Reklama

Profesjonalne kleje do naprawy samochodu. W co warto się zaopatrzyć ?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Profesjonalne kleje do naprawy samochodu. W co warto się zaopatrzyć ?  - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle W życiu każdego człowieka nadchodzi ten dzień, że jego samochód ulega mniejszej lub większej awarii. Oczywiście są naprawy, które trzeba wykonać u mechanika, ale są też takie, z którymi można poradzić sobie samodzielnie, dzięki temu można znacząco zaoszczędzić, a i zyskuje się pewność, że naprawa została wykonana po naszej myśli. Na pewno można samodzielnie wykonać naprawy przy użyciu kleju. Tutaj zatem pojawia się pytanie: jakie spoiwa są wtedy niezbędne

Klejenie ma znaczenie

Naprawy klejem mogą być bardzo skuteczne i zasadniczo nie należy się ich bać. Ale, jak można się domyślić, muszą być przeprowadzone bardzo precyzyjnie, gdyż tylko wtedy efekt będzie na miarę naszych oczekiwań bądź je przewyższy. Są błędy, których można się ustrzec, a mimo to wiele osób popełnia je nagminnie. Warto choćby wiedzieć, że przy naprawach samochodu należy stosować profesjonalne kleje, a nie te uniwersalne. Dodatkowo miejsca obok klejowego spawu należy dokładnie oczyścić. Trzeba także zwrócić uwagę, że jeżeli producent rekomenduje, że jego klej wiąże się 24 godziny, to należy stosować się do zaleceń, gdyż wtedy ma się pewność, że zyska się najwyższą jakość łączenia.

Gdzie kupić klej do naprawy samochodu?

Trzeba przyznać, że zastosowanie porządnego i mocnego kleju sprawi, iż zyska się sporą wytrzymałość. Jednak trzeba też wiedzieć, że dobrych klejów nie kupicie w supermarkecie, lecz najlepiej udać się do sklepów z dedykowanym asortymentem i wcale nie muszą być to markety budowlane czy w przypadku klejów do naprawy samochodu – sklepy  motoryzacyjne. My z naszej strony możemy polecić sklep  Ataszek.pl. Koniecznie sprawdźcie szeroką ofertę.

Kleje do plastików – co wybrać?

W przypadku wielu modeli samochodów, szczególnie klasy ekonomicznej, sporo elementów jest wykonanych z plastiku i trzeba przyznać, że bardzo szybko mogą one ulegać uszkodzeniom. Jeżeli jakiś element wyłamie się, to zamiast kupować nowy i płacić co najmniej kilkaset złotych, lepiej odrobinę się zaangażować i wybrać właściwy klej. Do plastiku najlepiej sprawdza się dedykowany klej, który jest wysokoaktywny i wykazuje się elastycznością. W tym przypadku zastosowanie mają kleje o niskiej energii powierzchniowej, dzięki temu nadają się do klejenia polipropylenu czy ABS. Przykładem takich napraw, gdzie możecie zastosować ten klej są wszelkiego rodzaju uszkodzenia zderzaków. Jeżeli plastik jest bardzo twardy, to wtedy należy użyć dedykowanego kleju do nowoczesnych materiałów syntetycznych, który notabene nadaje się także do szkła akrylowego, a więc możecie nim naprawić także reflektory.   

Klejenie szyb i lusterek

Podobnie rzecz wygląda z naprawą szyb i lusterek. Również w tym przypadku nie należy stosować klejów uniwersalnych, lecz wybrać profesjonalne kleje. Jeżeli dojdzie do uszkodzenia lusterek wstecznych, to musicie pamiętać, że nie wystarczy zastosowanie tylko i wyłącznie kleju, który wiąże szkło, lecz należy wybrać taki, który połączy szkło z metalem, ewentualnie z plastikiem. Najlepiej sprawdzają się kleje na bazie metakrylanów, które można także wykorzystać do mocowania anten samochodowych. Możecie także wybrać cały zestaw, w skład którego wchodzi klej, ale także łopatka, dzięki której łatwo i szybko go rozprowadzicie oraz specjalna żyletka, przy pomocy której usuniecie resztki czy zabrudzenia.

Klejenie alternatywą dla spawania

Odpowiednio dobrany klej może być doskonałą alternatywą dla spawania. Zatem wiele napraw samochodowych można wykonać używając właściwego kleju, jednak trzeba dobrać odpowiednią metodę aplikacji, np. na ciepło, na zimno bądź też po wymieszaniu dwóch składników. Odpowiednio dobrane kleje łączą zarówno stal, jak i miedź. Mogą je także skleić z elementami z gumy czy tworzyw sztucznych. Ale musicie też wiedzieć, że o ile klejenie metalu tapicerki nie jest trudne, tak jeżeli dojdzie do uszkodzeń silnika, to zdecydowanie lepiej takie naprawy powierzyć profesjonalistom i uniknąć ewentualnych problemów.          

Na samym końcu przypominamy, że każdą powierzchnię przed klejeniem trzeba właściwie przygotować. A więc musi być dokładnie oczyszczona, następnie wysuszona, gdyż tylko wtedy można liczyć, że praca pójdzie po naszej myśli?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE