Reklama

Reklama

Na czym polega zabieg wolumetrii i jak się do niego przygotować?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Na czym polega zabieg wolumetrii i jak się do niego przygotować? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Jesteśmy estetami, ale też wzrokowcami. Dlatego zależy nam na zachowaniu jak najbardziej atrakcyjnego wyglądu. Jednak lata lecą, zatem i stan skóry się pogarsza. Wiele osób narzeka na utratę owalu twarzy. Jest to naturalny proces, gdyż wraz z wiekiem tkanka tłuszczowa przemieszcza się z policzków ku dołowi, a więc oznacza to, że wystające policzki nie są już atutem, bo tkanka przemieściła się, przez co wyglądamy starzej, poważniej, a przy tym skóra jest bardziej wiotka. Na szczęście można z tym procesem walczyć i tutaj z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a dokładnie zabieg wolumetrii. Na czym polega i jak się do niego przygotować? Poznajcie wszystkie najważniejsze informacje.

Reklama

 

Wolumetria – co to takiego?


Nim przejdziemy do opisania samego zabiegu medycyny estetycznej, ale też jego zalet, to warto najpierw dokładnie dowiedzieć się, czym jest wolumetria. Otóż to słowo odnosi się do zmiany rysów twarzy, jednak samo jego znaczenie ma związek z koniecznością przeprowadzenie takiego zabiegu, a nie jest to typowa czynność. Wolumetrię twarzy można przeprowadzić na dwa sposoby. Najczęściej stosuje się kwas hialuronowy i mowa wtedy o liftingu miękkim. Drugim rodzajem jest zabieg polegający na przeszczepie własnego tłuszczu. Efekty, które można uzyskać są bardzo duże i niemal od razu widoczne. Przede wszystkim zyskuje się odpowiedni owal twarzy, który jest bardziej podkreślony, do tego kości policzkowe są jeszcze lepiej uwydatnione. Ale to nadal nie koniec, bo zabieg wyrównuje też kontur. Wszystko to sprawia, że wygląda się młodziej, zaś sama skóra jest jędrniejsza, a zmarszczki niemal niewidoczne bądź też mocno spłycone. Trzeba zdawać sobie sprawę, że taki zabieg zmienia wygląd, ale większość osób uważa, że na lepsze. Oczywiście wolumetria nie jest dedykowana tylko kobietom i coraz więcej mężczyzn się na nią decyduje.


Jak wygląda sam zabieg?

Ten zabieg medycyny estetycznej poprawia rysy tworzy. Oczywiście nim dojdzie do zabiegu przeprowadzany jest dokładny wywiad, ale też dokonuje się bardzo dokładnej oceny twarzy i jej proporcji. Dzięki temu można z pacjentem porozmawiać o możliwych do osiągnięcia efektach, choćby w postaci wymodelowania policzków czy żuchwy, ale i likwidacji opadających policzków. W kolejnym etapie używa się kaniuli, która jest miękką igłą o charakterystycznym zakończeniu w postaci bardzo nieostrej. Za jej pomocą wprowadzany jest kwas hialuronowy. Efekty widoczne są bardzo szybko. Na pierwszy nie trzeba nawet długo czekać, bo jest zauważalny zaraz po zabiegu. Natomiast finalny efekt jest osiągany po miesiącu od zabiegu, gdyż jest to stopniowy proces. Sam efekt także utrzymuje się długo, bo średnio od roku do dwóch. Można też zdecydować się na wolumetrię tłuszczem. Również w tym przypadku można uzyskać bardzo dobre efekty. Jednak ten zabieg wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim na samym początku pobiera się tłuszcz z wybranej partii ciała i przeszczepia go do twarzy. Sam proces pobierania nie jest bolesny, bo wykonuje się go w znieczuleniu miejscowym. Dodatkowo lekarz podaje jeszcze specjalny płyn, który obkurcza naczynia krwionośne, a przez to zapobiega krwotokom. Tłuszcz jest odpowiednio przygotowywany. Stosuje się odwirowanie. Czas trwania takiego zabiegu to około 1,5 godziny, natomiast rekonwalescencja trwa do dwóch tygodni.

 

Wolumetria tłuszczem czy kwasem hialuronowym – co wybrać?

Jeżeli chcecie zdecydować się na taki zabieg medycyny estetycznej, to pamiętajcie, że efekt jaki osiągniecie dzięki podaniu kwasu hialuronowego jest zdecydowanie większy i niemal od razu widoczny. W przypadku wolumetrii tłuszczem efekt jest mniejszy, zaś sam zabieg jest bardziej uciążliwy, gdyż wcześniej konieczne jest pobranie tkanki tłuszczowej. Najlepiej jednak skonsultować się z lekarzem, który doradzi Wam najlepsze rozwiązanie w Waszym przypadku.


Dla kogo najlepiej sprawdzi się wolumetria twarzy?

Należy jeszcze odpowiedzieć sobie na pytanie, czy warto zdecydować się na wolumetrię - zabieg estetyczny jest idealny dla wszystkich osób, które chcą zachować młody wygląd i opóźnić procesy starzenia. Polecany jest też dla osób z opadającymi, czy też z zapadniętymi policzkami. Sam zabieg redukuje zmarszczki, ale i pozwala pozbyć się problemu zwiotczałej skóry. Mogą zdecydować się na niego też osoby z zauważalną asymetrią czy nierównymi wargami.


Wolumetria jest zabiegiem estetycznym, który uznawany jest za bezpieczny. Dodatkowo daje bardzo dobre rezultaty.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE