Reklama

Mieszkania w Warszawie – gdzie warto zamieszkać?

Opublikowano:
Autor:

Mieszkania w Warszawie – gdzie warto zamieszkać? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Polacy chętnie kupują mieszkania w dużych miastach – jak Warszawa, Wrocław czy Poznań – a także w miejscach atrakcyjnych turystycznie – jak Hel czy Trójmiasto. Tym razem podpowiadamy, gdzie warto wybrać mieszkanie w Warszawie – jeśli ciekawi Was, które dzielnice są warte uwagi, odpowiedź znajdziecie poniżej.

Wybór odpowiedniej lokalizacji zależy od naszych potrzeb – w innym miejscu dobrze będzie czuł się singiel, w innym rodzina z dwojgiem dzieci i psem, a w innym para seniorów. Aktywni towarzysko zwykle poszukują mieszkania w centrum lub w okolicy, rodziny zwracają uwagę na bliskość przedszkola, parku lub lasu, seniorzy lubią malownicze tereny i rozległe połacie zieleni.

Mieszkania dla rodzin z dziećmi

Rodzina, zwłaszcza duża, nie będzie dobrze czuła się w centrum miasta, gdzie zamiast parku i spokoju są kluby i wieczny hałas. Dobrym wyborem są obrzeża miast – jak osiedle Profbud w Ursusie, gdzie można uciec od tętniącego życiem miasta, jego zgiełku i pośpiechu. Dobre połączenie z centrum oraz bliskość autostrady A2 zapewniają szybki dojazd w wybrane miejsce, niedaleko jest też przedszkole, apteka, place zabaw i inne udogodnienia. Wśród dzielnic popularnych wśród rodzin są też między innymi Bielany, Bemowo, Białołęka, Wilanów czy Wawer. Również Żoliborz słynie z dużej liczby parków oraz ścieżek rowerowych.

Mieszkania w Warszawie dla singla lub pary

Wśród singli największą popularnością cieszy się Śródmieście – świetnie skomunikowane i z bogatą ofertą rozrywkowo-kulturalną i edukacyjną. Chętnie wynajmowane lub kupowane są nieduże mieszkania w centrum, idealne na pierwsze lokum, mimo że też drogie. Śródmieście cieszy się też powodzeniem wśród par studentów lub absolwentów wchodzących w dorosłość. Alternatywą są mieszkania na bliskiej Woli, Żoliborzu, Muranowie czy Mokotowie, który uznaje się za dzielnicę biznesową ze względu na dużą liczbę nowoczesnych biurowców.

Mieszkania dla seniorów

Seniorzy cenią spokój oraz bliskość parków lub lasu, a także malowniczość terenu i dostęp do takich placówek, jak przychodnie, apteki czy urząd dzielnicy. Dobrze czują się m.in. na Bielanach, ale też w Rembertowie czy Wawrze. Cenią też siłownie plenerowe, ścieżki rowerowe i domy kultury.

Dogodny dojazd do centrum czy połączenie z innymi dzielnicami także jest pożądane, gdyż zwykle zależy im na szybkim i łatwym dojeździe do dzieci oraz wnuków. Popularne jest też jednak Śródmieście, gdyż wszędzie jest stąd blisko, a ponadto infrastruktura społeczna jest tu bardzo dobrze rozwinięta.

Wybierając mieszkanie, kieruj się nie tylko budżetem, ale przede wszystkim określ swoje i swoich najbliższych potrzeby, sprawdź opcje dojazdu do centrum i bliskość ważnych miejsc – odpowiedź, która dzielnica będzie dla Ciebie idealna, wcale nie musi być oczywista.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE