Reklama

Poznaj zastosowanie magnesów w przemyśle!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Poznaj zastosowanie magnesów w przemyśle! - Zdjęcie główne

Poznaj zastosowanie magnesów w przemyśle!

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle W przemyśle najczęściej stosowane są magnesy neodymowe i ferrytowe. Występują one w formie separatorów magnetycznych, wałków magnetycznych, ale także jako elementy większych maszyn i urządzeń. Dowiedz się, jakie zastosowanie w przemyśle mają magnesy neodymowe i jaka jest ich historia.

 Neodym to pierwiastek chemiczny, który został odkryty w 1885 roku. Ma on srebrzystobiały metaliczny kolor i przynależy do grupy lantanowców, która jest podgrupą pierwiastków ziem rzadkich. Lantanowce odgrywają bardzo ważną rolę w nowoczesnych rozwiązaniach technologicznych, takich jak turbiny wiatrowe, elektroniczne pojazdy hybrydowe, a także przemysł obronny. Co ważne, neodym nie występuje naturalnie w postaci metalicznej ani w postaci mieszanej z innymi lantanowcami, ale jest rafinowany do użytku ogólnego. 

Natomiast magnesy neodymowo-żelazowo-borowe zostały opracowane przez General Motors i Hitachi w latach 80-tych. Ze względu na swoją ogromną moc magnetyczną nawet w mniejszych ilościach, magnesy neodymowe znalazły swoje zastosowanie w przemyśle, nie tylko jako separatory magnetyczne czy wałki magnetyczne, ale także jako elementy większych urządzeń magnetycznych. 

Zastosowanie magnesów neodymowych 

Magnesy neodymowe są powszechnie stosowane w separatorach magnetycznych, filtrach, jonizatorach, przy produkcji przycisków włączających, a także w sektorze bezpieczeństwa. Ponadto magnesy neodymowe stosowane są w separatorach metali, aby skutecznie odfiltrować cząsteczki metali w postaci opiłków z płynów czy ciał stałych. 

Niezbędne są one także przy produkcji maszyn czy samochodów, a do tego urządzeń teleinformatycznych. Wykorzystywane są one również w klipsach jubilerskich, plakietkach identyfikacyjnych oraz w produkcji wózków dziecięcych. Magnesy te możemy napotkać codziennie w naszym życiu, gdzie ułatwiają wiele, nawet niewielkich zadań. 

Magnesy neodymowe wykorzystywane są też w urządzeniach medycznych, szczególnie w urządzeniach do obrazowania metodą rezonansu magnetycznego. W ramach ciekawostki warto wiedzieć, że NASA używa magnesów neodymowych do utrzymania napięcia mięśniowego astronautów podczas lotów kosmicznych. 

Gdzie kupić magnesy odpowiednie do zastosowania w przemyśle? 

Prowadzisz przedsiębiorstwo przetwórcze? Warsztat samochodowy? Produkujesz drobne elementy metalowe? Urządzenia magnetyczne sprawdzą się doskonale w Twoim przedsiębiorstwie. Jeżeli potrzebujesz wysokiej jakości tego typu urządzeń zaufaj producentowi urządzeń magnetycznych Magnepol. 

W jego ofercie znajdziesz wszelkie najpopularniejsze magnesy, takie jak separatory, wałki czy belki magnetyczne. Ponadto Magnepol oferuje stworzenie urządzeń magnetycznych dopasowanych do Twoich indywidualnych potrzeb. Zaufaj sprawdzonemu dostawcy i zautomatyzuj pracę swojego przedsiębiorstwa dzięki magnesom neodymowym lub ferrytowym. Pamiętaj, że magnesy neodymowe i ferrytowe mogą być zastosowane w każdym przedsiębiorstwie, ułatwiając jego codzienne działanie. 

 

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE