Reklama

Materace lateksowe czy piankowe?

Opublikowano:
Autor:

Materace lateksowe czy piankowe? - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów materacy, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem użytkowników. Wszystkie cechują się indywidualnymi właściwościami i mają zastosowane inne technologie. Warto zastanowić się nad tym, jaki sami preferujemy i czego od niego oczekujemy. Z pewnością modelami wartymi uwagi są materace piankowe i lateksowe. Czym się charakteryzują? Które są lepsze?

Czym charakteryzuje materac piankowy?

Materace piankowe znaleźć można na rynku w wielu wersjach. Najbardziej popularne (również ze względu na cenę) są wkłady wykonane z pianki poliuretanowej. Najlepszym jednak wyborem okazuje się pianka wysokoelastyczna, która nie bez powodu została tak nazwana. Ma ona odpowiednią gęstość i plastyczność, aby prawidłowo podpierać całą sylwetkę. Kręgosłup, który spoczywa na wysokoelastycznej piance, znajduje się tym samym w swoim naturalnym położeniu, zachowując przy tym odpowiednią krzywiznę. Dzięki temu nie dochodzi do napięć mięśniowych.

Ponadto ma ona właściwości oddychające i nie odkształca się, co pozwala zapewnić ergonomiczne podparcie wszystkich części ciała, komfort termiczny nawet w najchłodniejsze i najcieplejsze dni, a proces utleniania postępuje niezwykle wolno. Dzięki temu użytkownik może cieszyć się materacem znacznie dłużej. Pianka termoelastyczna ma wszystkie zalety pianki wysokoelastycznej i dodatkowo idealnie odwzorowuje kształty sylwetki, która na niej spoczywa. Pod wpływem ciepła i wagi dostosowuje się do kształtu ciała. Tworzy się tym samym efekt lekkiego zapadania się, a materac delikatnie otula ciało, dopasowując się do niego. Oczywiście to podnosi komfort snu w znacznym stopniu.

Jakie właściwości mają materace lateksowe?

Materace lateksowe weszły przebojem na rynek i dzięki swoim właściwościom mają tendencją wzrostową jeśli chodzi o zainteresowanie tym wkładem. Pozyskiwany jest z drzewa kauczukowego w postaci mleczka co sprawia, że zyskują niesamowitych walorów użytkowych. Materace lateksowe są bardzo odporne na odkształcenia, a wysoka sprężystość to główne zalety tych modeli. Co istotne, mają one również właściwości antybakteryjne, dlatego bardzo często polecane są osobom borykającym się z alergią, a także wszystkim tym, którzy dbają o higienę swojego snu.

Lateks znajdujący się w materacach wygląda jak perforowana płyta, która posiada wiele otworów, w formie kanalików, co zapewnia świetną cyrkulację powietrza. Wpływa to także na pozytywnie na krążenie krwi. Materace lateksowe dzięki swojej wysokiej elastyczności punktowej świetnie dopasowują się do sylwetki użytkownika, co gwarantuje odpowiednie podparcie wszystkich części ciała w trakcie wypoczynku. Materace lateksowe są drogim rozwiązaniem, ale trzeba zdać sobie sprawę z tego, że taki produkt posłuży bardzo długo użytkownikowi.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy