Reklama

Przyrządy biurowe do home office (i nie tylko)

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Przyrządy biurowe do home office (i nie tylko) - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wszyscy mamy dość lekcji zdalnych i pracy na „home office”. Ale choć w ciągu ostatniego roku zmieniły się warunki naszego funkcjonowania, z pewnych przyrządów biurowych korzystamy niezależnie od miejsca pracy i nauki. W co warto się zaopatrzyć?

Istnieją artykuły biurowe, bez których efektywna praca wydaje się niemożliwa, niezależnie od tego, czy pracujemy w domu, czy w biurze. I chociaż coraz więcej czynności wykonuje się bezpośrednio w plikach na komputerze, to jednak jeszcze długo klawiatura nie zastąpi zwykłej kartki, długopisu i ołówka. Oto lista artykułów biurowych, w które warto zaopatrzyć się na zapas, zanim my (lub co często się zdarza, nasze dzieci)i zorientują się w któreś niedzielne popołudnie, że potrzebują ich „na już”.

Nieśmiertelne zakreślacze
Niepozorne narzędzie, które przydaje się częściej niż mogłoby się wydawać. Uczniowie korzystają  z nich od najmłodszych lat w szkole, zaznaczając ważne do zapamiętania informacje, a studenci w ramach studiów podkreślają kluczowe fragmenty kserówek, by przygotować się do egzaminu.  Zakreślacze Stabilo przydają się też w pracy zawodowej, kiedy trzeba podkreślić ważne daty, terminy albo oznaczyć rożnymi kolorami różnego rodzaju zadania do wykonania.

Zakreślacze na miarę nowych czasów
Obecnie producenci zakreślaczy coraz więcej wagi przywiązują do ekologicznej produkcji, dbając o to, by w ich produktach nie znalazły się toksyczne substancje, jak to bywało choćby w latach dziewięćdziesiątych. Obecnie zakreślacze dostępne są w dużo szerszej gamie kolorystycznej niż dawniej. Modne, oryginalne i niezwykle estetyczne są zakreślacze pastelowe, dostępne w odcieniach: błękit, seledyn, liliowy, cytrynowy. Od niedawna nowością na rynku są kontrastujące z nimi zakreślacze neonowe dostępne we wszystkich kolorach tęczy: od bardzo ostrej czerwieni, limonki czy pomarańczy. Każdy znajdzie swój ulubiony kolor, a z pewnością posegregowane z użyciem takich markerów informacje nie pozostaną niezauważone.

Foliopis na każdą powierzchnię
W biurze, ale także do użytku domowego, czasem potrzebne są markery, które mogą pisać nawet po najbardziej niewdzięcznych powierzchniach. Tam, gdzie nie dają rady zwykłe flamastry, przydatne mogą być foliopisy. Są szybkoschnące, wodo- i światłoodporne. Można użyć ich do pisania po wszelkich materiałach innych niż papier: płytach CD, szkle, plastiku i oczywiście folii. To praktyczny i przydatny przyrząd z którego zadowoleni będą zarówno wszyscy domownicy, jak i pracownicy.

Korektory
W ciągu dnia wielokrotnie się mylimy – wpisujemy błędne liczby i przejęzyczamy się. Nawet mistrzom języka polskiego zdarzają się literówki. Podczas gdy przy pacy na komputerze wystarczy wciśnięcie klawiszu DELETE, błędy na papierze zostają. Zamiast wyrzucać do kosza cały dokument czy dokonywać na nim nieestetycznych skreśleń, możemy na szczęście wymazać pomyłkę korektorem. Nowoczesne korektory perfekcyjnie pokrywają zapisaną powierzchnię, dlatego nie musimy się martwić, że spod niej będzie przebijał napis. Warto zaopatrzyć się w dwa typy korektorów – zarówno precyzyjny korektor w piórze, który pomoże wyeliminować nawet najmniejsze błędy (np. interpunkcyjne), jak i korektor z taśmą to korekty całych zdań.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE