Reklama

Najlepsze zimowe zabawy na świeżym powietrzu

Opublikowano:
Autor:

Najlepsze zimowe zabawy na świeżym powietrzu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Gdy już nadejdzie długo wyczekiwana przez dzieci zima, a wraz z nią spadnie z nieba biały puch, przychodzi czas na szalone zabawy na dworze. Czy masz jednak pomysły jak je urozmaicić? Nie każdy ma w swojej okolicy górki do zjeżdżania na sankach, dlatego też zapraszamy do zapoznania się z naszymi pomysłami na śnieżne zabawy.

Ubiór to podstawa

Zanim jednak wyruszysz z dziećmi bawić się na świeżym powietrzu, koniecznie dobrze ubierz siebie i dzieci. Najlepsze na tego typu wypad będą spodnie i rękawiczki narciarskie, czapka, nieprzemakalne buty zimowe ze strony https://nbsklep.pl/meskie/obuwie/zimowe.html oraz oddychająca kurtka. Takie zestawienie zapewni wam komfort i swobodę podczas zabaw. Dobrym pomysłem jest zabranie ze sobą zapasowych rękawiczek - w razie jakby poprzednie przemokły.

Bitwa na śnieżki

Chyba najbardziej znana i lubiana zabawa zarówno wśród dzieci i dorosłych - bitwa na śnieżki. Warto ustalić zasady wcześniej, aby nie trzeba było zakończyć bitwy przed czasem z powodu nieprzyjemnych incydentów - jakim może być na przykład trafienie twardą śnieżką w twarz. Rozgrywka może toczyć się na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest stacjonarne rzucanie śnieżkami z wcześniej przygotowanych okopów. Osoba trafiona śnieżką schodzi z pola bitwy i czeka aż skończy się runda. Wygrywa drużyna bądź osoba, która zostanie jako ostatnia nietrafiona śnieżką. Drugi sposób to otwarta bitwa, w której gracze mogą rzucać z dowolnego miejsca, biegać i na bieżąco budować nową “amunicję”. Tu nie ma wygranych ani przegranych - zabawa toczy się, dopóki uczestnicy mają siły.

Rzeźby ze śniegu

Czujesz, że Ty i Twoje dzieci macie artystyczną duszę? Ta zabawa będzie dla was idealna! Wystarczy większa łopatka oraz np. szpachelki. Wpierw wymyślcie co chcielibyście rzeźbić, nie muszą to być skomplikowane formy. Następnie usypcie duży kopiec śniegu, po czym odczekajcie dzień lub dwa, aby kopiec ze śniegu przybrał zwartą formę. Gdy to już nastąpi możecie wziąć się do roboty. Weźcie szpachelki w dłoń i powoli nadawajcie kształt rzeźbie śniegowej. Pamiętaj, że nie musicie wszystkiego robić jednego dnia i o ile nie będzie ocieplenia, jest to zabawa nawet na cały tydzień.

Lodowisko

Czasami zima poskąpi śniegu, ale nie oznacza to, że wszystko stracone! Na pewno w swojej okolicy znajdziesz lodowisko, na którym spędzicie fantastycznie czas. Jeśli nie umiecie jeździć na łyżwach, to będzie to doskonały czas, aby się nauczyć tej znakomitej zimowej aktywności. Na początek wystarczy godzina nauki - dla nowicjuszy i tak będzie to wystarczająco czasu, aby się zmęczyć i zjeść z apetytem obiad.

Ślizgawka

Jeśli ani Ty, ani Twoje dzieci nie boicie się upadku podczas zabawy, możecie spróbować zrobić ślizgawkę. Wystarczy, że dzień wcześniej wylejecie na pusty nieuczęszczany kawałek placu wodę i poczekacie do następnego dnia, aż zamarznie. Gdy to już się stanie, rozpędzacie się i na dwóch nogach suniecie po przydomowym lodowisku. Ubaw gwarantowany!


Wszystkie te zabawy dadzą Twojej rodzinie masę zabawy, jeśli jednak nie znalazłeś na naszej liście odpowiedniej aktywności - zawsze pozostaje sprawdzone i równie fajne jeżdżenie na sankach, które każde dziecko kocha.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE