Reklama

Najciekawsze funkcje w smartfonach – czym wyróżniają się nowe modele?

Opublikowano:
Autor:

Najciekawsze funkcje w smartfonach – czym wyróżniają się nowe modele? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Rynek telefonów komórkowych rozwija się obecnie bardzo dynamicznie, a ich producenci przy okazji każdej premiery zaskakują klientów nowymi dodatkami, opcjami i możliwościami, które sprawiają, że sprzęt jest jeszcze wydajniejszy, a jego użytkowanie – coraz wygodniejsze. W jakie interesujące funkcje są wyposażane nowe modele smartfonów? Oto kilka przykładów!

Aparat wspierany sztuczną inteligencją

Sztuczna inteligencja (AI, z ang. Artificial Intelligence) jest obecnie bardzo intensywnie rozwijana i coraz powszechniej wykorzystywana. Nie dziwi zatem, że trafiła również do nowoczesnych smartfonów, m.in. tych od firm Huawei, Xiaomi i OPPO. Rozwiązane to, opierające się na uczeniu maszynowym i sztucznych sieciach neuronowych, znajduje zastosowanie przede wszystkim w smartfonowych aparatach fotograficznych.

Algorytmy sztucznej inteligencji mogą wspomagać robienie pięknych fotografii na różne sposoby, np. poprzez:

  • Usuwanie ze zdjęć niepożądanych elementów, takich jak refleksy, mgła czy nawet przechodnie, którzy przypadkiem znaleźli się w kadrze,
  • Efektywniejszą stabilizację obrazu, polegającą na inteligentnym rozpoznawaniu i korygowaniu drgań, które mogłyby obniżyć jakość ujęcia lub nagrania,
  • Identyfikację znajdujących się w kadrze scen i obiektów, a następie automatyczny dobór najlepszego trybu fotografowania. W ten sposób można uzyskać optymalny efekt jeśli chodzi o kontrast, ostrość, nasycenie kolorów, jasność itd.
  • Wybór najlepszego zdjęcia z serii ujęć.
Samodzielne robienie profesjonalnie wyglądających fotografii jest obecnie dzięki temu proste jak nigdy wcześniej!

Funkcjonalny wygląd

Producenci smartfonów stale prześcigają się w innowacjach związanych z wyglądem i budową ich produktów. Telefony są coraz smuklejsze, dzięki czemu można je bez problemu przenosić w kieszeni lub torebce. Zauważalnym trendem jest również maksymalne zawężanie obramowania wokół ekranu – w najnowszych smartfonach wyświetlacze zajmują już często całą powierzchnię przedniej strony urządzenia. Wśród ciekawych nowości można wymienić także zakrzywione ekrany, zapewniające smartfonom unikalny wygląd oraz wysoką jakość grafiki.

Mówiąc o budowie i wyglądzie smartfonów, warto zauważyć również, że najnowsze modele są coraz lżejsze. Podobną tendencję możemy zaobserwować w przypadku laptopów i tabletów. Tego typu zmiany mają na celu sprawienie, że codzienna obsługa oraz przenoszenie urządzeń stanie się jeszcze prostsza i wygodniejsza.  

Szybkie ładowanie

Jedną z kwestii, na które posiadacze smartfonów skarżą się obecnie najczęściej, jest konieczność ładowania telefonów niekiedy nawet co kilka godzin. Jest to dość uciążliwe i niekiedy również problematyczne. Zajmuje ono bowiem sporo czasu, którego zwykle brakuje żyjącym w ciągłym biegu użytkownikom. Rozwiązaniem w tej sytuacji jest funkcja superszybkiego ładowania jak SuperVOOC albo QuickCharge, która pozwala na znaczne skrócenie ładowania smartfonu – w przypadku telefonów OPPO pełne naładowanie zajmuje bowiem jedynie 20 minut.

Szybkie ładowanie jest możliwe dzięki wykorzystaniu zmiennego napięcia. Do poziomu 60% bateria w telefonie jest ładowana bardzo szybko za pomocą prądu o napięciu wysokim, które to zmniejsza się dopiero na czas doładowania ostatnich 40%. Jest to technologia niezwykle przydatna, a przy tym całkowicie bezpieczna dla smartfonu i baterii.

Powyższe rozwiązania jeszcze kilka lat temu były zupełnie nie do pomyślenia. Kto wie, co będą potrafiły nasze smartfony w niedalekiej przyszłości?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy