Reklama

Reklama

Projektowanie hal stalowych - o czym należy pamiętać?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Projektowanie hal stalowych - o czym należy pamiętać? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Projektowanie hali stalowej to proces dość skomplikowany, dlatego zwykle za cały ten proces odpowiadają wykwalifikowani eksperci. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo całej konstrukcji, a same procedury są dość czasochłonne. Projektanci muszą wziąć pod uwagę wiele czynników, które mają ostatecznie wpływ na to jak duże koszty i jak dużo czasu będzie trzeba poświęcić na jej zbudowanie. O czym więc należy pamiętać przy projektowaniu hal stalowych?

Reklama

Od czego zacząć projektowanie hal stalowych?

Projektowanie hal stalowych najlepiej zacząć od drobiazgowej analizy pomysłów przyszłego właściciela takiej hali, zwykle przedsiębiorcy, który działa w określonej branży. Na podstawie tego można w prosty sposób określić jego potrzeby i przygotować projekt odpowiadający realnym oczekiwaniom pod względem na przykład obszaru magazynowego, wyposażenia hali, podłączenia mediów i innych. Warto w tym momencie zauważyć, że projekt i sama konstrukcja hali stalowej do celów magazynowych może się w mniejszym lub większym stopniu różnić od projektu tej samej budowli do celów produkcyjnych. Dlatego tak ważne jest to, aby już na samym początku określić jej potencjalne przeznaczenie, aby nie spotkała nas przykra niespodzianka. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, aby zmienić przeznaczenie hali w przyszłości lub zaprojektować ją w taki sposób, aby możliwa była jej przyszłościowa rozbudowa bez ponoszenia dużych kosztów.


O czym powinien wiedzieć projektant hali stalowej?

Niezwykle istotne jest to, aby dostarczyć projektantowi hali wszystkie niezbędne mu informacje dotyczące wielu różnego rodzaju kwestii związanych z przyszłym wykorzystaniem i funkcjonowaniem hali stalowej. Dotyczy to nie tylko przeznaczenia hali, ale także potencjalnego obciążenia posadzki. Ciężkie maszyny przemysłowe i transport bardzo ciężkich obiektów wymaga odpowiedniego wzmocnienia posadzki. Należy też mieć świadomość, że dla projektanta bardzo istotne jest również to w jakich miejscach znajdą się regały do składowania obiektów przechowywanych we wnętrzu hali stalowej. W przypadku przeznaczenia hali stalowej na magazynowanie niebezpiecznych przedmiotów projektant musi wziąć pod uwagę potencjalne niebezpieczeństwo związane z wysokimi temperaturami, szczególnie w przypadku pożaru. W tym celu wykorzystuje się dodatkowo wzmocnione materiały i odpowiednią ochronę przeciwpożarową w sekcji przechowywania tego typu rzeczy.


Podsumowując można stwierdzić, że przy projektowaniu hali warto postawić na doświadczonego projektanta – jest on w stanie wziąć pod uwagę multum czynników, które pozwolą zaprojektować efektywną konstrukcję. Budowlę, która posłuży na lata i nie będzie narażać właściciela na dodatkowe koszty związane z renowacjami lub naprawą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE