Reklama

Ranking zimowych opon niskobudżetowych 2019/2020! Zobacz, które opony warto kupić!

Opublikowano:
Autor:

Ranking zimowych opon niskobudżetowych 2019/2020! Zobacz, które opony warto kupić! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Coraz szybciej zbliża się do nas zima, a to znak, że każdy z nas – kierowców – jak najszybciej powinien zadbać o wymianę opon właśnie na te zimowe. Jeżeli jednak nasz komplet opon na już swoje najlepsze lata za sobą, czym prędzej powinniśmy zdecydować się na zakup nowych. Co zrobić jednak w sytuacji, gdy nasz budżet jest ograniczony?

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać, że opony muszą zapewnić bezpieczeństwo nam oraz innym uczestnikom ruchu drogowego i za każdym razem powinien być to dla nas priorytet. Z tego powodu powinniśmy decydować się na opony odpowiedniej klasy. Zwłaszcza w przypadku opon zimowych, gdy na pewno będziemy narażeni na trudne warunki pogodowe – śnieg, lód czy błoto pośniegowe – powinniśmy zadbać o opony stosunkowo wysokiej klasy. Na samym początku powinniśmy odrzucić opony używane czy bieżnikowane. Nie zapewnią nam one odpowiedniej jakości – znacznie lepiej zdecydować się na opony nowe, z klasy ekonomicznej, które nie będą kosztować dużo, lecz zapewnią nam odpowiednie bezpieczeństwo. Dzisiaj przedstawimy modele opon, które wyróżniają się swoją jakością pomimo naprawdę niskich cen. Oto one!

Jednocześnie, wszystkie opony, które poniżej przedstawimy, można zakupić w sklepie Oponyprofi.pl w naprawdę atrakcyjnych cenach!


https://www.oponyprofi.pl/

Sama marka Dębica jest niezwykle popularna wśród osób, które szukają dobrych opon w stosunkowo niskich cenach. Należy ona do koncernu Goodyear, co na pewno może świadczyć, że jakość ta przypadkowa nie jest, zwłaszcza że obie marki korzystają z podobnych rozwiązań technologicznych.

Powyższy model charakteryzuje się kierunkową rzeźbą bieżnika, poprawiony rozkładem nacisków na podłoże względem poprzednich generacji tej opony, zmieniona została również jej wewnętrzna konstrukcja oraz mieszanka, z której opona ta została wykonana. Jest on również często polecana przez samych kierowców, bez wątpienia będzie to więc odpowiednie rozwiązanie, jeżeli szukamy polskiego produktu dobrej jakości i jednocześnie w atrakcyjnej cenie.

Oto kolejna marka, która należy do koncernu Goodyear. Co jednak ciekawe, jest ona również bardzo popularna i na naszym rynku zdecydowanie konkuruje z marką Dębica. Jednak i w tym przypadku faktycznie mamy do czynienia z oponą, która – pomimo swojej niskiej ceny – prezentuje się naprawdę ponadprzeciętnie na tle większości swojej konkurencji.

W przypadku Sava Eskimo S3+ na zdecydowany plus trzeba zaliczyć nowy projekt bieżnika oraz nową mieszankę, która zostaje wykorzystana do jej produkcji – jak widać i w tym przypadku kolejne generacje opony prezentują coraz wyższa jakość, pomimo ciągłego umieszczania opony w segmencie ekonomicznym.

Opona ta zapewnia nam naprawdę krótką drogę hamowania, niską ścieralność oraz ponadprzeciętną przyczepność. Są to cechy, które standardowo przypisywane są oponom po prostu droższym.

W tym przypadku w nasze ręce trafi produkt amerykańskiej marki Dayton. I w tym przypadku mamy do czynienia z oponą, która prezentuje się ponadprzeciętnie w klasie ekonomicznej - w przypadku części osiągów w profesjonalnych testach pokonuje niektórych konkurentów z klasy średniej. Dzięki zastosowanemu tutaj bieżnikowi, opona bez problemu będzie odprowadzała wodę podczas jazdy. Będzie to zapobiegało pojawienia się zjawiska aquaplaningu. Odpowiednie osiągi w tym przypadku dotyczą nie tylko nawierzchni mokrej, ale także ośnieżonej - również na śniegu opona Dayton sprawdzi się znakomicie, oczywiście w swojej klasie cenowej. Zastosowanie nowej mieszanki czy zmiany w projekcie bieżnika sprawiają, że mamy tutaj do czynienia z oponą, która bardzo chętnie wybierana jest przez wielu polskich kierowców. Opony te bardzo często stosowane są w małych autach miejskich.

Oto ostatnia z dzisiejszych propozycji. Opona ta również wyróżnia się ponadprzeciętnymi osiągami w swojej klasie cenowej. Mamy tutaj m.in. kierunkowy bieżnik, który doskonale radzi sobie z odprowadzaniem wody, gdy trafimy na mokrą nawierzchnię. Również dobrze opona ta sprawdza się nie tylko na śniegu, lecz również na błocie, co idealnie pasuje do zmiennych, zimowych warunków w Polsce. Dzięki temu możemy być po prostu spokojni, ponieważ opona poradzi sobie również z błotem pośniegowym, którego z roku na rok podczas dużej części kalendarzowej zimy w naszym kraju niestety nie brakuje.

Wszystkie powyższe modele, chociaż różnią się od siebie, będą idealnym rozwiązaniem dla kogoś, kto szuka opony, która ma mu zapewnić bezpieczeństwo na drodze podczas zimy. Każda z tych opon jest nie tylko polecana przez ekspertów, ale również przez licznych kierowców. Dzięki temu mamy pewność, że faktycznie jest to dobry wybór. A jeżeli chcecie mieć również pewność, że za opony nie przepłacicie, nie zapomnijcie sprawdzić oferty sklepu Oponyprofi.pl!

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE