Reklama

Ortodonta z Łodzi. Jak wygląda leczenie wad zgryzu?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Ortodonta z Łodzi. Jak wygląda leczenie wad zgryzu? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Leczeniu ortodontycznemu poddają się już nie tylko dzieci, ale również dorośli. Ortodonta z Łodzi gości w swoim gabinecie coraz więcej pacjentów, którzy chcą pozbyć się wad zgryzu, a tym samym zadbać o zdrowy i piękny uśmiech.

  1. Jak przygotować się do leczenia ortodontycznego?
  2. Ortodonta z łodzi pomoże dobrać odpowiedni aparat
  3. Jak wybrać dobrego ortodontę?
 

Osiągnięcie trwałego efektu leczenia ortodontycznego wymaga czasu, dlatego przeciętna terapia trwa od kilku do kilkunastu miesięcy. W zależności od stopnia zaawansowania wady, ortodonta dobiera odpowiednie metody leczenia i planuje jego przebieg.

 

Jak przygotować się do leczenia ortodontycznego?

 

Pierwsza wizyta u ortodonty może być stresująca. Nie trzeba jednak przygotowywać się do niej w specjalny sposób - wystarczy zadbać o higienę jamy ustnej, czyli dokładnie umyć zęby, użyć płynu do płukania jamy ustnej i nici dentystycznej. Po wykonaniu przeglądu uzębienia, ortodonta z Łodzi wskaże dalsze kroki. Zwykle konieczna jest wizyta u stomatologa, który uzupełni wszystkie ubytki oraz przeprowadzi oczyszczanie zębów - piaskowanie i skaling. Potrzebne też będzie zdjęcie pantomograficzne uzębienia, na którym uwidocznią się wszystkie zęby, również te schowane jeszcze w dziąsłach.

 

Ortodonta z łodzi pomoże dobrać odpowiedni aparat

 

Podstawą leczenia jest aparat ortodontyczny. Obecnie w profesjonalnych gabinetach można wybrać rodzaj aparatu, z jakiego chce korzystać pacjent - od tego zależy jego cena. Najtańsze, a jednocześnie najbardziej widoczne są aparaty ligaturowe (tradycyjne), metalowe. Wielu pacjentów decyduje się na ich estetyczniejszą wersję, która zamiast metalowych zamków posiada zamki ceramiczne, kryształowe, porcelanowe lub szafirowe. Inną wersją są aparaty samoligaturujące, pozbawione ligatur, a w wielu gabinetach można już założyć aparaty lingwalne, czyli takie, które znajdują się po wewnętrznej stronie zębów. Te ostatnie są niemal niewidoczne, jednak w początkowej fazie leczenia mogą powodować problemy z mówieniem.

 

Jak wybrać dobrego ortodontę?

 

Dobry ortodonta Łódź to specjalista, który cieszy się zaufaniem pacjentów. Bardzo dobrym wskaźnikiem, który może zachęcić do wizyty w konkretnym gabinecie, są więc opinie o prowadzącym go lekarzu. Każdy, kto planuje rozpoczęcie leczenia ortodontycznego, powinien sprawdzić informacje o kilku gabinetach i wybrać ten, który posiada pozytywne rekomendacje pacjentów i znajduje się w dogodnej lokalizacji, a dodatkowo jest prowadzony przez lekarza z doświadczeniem, dysponującego nowoczesnym sprzętem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE