Reklama

Na czym polega kurs elektryka?

Opublikowano:
Autor:

Na czym polega kurs elektryka? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Na kurs elektryka decyduje się coraz więcej osób. Dzisiaj skupimy się na czym tak właściwie polega kurs elektryka i komu uprawnienia SEP się przydadzą. SEP to skrót od Stowarzyszenia Elektryków Polskich, a organizacja ta odpowiedzialna jest za tworzenie szkoleń oraz egzaminów. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat kursu elektryka oraz uprawnień elektrycznych zostań z nami i przeczytaj niniejszy artykuł.

Kurs elektryka - na czym polega?

Kurs elektryka to nic innego jak kurs zawodowy, a jego ukończenie pozwala na przystąpienie do egzaminu SEP. Przedmiotem zainteresowania kursantów są zagadnienia między innymi związane z montażem, konserwacją, obsługą instalacji elektrycznych, urządzeń elektrycznych i sieci. Po odbyciu kursu elektrycznego można uzyskać kwalifikację G1, które pozwalają na legalne wykonywanie prac związanych z eksploatacją, dozorem urządzeń, instalacji i sieci elektrycznych przetwarzających, wytwarzających, zużywających i przesyłających energię elektryczną.

Osoba, która posiada uprawnienia SEP G1 może wykonywać tyko prace na prądzie do 1 kV. Jednak wystarcza to, aby realizować większość projektów instalacyjnych w Polsce.

Kto może zapisać się na kurs elektryka?

Na kurs elektryka może zapisać się każda osoba, która spełnia te dwa kryteria:

  • posiada wykształcenie minimum podstawowe,
  • ukończyła 18 lat.

Kurs elektryka pod tymi względami to idealne opcja dla osób początkujących, które myślą o pracy jako elektryk, ale nigdy nie miały do czynienia z budową instalacji elektrycznych. Na polskim rynku elektrycy w odpowiednimi kwalifikacjami są cały czas rozchwytywani i nie mają żadnych problemów ze znalezieniem dobrze płatnej pracy. Mogą również założyć swój własny biznes, a w między czasie podnosić swoje kwalifikację przystępując do kursu oraz egzaminu na uprawnienia kontrolno-pomiarowe.

Ile trwa kurs elektryka?

W zależności jaką formę wybierzesz czy szkolenie stacjonarne w placówce SEP czy kurs elektryka online nie zajmuję on wiele czasu i można bez problemu połączyć życie codzienne, pracę ze szkoleniem się na uprawnienia SEP. Po kończeniu kursu należy przystąpić do egzaminu, który aktualnie kosztuje 260 złotych brutto. Zdanie pozytywnie egzaminu SEP pozwala na rozpoczęcie pracy w branży elektroenergetycznej.

Ważne! Uprawnienia mają ważność przez 5 lat od momentu zdania egzaminu. Później należy ponownie przystąpić do kursu oraz egzaminu.

Zobacz jak zdobyć uprawnienia SEP w oddziale SEP Łódź.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy