Reklama

Planujesz wakacje w Belgii? Sprawdź, co warto zwiedzić

Opublikowano:
Autor:

Planujesz wakacje w Belgii? Sprawdź, co warto zwiedzić - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Belgia nie jest może najbardziej oczywistym kierunkiem wakacyjnych podróży. Najwięcej Polaków przyjeżdża tu w odwiedziny do bliskich, którzy tu pracują – na stałe lub sezonowo. Tymczasem ten niewielki europejski kraj ma do zaoferowania całkiem sporo. Zobacz, które atrakcje turystyczne nie mogą Cię ominąć.

Punkt pierwszy: Wielki Plac w Brukseli

Nie każdy o tym wie, że Wielki Plac w Brukseli został wpisany na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Jego dzisiejszy wygląd powstał w XVII wieku. Dziś, po wielu historycznych perturbacjach, cieszy nas swoim pięknem. Na uwagę zasługuje ratusz z XV wieku, urokliwe kamienice, domy z balustradami oraz kamienica z XVII wieku o wspaniale zdobionej fasadzie. O detalach obiektów tu wzniesionych można by długo opowiadać. Przejdźmy więc do kolejnego miejsca wartego odwiedzenia.

Punkt drugi: Parlament Unii Europejskiej

To właśnie w Belgii znajduje się kluczowy dla funkcjonowania Unii Europejskiej obiekt –Parlament Unii Europejskiej. Ci, którym ten aspekt gospodarczo-polityczny jest bliski, mają szansę zobaczyć budynek całkiem z bliska. Szczegółowe informacje dotyczące rezerwacji wycieczek do Belgii można znaleźć na stronie https://dreamtours.pl/.

Punkt trzeci: Muzea – dla miłośników historii sztuki i nie tylko

Belgia obfituje w liczne muzea i miejsca, w których pielęgnuje się sztukę. Jednym z ciekawszych miejsc, do którego warto wstąpić, jest Królewskie Muzeum Sztuk Pięknych. To tutaj zobaczymy światowej klasy dzieła Hansa Memlinga pokazujące wyobrażenie artysty o niebie i piekle. Tym, którym zwiedzanie stolicy nie wystarcza, polecamy odwiedzimy w Brugii. Innym punktem obowiązkowym na mapie Belgii jest Antwerpia z ModeMuseum.

W Belgii znajdziemy również wiele historycznych budowli, w tym zamków i starodawnych kamienic. Możemy też bliżej przyjrzeć się czarnemu przylądkowi, a to za sprawą Musee Royal de l’Afrique Centrale.

Punkt czwarty: Katedra Notre Dame w Tournai

To jeden z najwspanialszych zabytków w całej Belgii, często pokazywanych na pocztówkach, filmach podróżniczych i w przewodnikach turystycznych. Charakterystyczna katedra zachwyca swoim kunsztem i precyzją wykonania nie tylko miłośników architektury, ale również zwyczajnych zwiedzających. Zawiera wiele detali architektonicznych, stanowiących gratkę dla miłośników i znawców historii sztuki. Charakterystyczne dzwonnice przyciągają uwagę zwiedzających. Katedra została wpisana na listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Przyrodniczego Ludzkości.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE