Reklama

Łóżko domek, meble i pomysłowe dekoracje oraz dodatki, czyli cenne rady i wskazówki jak urządzić pokój dziecięcy

Opublikowano:
Autor:

Łóżko domek, meble i pomysłowe dekoracje oraz dodatki, czyli cenne rady i wskazówki jak urządzić pokój dziecięcy - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Zastanawiasz się, w jaki sposób urządzić modny, ładny, bezpieczny i funkcjonalny pokój dla dziecka. Nie jest to zadanie łatwe, dlatego warto poznać kilka zasad, wskazówek i inspiracji. Jeżeli zastosujemy je we wnętrzu osiągniemy efekt, który zadowoli zarówno nas samych, jako rodziców, ale także nasze dziecko.

Urządzenie pokoju powinno zadowalać nie tylko rodziców, ale przede wszystkim dziecko. Obecnie nic nie stoi na przeszkodzie, aby urządzić pokój wedle marzeń malucha. Urządzanie pokoju dla dziecka jest łatwe, ponieważ na rynku znajduje się dziś ogromne wyposażenie, które można wybrać dowolnie do swego mieszkania. Oczywiście każde dziecko dorasta, dlatego warto pamiętać, aby wraz z mijającym czasem dokonywać zmian w jego pokoju. Zupełnie inaczej, bowiem aranżuje się pokój dla małego dziecka, zaś inaczej dla nastolatki.

Jak wybrać miejsce na pokój dla dziecka?

Urządzanie pokoju dla dziecka bardzo często wiąże się z dylematem, jakie pomieszczenie wybrać. Warto wybrać takie miejsce, aby dziecko miało w nim sporo miejsca. W pokoju dziecięcym, bowiem nie tylko wstawiamy meble i łóżko, ale ma on także służyć do wypoczynku, nauki, zabawy i spotkań z przyjaciółmi. Warto wybrać także pokój słoneczny, który nie jest ponury i dostarcza dziecku dużo pozytywnej energii.

Interesująca aranżacja pokoju dla dziecka

Wybierając pokój dla dziecka musimy uwzględnić wszystkie elementy, które powinny się w nim znaleźć. Oczywiście najważniejsze są meble do pokoju dziecięcego, ponieważ dodają estetyki wizualnej, a także sprawiają, że dziecko może właściwie zadbać o porządek i ład w swoim pomieszczeniu. Pokój musi być także wielofunkcyjny. Warto pod uwagę wziąć zainteresowania dziecka, zwłaszcza, jeśli wymagają one nieco więcej miejsca.

Najważniejsze funkcje pokoju

To:

  • Sypialnia
  • Miejsce do zabawy
  • Miejsce do nauki
  • Miejsce do spędzania czasu z przyjaciółmi.
Wybierając, więc meble musimy mieć na uwadze wszystkie powyższe elementy. Dzięki temu uzyskamy funkcjonalność pokoju, a także efekt harmonii i idealnego wyglądu.

Urządzając pokój dla dziecka można wybierać jedną serię mebli - uzyskamy piękny efekt harmonii i bajkowego wręcz świata.

Umeblowanie pokoju dla dziecka

Pokój niemowlaka nie wymaga skomplikowanych mebli. Stolik do przewijania nie jest niezbędny - miękką matę można położyć na szerokiej komodzie. Małe dziecko potrzebuje przede wszystkim bezpiecznego łóżeczka. Kiedy z niego wyrośnie, trzeba je będzie zmienić. Szafy, komódki i półki posłużą dłużej. Pamiętajmy, że proste, neutralne w kolorach wyposażenie łatwiej przechodzi metamorfozy związane z rozwojem dziecka i jego zmieniającymi się potrzebami. Pierwsze meble wystarczą na kilka lat, potem trzeba je wymienić albo przerobić - przemalować, inaczej zestawić.

Obecnie na rynku mamy możliwość zakupu wielu różnorodnych mebli, które są nie tylko ładne, ale również niedrogie. Możemy wybrać zarówno wersję zabudowaną, jak i tą, która cechuje się wieloma otwartymi półeczkami. Zależności od potrzeb dziecko może schować swoje rzeczy, bądź też je wyeksponować.

Najważniejsze jest również to, aby wybrać odpowiednie łóżko dziecięce. Musi być ono nie tylko ładne, ale również takie, które odpowiednio zadba o kręgosłup dziecka. Łóżko dla dziecka powinno być idealnie dostosowane do jego wieku. Warto zadbać o wysokiej jakości, profesjonalny materac, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że pozytywnie będzie on wpływał na zdrowy rozwój kręgosłupa naszego malucha. Aby nieco urozmaicić pokój dziecka można wybrać ciekawe łóżka tematyczne, jak na przykład łóżko domek, które jest uwielbiane przez dzieci. Występuje w rozmaitych wariantach kolorystycznych i różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy znajdzie idealne łóżko domek do pokoju swojego dziecka.

Jeżeli kupujemy łóżeczko dla niemowlaka, warto wybrać to, które wyróżnia się regulacją wysokości dna i długości, wyjmowanymi szczebelkami i funkcją przebudowy na tapczanik.

Niezwykle ważnym meblem, zwłaszcza dla dziecka w wieku szkolnym jest biurko. Oczywiście w tym miejscu nasza pociecha będzie odrabiać lekcje i kształtować swoje pasje. Warto, więc aby było ono odpowiednio wysokie i bezpieczne w codziennym użytkowaniu. Biurko należy umieścić nieopodal okna, aby padało na niego jak najwięcej światła słonecznego.

Dekoracje do pokoju

Oczywiście nie tylko praktycznie przedmioty sprawdzą się w pokoju dziecka. Istotne są również dekoracje, dzięki którym pokój będzie po prostu przyjemny i przytulny dla malucha. W dekoracji warto postawić na jedną tonację i nie stosować zbyt dużej ilości jaskrawych kolorów. Starajmy się także, aby dekoracje były łatwe w czyszczeniu i nie zalegał na nich kurz, który jest trudno usunąć. Oczywiście wraz z upływem lat dziecko najczęściej samo decyduje o wyborze dekoracji. Trzeba więc wziąć pod uwagę jego gust oraz zainteresowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE