Reklama

Reklama

Obudowa na szynę DIN i inne obudowy dla elektroniki

Opublikowano:
Autor:

Obudowa na szynę DIN i inne obudowy dla elektroniki  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Popularyzacja układów elektronicznych przyczyniła się do szybkiego rozwoju rynku obudów dla elektroniki, których zadaniem jest zapewnienie układom elektronicznym optymalnych warunków do prawidłowego działania.

Reklama

 

Obudowy dla elektroniki ograniczają uszkodzenia i usterki układów wynikające z niekorzystnego oddziaływania czynników zewnętrznych na poszczególne komponenty. Wysokiej jakości obudowy na szynę din umożliwiają łatwy montaż poszczególnych modułów układu elektronicznego, jednocześnie zapewniając ich bezpieczeństwo i optymalną pracę w najbardziej nawet wymagającym środowisku.


Obudowy na szynę DIN – zastosowanie

Obudowy na szynę DIN znajdują zastosowanie przede wszystkim w instalacjach przemysłowych. Służą do montażu wyłączników instalacyjnych oraz przemysłowych urządzeń kontrolnych w rozdzielnicach elektrycznych. Szyna DIN to ustandaryzowany profil metalowy, na którym w prosty sposób można montować elektroniczne moduły. Obudowy na szynę DIN zabezpieczają montowane moduły przed szkodliwym oddziaływaniem czynników zewnętrznych – od parametrów powietrza, przez wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia, aż po uszkodzenia mechaniczne.

Obudowy dostępne na rynku są oferowane w dwóch wariantach – w wariancie z miejscami na złączki lub w wariancie z otworami przelotowymi. Zwyczajowo obudowy na szynę DIN produkuje się z tworzyw sztucznych, takich jak ABS, poliamid czy polistyren. Obudowy są dostępne w szerokiej gamie rozmiarowej, w zależności od wielkości mogą obsługiwać nawet kilkanaście modułów zapewniając optymalne warunki pracy całego układu.


Szyny DIN są powszechnie stosowane w przemyśle. Montaż urządzeń w ramach szyn jest tak popularny, iż na rynku dostępne są dostosowane zasilacze, transformatory oraz nadajniki. Dostępność urządzeń oraz dedykowanych obudów dla elektroniki pozwala na projektowanie i konstruowanie układów o dowolnych parametrach pracy.


Obudowy i akcesoria na szynę DIN

Jak już wcześniej wspomnieliśmy producenci obudów oferują rozwiązania w różnych rozmiarach umożliwiające obsługę od 1 do 12 modułów. Obudowy na szynę DIN różnią się również pod względem kolorystyki, co umożliwia szybką i łatwą identyfikację poszczególnych modułów bez konieczności zaglądania do planów instalacji. Obok obudów z tworzyw sztucznych producenci często oferują również specjalne akcesoria zwiększające spektrum ich zastosowań. Są to adaptery, osłony zacisków, panele i uchwyty. W ramach dostępnych akcesoriów możemy również znaleźć różnego typu elementy dystansowe czy zaślepki.


Wybierając obudowy na szynę DIN i akcesoria warto skorzystać z oferty sprawdzonych dostawców. Jej wybór to gwarancja wysokiej trwałości obudowy, a co za tym idzie bezpieczeństwa modułów elektronicznych w każdych warunkach pracy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE