Nie tylko na lodówce: gdzie używane są magnesy?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nie tylko na lodówce: gdzie używane są magnesy? - Zdjęcie główne

Nie tylko na lodówce: gdzie używane są magnesy?

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Wielu osobom magnesy kojarzą się wyłącznie z drobną pamiątką z wakacji, którą można później przyczepić do lodówki. Jednak nie jest to ich jedyne zastosowanie, drobne magnesy to nieodłączny element ułatwiający codzienne życie. Ponadto magnesy możemy znaleźć w różnych urządzeniach, przemyśle czy nawet łowieniu.

Magnesy na co dzień – gadżety na lodówkę 

Ozdabianie magnesami lodówek ma swoich zwolenników i przeciwników, jednak kto z nas nigdy nie kupił pięknego magnesu z ciekawego miejsca i nie pragnął za pomocą niego utrwalić wspomnień związanych z daną lokalizacją? Najczęściej na lodówce wieszane są magnesy z symbolami danych miast, jednak możesz zawiesić również pomysłową mapę albo ozdobić ją bohaterami z Twoich ulubionych seriali czy kreskówek. Jednak to nie wszystko, co możesz zawiesić na lodówce! Warto skusić się na przydatny gadżet, jakim jest otwieracz do butelek. To doskonały pomysł, gdy wciąż go poszukujesz wśród innych potrzebnych drobiazgów.

Magnesy mogą zostać wykorzystane w kuchni także w inny sposób. Coraz częściej stosuje się listwy magnetyczne, które umożliwiają bezpieczne przechowywanie i uporządkowanie np. noży kuchennych. Rozwiązanie to może sprawdzić się też w innych częściach domu, w warsztacie czy w garażu, gdzie może posłużyć do przechowywania drobnych metalowych elementów. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że większość ludzi postrzega magnesy jako nieistotne gadżety na lodówkę, które nie mają większego zastosowania w ich życiu. 

Drobne magnesy, wielka użyteczność 

Niewielkie magnesy neodymowe znajdują szerokie zastosowanie w meblach i innych elementach wnętrza naszego domu o różnym przeznaczeniu. Można je spotkać w systemach zamykania szafek i okuciach meblowych, ale coraz częściej wykorzystywane są one również w celach dekoracyjnych. O rozpowszechnieniu magnesów do mebli decyduje przede wszystkim relacja ich siły udźwigu do grubości płytki magnetycznej, co dla magnesów neodymowych wyraża stosunek ok. 0,8 kg dla płytki o grubości zaledwie 1 milimetra. Najczęściej oferowane przez producentów magnesy neodymowe posiadają samoprzylepną warstwę aktywowaną przez docisk, dzięki czemu ich montaż nie wymaga wiercenia otworów czy też aplikowania klejów z tuby. Te niewielkie, tanie elementy pozwalają na swobodną realizację także najbardziej śmiałych konstrukcji i kreatywnych projektów, zarówno w meblach gotowych, jak i w zabudowie na wymiar. 

Niewielkie magnetyczne pinezki z uchwytem można wykorzystać do wieszania małych i lekkich przedmiotów, takich jak na przykład nożyczki. Doskonale sprawdzą się również u każdej kobiety, ponieważ można wykorzystać je do uporządkowania wsuwek do włosów czy innych drobnych metalowych elementów, obecnych w niejednej kosmetyczce. Można je wykorzystać także w biurach, gdzie stanowią doskonałą opcję do mocowania wiadomości lub notatek na powierzchniach magnesowych, takich jak lodówki, tablice suchościeralne i tablice informacyjne. Przedmioty te mogą być używane wielokrotnie, bez pozostawiania śladów lub otworów na papierze. 

Magnesy w urządzeniach 

Wśród magnesów wyróżnić można nie tylko magnesy neodymowe, ale również magnesy ferrytowe. Na co dzień można je spotkać w różnego rodzaju sprzęcie audio, ponieważ są one wykorzystywane do produkcji głośników. Magnesy ferrytowe można odnaleźć też w branży motoryzacyjnej czy maszynowej. Wykorzystywane są również w kompasach, separatorach czy do produkcji zabawek. Są one z równym powodzeniem stosowane w urządzeniach pomiarowych, takich jak wodomierze. Warto pamiętać, że zarówno magnesy neodymowe, jak i magnesy ferrytowe towarzyszą nam na co dzień. 

 

 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE