Reklama

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 to będzie prawdziwy hit

Opublikowano:
Autor:

Odkurzacz bezprzewodowy Dyson V11 to będzie prawdziwy hit - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Sztuczna inteligencja pomaga nam w coraz większej ilości obowiązków domowych i podczas codziennych czynności, dostosowując się do naszych potrzeb. Nie inaczej jest w przypadku nowego odkurzacza - Dyson Cyclone V11, opatrzonego wdzięcznym podtytułem "Absolute". Jak nietrudno się domyślić, jest to następca Cyclone V10, który bardzo szybko podbił serca nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Na czym polega fenomen Dyson Cyclone V11? Czym różni się od swojego poprzednika? Jak należy obsługiwać ten odkurzacz i czy jest to skomplikowane?

Premiera produktu na rynku miała na przełomie marca i kwietnia tego roku i od razu pokazał, że Dyson zamierza udoskonalać to, co i tak jest naprawdę świetne. Pierwszą - i najbardziej promowaną - różnicą jest zastosowanie sztucznej inteligencji do zarządzania pracą Cyclone V11 i optymalizacji wykorzystania baterii. Co to oznacza w praktyce? Mniej więcej to, że odkurzacz będzie zapamiętywał nasz tryb sprzątania oraz to, ile czasu poświęcamy na daną powierzchnię. Jeżeli na przykład zaczynamy odkurzanie od podłóg bez dywanów, co zajmuje 5 minut, potem przechodzimy do części z dywanami, które zajmują 2 minuty, a następnie czyścimy kanapy i fotele za pomocą miękkiej szczoteczki, co trwa 3 minuty, to po kilku takich cyklach sprzątania V11 będzie wiedział, ile mocy wymagają poszczególne etapy odkurzania. Dyson Cyclone V11 będzie w stanie samodzielnie przełączać tryby sprzątania na podstawie naszej powtarzalności, która będzie wykrywana przez technologię Dynamic Load Sensor.

Praca sztucznej inteligencji oraz poprawa wydajności urządzenia w dużej mierze zależna jest również od sposobu ładowania akumulatora. Jak możemy wyczytać na stronie producenta, "Ważne jest pełne naładowanie urządzenia przed pierwszym użyciem i po każdym sprzątaniu. Pomaga to poprawić dokładność algorytmu, który determinuje pozostały czas pracy urządzenia." Jaka jest zależność między algorytmem a czasem pracy? AI ma rozpoznawać w jaki sposób używamy odkurzacza V11 i dopasowywać sposób pracy cyklonowego silnika, wskutek czego wydłuża się czas pracy i żywotności baterii. Sam proces kompletnego ładowania trwa od 4 do 4,5 godziny, a bateria wystarczy na 60 minut sprzątania w trybie Eco. Pozostałe tryby - Auto (kompromis pomiędzy intensywnością ssania a długością pracy) oraz Boost (szybkie, intensywne czyszczenie nawet najbardziej uporczywych zabrudzeń) pozwala na użytkowanie urządzenia odpowiednio 30 i 5 minut.

Co dostajemy w zestawie poza wysoce rozwiniętą sztuczną inteligencją? Cały arsenał końcówek do sprzątania najróżniejszych powierzchni i zakamarków naszego mieszkania:

Podstawowym i najczęstszym narzędziem pracy zarazem jest inteligentna szczotka High Torque, która w trybie Auto samodzielnie dostosowuje moc ssania za pomocą wyspecjalizowanych algorytmów i trzech procesorów wchodzących w skład Dynamic Load Sensor.

Ponadto znajdziemy również elektroszczotkę Soft Roller dedykowaną powierzchniom twardym, takim jak panele, kafelki, parkiet czy gres podłogowy - bez problemu wciąga zarówno drobinki kurzu, jak i większe zabrudzenia.

Następną w kolejności jest mini elektroszczotka, która przeznaczona jest do wciągania zabrudzeń z powierzchni pokrytych włosiem oraz głęboko wtartych w dywan czy tapicerkę; doskonale sprawdzi się w trudno dostępnych miejscach, takich jak samochód czy schody.

Końcówka szczelinowa, kolejna w zestawie akcesoriów, doskonale sprawdzi się w wyjątkowo ciasnych i wąskich miejscach, jak na przykład pomiędzy oparciem a poduszką fotela, w zakamarkach wokół szafy czy szczelinach przy progach i odrzwiach.

Końcówka z miękkim włosiem będzie szczególnie użyteczna przy sprzątaniu delikatnych powierzchni, jak na przykład klawiatura naszego komputera czy okolice wokół sprzętu RTV i AGD - tę szczotkę również znajdziemy w zestawie.

Ostatnia ze szczotek - Combi - łączy w sobie kilka cech, dzięki którym możemy powiedzieć, że jest to końcówka 2w1. Sztywne, nylonowe włosie wyciągnie głęboko wtarty brud, a pozostała część końcówki wessie nawet najdrobniejsze i najbardziej uporczywe drobinki.

Dzięki swojemu zaawansowaniu technologicznemu i licznym udogodnieniom, Dyson V11 wyznacza trendy wśród odkurzaczy ze sztuczną inteligencją. Możemy spokojnie o nim powiedzieć, że jest to komputer z dodatkową funkcją sprzątania, a jak przyznają sami recenzenci, odkurzanie jeszcze nigdy wcześniej nie było tak przyjemne. Cena, choć może się wydawać wysoka, jest w pełni adekwatna, a V11 szybko udowadnia, że jest warta każdej ceny.

Jeśli myślisz o zakupie takiego odkurzacza zacznij od sprawdzenia aktualnych promocji i kodów rabatowych na model Dyson V11 na stronie https://www.kody.pl/dyson

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE