Reklama

Plac zabaw buduje się na dobrej nawierzchni!

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Plac zabaw buduje się na dobrej nawierzchni! - Zdjęcie główne

Plac zabaw

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Plac zabaw to miejsce, w którym dzieci żyją beztrosko. Dosłownie beztrosko. Radość i uśmiech wywoływane są przez różne fizyczne aktywności od biegania poprzez zabawę na urządzeniach takich jak zjeżdżalnie, huśtawki, karuzele. Z każdego niezwykle łatwo upaść na ziemię. Dlatego ogromnie ważne jest zminimalizowanie kontuzji w takiej sytuacji. A to z kolei, można zrobić, budując plac na odpowiedniej nawierzchni, która zamortyzuje upadek.

Jak buduje się place zabaw?

Aby stworzyć ulubione miejsce zabaw dla najmłodszych, najpierw należy przygotować teren. Uporządkować. Wytyczyć miejsce pod urządzenia, ścieżki. Następnie przechodzi się do wykonania robót ziemnych, montażu urządzeń i pozostałej architektury (oświetlenie, ławki). Jeśli zaplanowano to także do zasadzenia roślin i montażu bezpiecznej nawierzchni. Ma ona kluczową rolę. Dzięki niej dzieciaki mogą uniknąć wielu kontuzji.

Najpierw podłoże pod plac zabaw

Podłoże pod plac zabaw składa się z kilku warstw: piasku, żwiru i nawierzchni. Wydzielony teren należy oczyścić i uporządkować. Następnie wysypać piasek, żwir i utwardzić. Zamontować elementy wymagające zakotwiczenia betonem i dopiero teraz położyć właściwą użytkową bezpieczną nawierzchnię.

Bezpieczna nawierzchnia to taka, która zamortyzuje upadek i zniweluje ryzyko kontuzji. Mogą to być zarówno gumowe płyty jak i nawierzchnie wylewane (syntetyczne, poliuretanowe) czy choćby sztuczna trawa, a nawet piasek. Obecnie istnieje wiele rodzajów bezpiecznych nawierzchni, stosowanych pod plac zabaw. Od tego jaka nawierzchnia zostanie zastosowana zależy bezpieczeństwo naszych dzieci. Nowoczesne produkty, które minimalizują skutki uderzenia przy przewróceniu się czy upadku z danego urządzenia to podstawa współczesnych placów zabaw, budowanych w przestrzeni publicznej. 

Nawierzchnie bezpieczne dla dzieci

Zdecydowana większość inwestorów decyduje się wybrać podłoże, które pozwoli uniknąć niebezpiecznych urazów. Współcześnie produkowane bezpieczne nawierzchnie na place zabaw charakteryzują się wysoką trwałością. Użyte do ich produkcji materiały, czynią nawierzchnię odporną na różne zabrudzenia i pomagają w utrzymaniu czystości na terenie placu zabaw. Dostępne teraz sztuczne nawierzchnie, jakie stosuje się na placach zabaw to nie tylko bezpieczne podłoże, ale łatwy sposób na atrakcyjny wygląd. Oferta, jaką prezentuje na przykład firma Playtime na stronie https://playtime.pl/place-zabaw/37/nawierzchnie  pozwala stworzyć miejsce, z którego dzieci nie będą chciały wracać do domu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE