatym, czy hormonalnym. Zdarza się, że te odmiany trądziku bywają mylone z trądzikiem pospolitym, z którym nie mają nic wspólnego. Trądzik u dorosłych posiada inne podłoże, a także przebieg, aniżeli trądzik występujący u nastolatków. Poza tym pryszcze na twarzy u osób dorosłych, a także inne zmiany skórne są często znacznie trudniejsze do wyleczenia, aniżeli u młodych ludzi.

Rodzaje trądziku

Trądzik jest chorobą skóry, która wywoływana jest przez zakażenie mieszków włosowych, a także gruczołów łojowych. Zwykle pojawia się wskutek nadmiernej aktywności gruczołów łojowych. Dochodzi wówczas do rogowacenia się mieszków włosowych, co w następstwie powoduje powstanie zakażenia bakteryjnego, najczęściej bakteriami Propionibacterium acnes i pojawienia się zmian trądzikowych. Istnieje kilka rodzajów trądziku, z których każdy posiada inne objawy oraz przebieg. Rozróżniamy następujące postacie tej choroby skórnej:

  • trądzik grudkowy – charakteryzuje się grudkami rozmieszczonymi na skórze twarzy oraz ciała, które występują szczególnie w strefie T i na plecach. Skóra pokryta grudkami jest swędząca oraz zaczerwieniona.
  • trądzik hormonalny – występuje głównie u osób dorosłych po 25. roku życia, częściej u kobiet niż u mężczyzn. U kobiet wykwity skórne najczęściej pojawiają się przed miesiączką, a także w czasie ciąży i w okresie menopauzy.
  • trądzik pospolity – forma trądziku dotycząca jedynie młodych osób w okresie pokwitania. W tym okresie występują duże wahania hormonów, wywołujących znaczną aktywność gruczołów łojowych, pobudzając je do nadmiernego wydzielania łoju. Zbyt duża jego ilość na skórze twarzy powoduje zatykanie porów, a w konsekwencji powstanie zmian trądzikowych. Na trądzik działają również skuteczne kremy czy serum takie jak Sevolium.
  • trądzik zaskórnikowy – niezapalna i lżejsza odmiana trądziku młodzieńczego.
  • trądzik różowaty – odmiana trądziku, która poza krostkami oraz zaskórnikami, charakteryzuje się występowaniem rumieni.

My skupimy się na trądziku różowatym, z którym zmaga się coraz większa ilość osób dorosłych.

Trądzik różowaty

Ta postać trądziku jest dosyć łatwo rozpoznawalna ze względu na zaczerwienienie skóry twarzy oraz pajączki, czyli pękające naczynka. Z czasem, na skórze mogą pojawić się również krostki oraz wykwity, którym zdarza się zamienić w krostki ropne, często pozostawiające po sobie blizny. W odróżnieniu od trądziku pospolitego, trądzik różowaty pojawia się tylko i wyłącznie na skórze twarzy, najczęściej na policzkach oraz czole oraz dotyczy jedynie osób dorosłych. Zaczerwieniona skóry twarzy stanowi duży problem dla kobiet, które chorują na trądzik różowaty zwłaszcza w okresie menopauzy, u mężczyzn ta choroba ma znacznie cięższy przebieg, niż u kobiet. Do podstawowych przyczyn występowania tej odmiany trądziku należą:

  • alergie;
  • zaburzenia hormonalne;
  • obecność Helicobacter Pyroli;
  • częste opalanie się i korzystanie z saun oraz basenów;
  • niewłaściwa pielęgnacja twarzy oraz zła dieta;

Poniżej spróbujemy znaleźć odpowiedź na pytanie jak zlikwidować zaczerwienienia na twarzy oraz inne problemy związane z trądzikiem różowatym.

Co na trądzik różowaty?

Sposób leczenia trądziku różowatego jest uzależniony przede wszystkim od aktualnego stadium tej choroby. Zazwyczaj leczenie tego schorzenia skórnego opiera się głównie na eliminacji przyczyn jego powstania, a więc zazwyczaj na regulacji gospodarki hormonalnej i pozbycia się bakterii wywołujących tą chorobę. Niezalecane jest poza tym wykonywanie zabiegów mających na celu złuszczanie skóry twarzy bez konsultacji z lekarzem, ponieważ w niektórych stadiach tej choroby może to znacznie nasilić jej objawy Bardzo ważną częścią kuracji przeciw trądzikowi jest pielęgnacja odpowiednimi preparatami. Kosmetyki na trądzik różowaty, które mogą pomóc w wyleczeniu tej nieestetycznej choroby to między innymi seria Acnerose opierająca się na naturalnych składnikach. W jej skład wchodzi delikatny preparat w płynie do pielęgnacji twarzy, a także kremy na trądzik różowaty, takie jak krem głęboko nawilżający do twarzy na dzień, poranny krem, a także nocna maść na trądzik różowaty. Każdy z nich posiada następujące właściwości:

