Reklama

Reklama

Na czym polega laserowa korekcja wzroku?

Opublikowano: pon, 3 gru 2018 08:43
Autor:

Na czym polega laserowa korekcja wzroku? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Operacje korygujące wady wzroku mogą być dzisiaj wykonane nowoczesnymi metodami z wykorzystaniem lasera.

Reklama

Kto może przejść laserową korektę wzroku?

Laserowa korekcja wzroku to zabieg, który pozwala na skorygowania nie tylko krótko- ale także dalekowzroczności. Może zostać przeprowadzony także u osób, które mają astygmatyzm – wadę, która powoduje zniekształcenie obrazu. Zabiegi laserowe mogą być wykonane również u osób, w przypadku których tradycyjna operacja jest niemożliwa – zabieg laserowy może zostać przeprowadzony na przykład w przypadku, gdy pacjent ma cienkie rogówki. Zakres korekcji laserowej wynosi obecnie od -10 dioptrii do +6 dioptrii. W przypadku astygmatyzmu może zostać wykonany do 6 dioptrii.

Przeciwwskazania do zabiegu

Laserowa korekcja wzroku jest zabiegiem, który nie jest wykonywany u osób, które nie ukończyły 18. roku życia. Zazwyczaj nie przeprowadza się go także u osób po 55. roku życia. Oczywiście są sytuacje, gdy zasady te mogą zostać złamane. Zabiegów nie wykonuje się także u pacjentów cierpiących na:
jaskrę;
zaćmę;
zespół suchego oka;
cukrzycę.
Zaćmę można usunąć wykonując zabieg laserowy. Również w przypadku powikłań wywołanych przez cukrzycę możliwy jest zabieg przy pomocy lasera, z tym że w tych przypadkach zabiegi wykonywane są przy użyciu innego lasera. W przypadku laserowego zabiegu usunięcia zaćmy stosuje się laser femtosekundowy.

Jak przebiega zabieg?

Jest przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, jest więc bezbolesny. Znieczulenie polega na zaaplikowaniu do oczu specjalnego środka; po podaniu niektóre osoby mogą uskarżać się na lekkie szczypanie. W trakcie zabiegu lekarz okulista zmieni moc optyczną oka. Dokonana tego poprzez modelowanie rogówki. W zależności od wady przy pomocy lasera uwypukli lub spłaszczy rogówkę. Cały zabieg trwa około pół godziny.

Rekonwalescencja

Zabieg laserowej korekcji wzroku nie wymaga pobytu w szpitalu. Rekonwalescencja trwa od trzech dni do dwóch tygodni. Czas gojenia się rogówki uzależniony jest od tego, jaką metodą zabieg został przeprowadzony. Lekarze mają do wyboru dzisiaj dwie metody: głęboką na przykład PRK oraz powierzchniową – na przykład LASIK. Wybór metody zależy między innymi od rodzaju wady. W okresie gojenia się rogówki pacjenci nie powinni się opalać. Nie wskazana jest także kilkugodzinna praca przy komputerze oraz kąpiele na basenie.

Zabiegi laserowej korekcji wzroku są bardzo precyzyjne, bezbolesne i bezpieczne. Maksymalny okres rekonwalescencji po zabiegu laserowej korekcji wzroku to 5 tygodni. Dzięki laserowym zabiegom, które korygują wzrok i poprawiają jakość widzenia, można przestać nosić okulary bądź szkła kontaktowe. Wadą nowoczesnych zabiegów jest jednak to, że są one wykonywane tylko w prywatnych klinikach okulistycznych. Są to zabiegi, których Narodowy Funduszu Zdrowia nie refunduje. Koszt operacji – w zależności od metody – to co najmniej dwa tysiące złotych. W przypadku zabiegu wykonanego nowoczesną metodą powierzchniową LASIK koszt zabiegu wzrasta do czterech tysięcy złotych.

Sprawdź również: https://blikpol.pl/laserowa-korekcja-wzroku

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (4)
 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Kasia

  Maksymalny okres rekonwalescencji 5 tygodni? To czego ja po zabiegu w optegrze rekonwalsecencje miałem przez 3 miesiące?

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  Jarek

  To jest tak że jak chcesz mieć laserową korekcje wzroku to nie do końca może się wszystko udać. Moja koleżanka była w klinice Opterga na laserowej korekcji wzroku i ma jakieś powikłania....

 • 3 lata temu | ocena +0 / -0

  Tomi

  Ktoś miał taki zabieg ?

 • 3 lata temu | ocena +1 / -1

  ciemnosc widze

  a moj dziadek usuwa wade wzroku brzytwom i to raz na zawsze