Zwrot podatku z Holandii - jak go uzyskać?
Jak wspomniano we wstępie osoby, które pracowały w Holandii legalnie mogą uzyskać zwrot podatku z tamtejszego urzędu skarbowego, czyli Belastingdienst. Oczywiście pod warunkiem, że odprowadzane były zaliczki na podatek dochodowy, o czym przeczytać można również w artykule dostępnym pod linkiem: https://www.decret.pl/zwrot-podatku-z-holandii/. Chcąc uzyskać zwrot należ złożyć roczne zeznanie podatkowe, które jest obowiązkiem:
- osób otrzymujących wezwanie z holenderskiego urzędu skarbowego;
- osób, w przypadku których zwrot podatku jest większy niż 15 euro lub dopłata wyższa niż 46 euro.
Dokumenty wymagane do zwrotu podatku z Holandii
Jak już wspomniano chcąc uzyskać zwrot podatku z Holandii należy rozliczyć się z tamtejszym urzędem skarbowym. Jakie dokumenty są do tego niezbędne? Otóż, podstawą jest karta podatkowa Jaaropgaaf lub Jaaropgave, którą pracodawca zobowiązany jest przekazać pracownikowi po zakończeniu danego roku podatkowego. Poza tym rozliczenia można dokonać także na podstawie dokumentu Salaris. Osoby pracujące u różnych pracodawców muszą natomiast pamiętać o tym, by rozliczenia dokonać na podstawie wszystkich kart podatkowych z danego roku. Tylko wówczas będzie ono prawidłowe.
Ile może wynosić zwrot podatku z Holandii?
Wysokość zwrotu podatku z Holandii to kwestia, która interesuje wszystkich legalnie pracujących w tym kraju. Ile może zatem wynieść zwrot? Otóż, trudno jednoznacznie stwierdzić, ponieważ jego wysokość uzależniona jest przede wszystkim od wielkości osiąganych dochodów w danym roku podatkowym oraz wysokości odprowadzanych zaliczek. Poza tym na ostateczną kwotę zwrotu wpływa także możliwość skorzystania z różnego rodzaju ulg podatkowych, co wymaga znajomości przepisów w tym zakresie. W efekcie dobrym posunięciem może być powierzenie rozliczenia wyspecjalizowanej firmie, która dzięki znajomości holenderskich przepisów będzie w stanie uzyskać maksymalną kwotę przysługującego zwrotu.Podsumowując należy stwierdzić, że uzyskanie zwrotu podatku z Holandii nie jest specjalnie trudne, jednak warto znać przepisy w tym zakresie. Co więcej, o dodatkowe pieniądze mogą ubiegać się również osoby pracujące w innych krajach, a przykładem może być Belgia, w przypadku której procedura została opisana pod linkiem: https://www.decret.pl/zwrot-podatku-z-belgii/.