  • Krem na trądzik różowaty na rano – zadaniem tego preparatu jest przede wszystkim odpowiednie nawilżenie i delikatne złuszczenie skóry twarzy. Zawiera on między innymi witaminę E, olejek z drzewa różanego, kwas azelainowy oraz betainę. Bardzo korzystnie na trądzik różowaty działa zwłaszcza witamina E, która łagodzi rumień i wszelkie podrażnienia, a także kwas azelainowy przyczyniający się do redukcji niedoskonałości oraz zmian skórnych.
  • Krem na trądzik różowaty na dzień – nawilża skórę, a także dba o jej zmatowienie i przyspiesza gojenie się istniejących zmian skórnych. Ten naturalny krem do twarzy dzięki zawartości bisabololu, ekstraktu z lukrecji i kasztanowca, oleju z glistnika, a także ekstraktu z zielonej herbaty bardzo szybko pomaga w pozbyciu się uporczywych niedoskonałości. Bardzo pomocny w leczeniu trądziku różowatego jest zwłaszcza ekstrakt z liści zielonej herbaty, który stymuluje nadczynność gruczołów łojowych.
  • Pasta na noc na trądzik różowaty – ma na celu maksymalną likwidację znajdujących się na skórze bakterii, a co za tym idzie zapobiegnięcie powstawaniu nowych zmian skórnych. Ten krem na trądzik różowaty zawdzięcza swoje zbawienne działanie naturalnym składnikom, jak ichtiol, tlenek cynku, olej kokosowy i lanolina. Szczególnie pomocny w leczeniu objawów trądziku różowatego jest tlenek cynku oraz ichtiol, które posiadają właściwości przeciwbakteryjne i ściągające.
  • Płyn oczyszczający na trądzik różowaty – wyraźnie poprawia kondycji skóry dzięki usuwaniu zrogowaciałych komórek oraz wzmocnieniu bariery ochronnej naskórka. W tym produkcie zastosowano między ekstrakt z aloesu i olejek z mięty zielonej, które słyną z działanie antyseptycznego oraz ściągającego.
Więcej na temat dermokosmetyków Acnerose - na stronie acnerose.pl (jest również sklep internetowy).

Opinie o Acnerose - poznaj opinie na temat kosmetyków

Od lat męczyłam się z dość uciążliwym trądzikiem różowatym. Nic mi nie pomagało. Maście, kremy, domowe sposoby na trądzik różowaty. Tabletek nigdy nie brałam - boję się o swoją wątrobę, zaś na zabiegi w drogich salonach kosmetycznych zwyczajnie mnie nie stać.
Byłam już zrezygnowana. Szukałam pomocy na forach i portalach internetowych. Przeczytałam setki wątków. Dziewczyny chwaliły zestaw Acnerose. Myślę: "Spróbuję, co mi szkodzi.". I to był strzał w dziesiątkę! Od dwóch tygodni stosuję cały zestaw i po około tygodniu zobaczyłam pierwsze efekty. Moja skóra jest wyraźnie nawilżona, rumień zszedł, wyprysków coraz mniej. Naprawdę polecam. // Magda

Dieta na trądzik różowaty

Pozbycie się trądziku różowatego wymaga poza odpowiednią pielęgnacją, również zdrowego odżywiania. Odpowiednia dieta na trądzik różowaty wyklucza spożywanie dużych ilości mięsa, zwłaszcza czerwonego, a także produktów mlecznych. Warto również unikać ostro przyprawionych potraw oraz alkoholu i wyrobów tytoniowych. Zamiast tego zalecane jest spożywanie sporej ilości warzyw i owoców, a także ryb morskich. Bardzo ważne w diecie zwalczającej trądzik, jest odkwaszenie organizmu.

Trądzik różowaty wcale nie jest niepokonany, w walce z nimi wystarczy się jednie uzbroić w cierpliwość, zdrową dietę, a także odpowiednie kosmetyki, najlepiej o naturalnym składzie. Warto również pamiętać o unikaniu sytuacji stresowych i przebywania w silnie nasłonecznionych pomieszczeniach.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE