Reklama

Paczki, przesyłki, koperty - na drugi koniec świata, w jak najlepszym porządku

Opublikowano:
Autor:

Paczki, przesyłki, koperty - na drugi koniec świata, w jak najlepszym porządku - Zdjęcie główne

Usługi kurierskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Monopol na realizację przesyłek posiadała niegdyś Poczta Polska. Obecnie rynek paczek i listów zliberalizował się na tyle, że mamy możliwość korzystania z usług wielu firm kurierskich. Dzięki temu nasze paczki mogą szybko i bezpiecznie dotrzeć na drugi koniec Polski albo i świata. Co więcej, z uwagi na szeroki wybór firm kurierskich i konkurencyjność ofert, możemy liczyć na atrakcyjne ceny wysyłki.

Własny biznes a firma kurierska

Dla firm realizujących działania o między innymi o charakterze handlowym kluczowe znaczenie w budowaniu pozycji firmy czy sklepu internetowego ma efektywne zarządzanie przesyłkami. Nadanie i dostarczenie przesyłki odbiorcy w możliwie jak najkrótszym czasie wpływa na wzrost zaufania klienta i świadczy o sprawnym działaniu organizacji. Dużą zaletą wysyłania paczek za pośrednictwem firm kurierskich jest również możliwość dodatkowego ubezpieczenia przesyłki na odpowiednią kwotę. Jest to istotne zwłaszcza w przypadku wysyłki wartościowych przedmiotów, takich jak biżuteria, dzieła sztuki czy drogi sprzęt RTV. Poszukując firmy kurierskiej najlepiej sięgnąć po rozwiązania umożliwiające znalezienie ofert najbardziej atrakcyjnych cenowo. Dobrze jest przede wszystkim skorzystać ze specjalistycznych witryn internetowych, w których znajdziemy sporo przydatnych informacji, między innymi cenniki poszczególnych firm kurierskich czy konkretne opcje nadania paczek. Warto zapoznać się z najważniejszymi kwestiami związanymi z wysyłką paczek za pośrednictwem różnych kurierów. Odpowiednie rozeznanie pozwoli firm kurierskich, pomoże nam obniżyć koszty wysyłek, skrócić oraz usprawnić czas realizacji zleceń.

 

Cennik DPD, cennik Inpost, cennik Paczkomat – znajdź najtańszą opcję.

Zastanawiasz się, gdzie szukać najlepszych opcji, jeśli chodzi o nadanie przesyłki bezpośrednio w paczkomacie lub za pośrednictwem kuriera? Warto przede wszystkim poszukać sprawdzonych rozwiązań w sieci. Jedną z ciekawych propozycji jest witryna www.WysylajTaniej.pl, która od wielu lat ułatwia dostęp do usług kurierskich tysiącom klientów. Strona umożliwia szybkie i łatwe nadawanie przesyłek przez dwadzieścia cztery godziny na dobę siedem dni w tygodniu. Interesuje Cię Cennik DPD, cennik Inpost, cennik Paczkomat, a może jeszcze inna opcja? Na WysylajTaniej.pl znajdziesz wszystkie propozycje cenowe w jednym miejscu, a wydrukowanie listu przewozowego stanie się bajecznie prostą sprawą. Bez problemu sprawdzisz tam również inne ważne informacje dotyczące przesyłek. Dowiesz się na przykład, ile kosztuje każdy rozpoczęty metr długości paczki w wybranej firmie kurierskiej. Korzystając ze strony WysylajTaniej.pl, możesz liczyć na niskie ceny dostawy. Koszty takie jak maksymalna kwota pobrania czy opłata za podjazd kuriera będą tam nieco niższe niż w przypadku zamówienia usługi bezpośrednio w danej firmie kurierskiej. Wyżej wymieniona witryna często organizuje również atrakcyjne promocje i rabaty, z których warto skorzystać. Oferowane usługi są przeznaczone zarówno dla osób prywatnych, jak i dla przedsiębiorców.

Zadbaj o weryfikację i ubezpieczenie przesyłki.

Dla tych z nas, którzy wysyłają różnego rodzaju wartościowe paczki na drugi koniec kraju czy świata, bardzo ważne staje się ubezpieczenie przesyłki na odpowiednią kwotę. Na szczęście witryna WysylajTaniej.pl prezentuje dokładne cenniki poszczególnych firm kurierskich, które są na bieżąco aktualizowane. Dzięki temu błyskawicznie zorientujesz się, jak wyglądają koszty ubezpieczenia paczek w różnych firmach. Koszty ubezpieczenia przesyłki, podjazdu kuriera czy zwrotu przesyłki ponadgabarytowej mają duże znaczenie zarówno dla klientów indywidualnych, jak i dla zleceniodawców masowych. Warto także wspomnieć o tym, że korzystając z usług wyżej wymienionej strony internetowej, można przesłać zarówno niewielkie paczki, jak i palety pełne towarów, ważące nawet ponad 500 kilogramów. Twoje przesyłki dotrą na miejsce docelowe transportem samochodowym albo lotniczym, a solidnie dobrane ubezpieczenie paczki zapewni Ci bezpieczeństwo i spokój aż do momentu, w którym dana rzecz dotrze na miejsce. W przypadku niekorzystnego splotu okoliczności ubezpieczenie przesyłki pozwoli Ci na odzyskanie pieniędzy.

Usługi dodatkowe w firmach kurierskich

Przystępując do wyboru kuriera, który dostarczy Twoją przesyłkę we wskazane miejsce, warto zwrócić uwagę na ceny usług dodatkowych oferowanych przez firmy kurierskie. Są to m.in. wysokość opłaty pobieranej za zwrot towaru do nadawcy czy też koszt wysłania paczki dłużycowej, która ma maksymalne wymiary w danym segmencie. Warto także pamiętać o tym, że jeśli wielkość danej paczki przekracza maksymalne wymiary, to w rachubę może wchodzić określona opłata dodatkowa. Takie szczegóły jak np. gabaryt B, gabaryt C oraz maksymalna waga z pewnością wpłyną na ostateczne koszty przesyłki. Opłata dodatkowa może się pojawić także wtedy, gdy weryfikacja wagi wykaże ciężar wyższy niż zawarty w liście przewozowym. Warto również pamiętać o wyższych kosztach przesyłek zagranicznych. Usługi kurierskie dostępne na terenie całego kraju będą znacznie tańsze niż wysyłka paczki np. do Portugalii. Nadając paczkę poprzez witrynę WysylajTaniej.pl, możesz mieć pewność, że dotrze ona do swojego miejsca przeznaczenia zarówno w serwisie krajowym, jak i zagranicznym. Kurierzy tacy jak Inpost czy DPD dokładają wszelkich starań, by wszystkie przesyłki docierały na miejsce bez szwanku. Dotyczy to również paczek o nieregularnym kształcie czy z wystającymi elementami.

cenniki DPD, Cennik Paczkomat, Cennik Inpost

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE