Reklama

Nowoczesne lokalizatory - bezpieczeństwo i wygoda bez konieczności użycia systemu GPS

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesne lokalizatory - bezpieczeństwo i wygoda bez konieczności użycia systemu GPS - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Lokalizator pomoże nam wskazać miejsce naszego telefonu, samochodu, a nawet członka rodziny. W dobie kradzieży, porwań i innych niebezpiecznych sytuacji jest to niezwykle wygodne rozwiązanie dające poczucie bezpieczeństwa. Sytuacja, w której możemy śledzić przemieszczanie swojego dziecka podczas drogi ze szkoły, kiedy dziecko się spóźnia uspokoi niejedną mamę. Często lokalizatory chronią przed ewentualną kradzieżą, bo już sama świadomość, że istnieje taka technologia odstrasza złodziei do podjęcia ryzyka związanego z zabraniem w ten sposób monitorowanego samochodu.

Znane dotąd systemy lokalizacji działały w oparciu o GPS, czyli satelitarny system lokalizacji. Nie wszyscy są jednak świadomi, że nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają na lokalizowanie obiektów, przedmiotów, a nawet zwierząt, czy ludzi bez GPS. Jak to możliwe?

Jak działają nowoczesne lokalizatory bez GPS?

Takie lokalizatory działają poprzez Bluetooth. Przykładem może być urządzenie niewielkich rozmiarów jak lokalizator NotiOne, który w połączeniu z aplikacją na telefonie odnajdzie to, do czego został przymocowany. W błędzie są Ci z nas, którzy twierdzą, że urządzenia tego typu odnajdą jedynie przedmioty, czy osoby w pobliżu naszego telefonu. Nic bardziej mylnego! Tym sposobem odnajdziemy przedmiot, czy osobę bez względu na to czy znajduje się ona w naszym pobliżu, czy na drugim końcu Polski. Po włączeniu darmowej aplikacji możemy po prostu znaleźć to czego szukamy. Rzeczy z najbliższego otoczenia możemy znaleźć poprzez sygnał dźwiękowy. Gdy nasza zguba jest daleko, lokalizator wskaże na mapie miejsce , gdzie się ona znajduje. Jeśli natomiast zguba to nasz telefon, wystarczy włączyć lokalizator, a wówczas nasza komórka odezwie się nawet wówczas, gdy jest wyciszona.

Różne rodzaje lokalizatorów

Na rynku dostępne są różne rodzaje lokalizatorów, które służą do odnalezienia określonych zgub. W kolejnych akapitach zostanie przedstawiony każdy z nich.

Lokalizator kluczy i małych przedmiotów

Takie urządzenie to wygodna opcja dla tych z nas, którzy codziennie tracą sporo czasu przed wyjściem do pracy na poszukiwaniu kluczyków do samochodu, do mieszkania albo telefonu. Lokalizator z bardzo dużą dokładnością wskaże miejsce na mapie, gdzie znajduje się poszukiwany przedmiot lub doprowadzi nas do niego za pomocą sygnału dźwiękowego.

Lokalizator samochodu

Takie urządzenie odnajdzie nie tylko samochód ale też rower, czy motor. Lokalizator ze względu na niewielkie rozmiary można ukryć w dowolnym miejscu tak, aby był niewidoczny. To praktyczny przedmiot, dzięki któremu odnajdziemy cenny sprzęt, nawet jeśli będzie znajdował się wiele kilometrów od nas. W tym przypadku ważna jest również bardzo długa żywotność baterii, dzięki czemu możemy mieć pewność, że lokalizator nie zawiedzie nas, gdy okaże się najbardziej potrzebny.

Lokalizator zwierząt domowych

Urządzenie doprowadzi nas do ulubionego pupila w sytuacji, gdy zniknął nam z oczu. Bezpieczny dla uszu, subtelny dźwięk pomoże odnaleźć psa lub kota. W przypadku zwierząt ważny jest również niewielki rozmiar i wodoodporność takiego lokalizatora. Musi być bezpieczny dla zwierząt i na tyle wytrzymały, aby nie uległ zniszczeniu podczas zabawy naszych zwierzątek domowych.

Lokalizator dzieci i osób starszych

Takie urządzenie pomoże w opiece nad tymi osobami, które najbardziej jej potrzebują. Za sprawą lokalizatora sprawdzimy, gdzie mogą znajdować się nasi rodzice, czy prześledzić drogę naszego dziecka ze szkoły. Lokalizatory przeznaczone dla ludzi to ciekawe, hypoalergiczne opaski na rękę lub zawieszki z wygodnym breloczkiem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE