Reklama

Porównywarka kredytów FoxyCredit rozwija się na polskim rynku

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Porównywarka kredytów FoxyCredit rozwija się na polskim rynku - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Według kierownictwa portalu finansowo-analitycznego FoxyCredit lista krajów, w których firma z sukcesem działa, powiększyła się. Od jesieni tego roku lokalna wersja usługi została uruchomiona na polskim rynku. Warto przypomnieć, że w bieżącym roku firma weszła również do Rumunii. Mieszkańcy tego kraju otrzymali dostęp do usług portalu w lipcu.

Choć przygotowanie platformy trwało około pół roku, specjalistom udało się z powodzeniem poradzić sobie z zadaniem. Już we wrześniu recenzenci serwisu FoxyCredit mogli zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o kluczowych instytucjach kredytowych.

Według statystyk stronę Foxy Credit w Polsce odwiedziło około 500 osób. Ponad połowa z nich była zainteresowana pożyczkami krótkoterminowymi do 30 dni. Tym samym po raz kolejny potwierdziły się prognozy ekspertów: popularność pożyczek krótkoterminowych  wśród konsumentów stale rośnie.

Szczegółowe informacje o FoxyCredit

Foxycredit.com rozpoczął swoją działalność stosunkowo niedawno, bo w 2018 roku. Serwis gromadzi i analizuje instytucje bankowe i pozabankowe oferujące pożyczki konsumenckie. W serwisie FoxyCredit każdy użytkownik ma możliwość porównania głównych parametrów pożyczek, takie jak: kwota pożyczki, okresy spłaty, oprocentowanie, programy premiowe i inne. Na stronie FoxyCredit można znaleźć kody promocyjne i rabatowe.

Ponadto szczegółowe informacje o instytucjach udzielających pożyczek krótkoterminowych dostarczają informacji takie jak:

  • szczegółowy opis warunków pożyczki;
  • wymagania dotyczące dokumentów i zatrudnienia pożyczkobiorcy;
  • procedura uzyskania kredytu i dalszej spłaty.

Oceny firm finansowych są również zestawiane dzięki recenzjom pozostawionym przez odwiedzających witrynę.

FoxyCredit został uruchomiony w Szwecji, ale dziś jest obecny w całej Skandynawii (Norwegia, Dania), a także na Ukrainie, w Rumunii i Polsce.

Trendy rozwoju kredytów konsumenckich na polskim rynku

Pomimo niestabilnej sytuacji finansowej związanej z kwarantanną, zainteresowanie kredytamij w Polsce stale rośnie. W porównaniu z ubiegłym rokiem, który zakończył się obrotami na poziomie około 765 mld zł, w 2020 roku rynek znacznie się rozwinął. Już we wrześniu osiągnął kwotę 785 mld zł, pomimo dość silnych wahań w okresie wiosennym.

Według prognoz analityków popyt na kredyty konsumpcyjne będzie nadal rósł. Wraz z nim coraz większą popularnością będą się cieszyć serwisy porównujące kredyty krótkoterminowe i kredyty konsumenckie w bankach. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę, że niestabilny, współczesny rynek zmusza wiele firm do nieustannego modyfikowania  oferty. Niektóre instytucje zwiększają dostępność swoich usług dla klientów, preferując zwiększanie swoich dochodów poprzez liczbę udzielanych kredytów. Inni natomiast zwiększają wymagania wobec pożyczkobiorców, próbując w ten sposób się chronić.

Na współczesnym polskim rynku istnieje kilka serwisów porównujących pożyczki przez internet, które są bezpośrednią konkurencją dla FoxyCredit. Są wśród nich Credit-10, Supermarket Finansowy, TotalMoney i inne.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy