Reklama

Pierwsza maszyna polerska – na co zwrócić uwagę podczas wyboru?

Opublikowano:
Autor:

Pierwsza maszyna polerska – na co zwrócić uwagę podczas wyboru? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Planujesz zakup swojej pierwszej polerki i oczyma wyobraźni widzisz już ten lustrzany blask karoserii? W takim razie zatrzymaj się na moment, bo podejmując złą decyzję, zamiast lustra otrzymasz wielki zawód w postaci rys i matu. Na co zwrócić uwagę, wybierając maszynę polerską? Doradzamy!

Rodzaj maszyny – obrotowa czy orbitalna?

Maszyny polerskie dostępne na rynku możemy podzielić na dwa podstawowe typy: obrotową i orbitalną. Wybór którejś z nich jest trudnym tematem, dlatego zachęcamy do zrobienia dokładnego researchu przed zakupem. Postaramy się jednak wymienić zasadnicze różnice między tymi polerkami, dzięki czemu lepiej zrozumiesz, czym powinna się charakteryzować Twoja pierwsza maszyna polerska np. z Clinic4car. 

  • Polerka obrotowa – to maszyna, która nie ma charakterystycznych dla polerek orbitalnych skoków. Dzięki temu sprawdza się do polerowania miejsc newralgicznych, trudnodostępnych. Można do niej zamontować talerze różnej średnicy, więc jest dość uniwersalna. Niestety wymaga dość dużej wprawy. 
  • Polerka orbitalna – wykorzystuje ruch oscylacyjny, ma tzw. skok. Osoba początkująca powinna rozważać polerki o niewielkim skoku np. do 8 mm. Większy może być dużym utrudnieniem – można w ten sposób uszkodzić lakier, bo im większy skok, tym większa siła cięcia. Te o niewielkim służą teoretycznie do prac wykończeniowych, lecz w rzeczywistości potrafią całkiem wiele. 

Liczba obrotów

Od liczby obrotów zależy m.in. to, jak będzie Ci się pracować maszyną. Warto jednak podkreślić, że parametr ten należy dopasować także do rodzaju polerki. W przypadku obrotowych bardzo duża liczba obrotów może zmniejszać kontrolę nad maszyną i wpłynie na komfort użytkowania. Do większości prac wystarczy więc maszyna 2 000 obrotów, nie więcej. Za minimum należy uznać 700 obrotów na minutę. 

Z kolei w przypadku polerek rotacyjnych nie należy się tym aż tak martwić. Liczba obrotów nie wpływa bowiem na kontrolę pracy. Ważne jednak, by stabilizacja była dobra, bo maszyny te mogą mieć nawet bardzo duże obroty, do 6 000. 

Jakość maszyny

Na komfort użytkowania pierwszej polerki niewątpliwie wpływa również jej jakość. Należy wziąć od uwagę tylko dobrych, ogólnie polecanych producentów. Maszyny z nieznanych źródeł mogą być bezsensownym wydatkiem, który doprowadzi nawet do uszkodzenia karoserii. 

Radzimy więc, aby robić zakupy jedynie w sklepach detailerskich. Jeśli nie masz takiego w swojej okolicy, sprawdź ofertę specjalistycznych sklepów online. Jednym z popularniejszych polskich sklepów jest Clinic4Car. To biznes prowadzony przez prawdziwych auto detailerów, więc można mu zaufać. 

Przeznaczenie

Wybierając pierwszą maszynę, weź także pod uwagę to, w jaki sposób chcesz ją wykorzystać. Pełna polerka czy tylko delikatne, niemal wykończeniowe prace? A może polerka jedynie w bardzo określonych, trudnodostępnych miejscach? Być może zamiast dużej maszyny wystarczy Ci mini polerka? Zastanów się nad tym, nim podejmiesz decyzję.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE