reklama

Regały magazynowe - rodzaje oraz zastosowanie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Regały magazynowe - rodzaje oraz zastosowanie - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

LifestyleJedną z najważniejszych kwestii, która wpływa na bezpieczeństwo, wydajność czy ogólnie na pracę magazynów, jest ta, która dotyczy dobrania odpowiedniej metody układania towarów. To właśnie od tego, jakie rodzaje regałów wstawimy do naszej firmy, może zależeć powodzenie biznesu pod względem logistyczno-magazynowym. Zanim podejmiemy taką decyzję, powinniśmy poddać analizie dostępne w sprzedaży rozwiązania.

Regały przepływowe

Towary umieszczane na tego typu regałach mogą przemieszczać się na przystosowanych specjalnie do tego celu modułach rolkowych. Dzięki temu możliwe jest efektywne zarządzanie przestrzenią, gdzie przechowuje się towar, który ma ograniczoną datę przydatności albo może się szybko popsuć. Takie sytuacje mają na przykład miejsce w przemyśle farmaceutycznym i spożywczym.

Regały wjezdne

Regały magazynowe tego rodzaju są idealne, kiedy mamy do dyspozycji ograniczoną przestrzeń w magazynie. To dzięki temu, że są jedną zbitą bryłą. Wózki mogą wjeżdżać niejako do ich wnętrza, a nie obok. To pozwala na znaczne zaoszczędzenie przestrzeni w magazynie, gdzie drogi służące do transportu są ograniczone do koniecznego minimum. Wadą regałów wjezdnych jest zaś fakt, że są przeznaczone przede wszystkim dla działalności, które specjalizują się w magazynowaniu jednolitego towaru.

Regały paletowe

Są to regały tak zwanego wysokiego składowania, które wykorzystuje się celem przechowywania towarów ułożonych na paletach. Układa się je na poprzeczkach nazywanych trawersami. Zwykle stosowane są w wysokich halach i magazynach, gdzie poziom przechowywania towarów może sięgnąć nawet do kilkunastu metrów wysokości.

Regały przesuwne

Jeszcze innym rodzajem są regały przesuwne. W takim przypadku przemieszczać się będzie całość konstrukcji, nie zaś same towary. To rozwiązanie sprawdza się idealnie przy różnym typie asortymentu.

Regały wspornikowe

Ich budowa różni się znacznie od regałów paletowych, gdyż opiera się na pojedynczych słupkach i zamontowanych o nich wspornikach. Dzięki czemu są łatwe do złożenia. Korzysta się z nich przede wszystkim podczas składowania długich, pionowych profili, takich jak deski, rury, czy pręty. Sprawdzają się jednakowo na zewnątrz, jak i wewnątrz.

Regały półkowe

Ich nazwa jest jednoznaczna. Są one niczym innym, jak konstrukcjami ze specjalnymi półkami, które umożliwiają wydzielenie sporej ilości mniejszych przestrzeni przeznaczonych do magazynowania towarów. Z uwagi na ich charakterystykę, sprawdzą się w przypadku asortymentu o niewielkich gabarytach.

Przed decyzją o zakupie regałów, warto dowiedzieć się o nich jak najwięcej – pozwoli to dobrać odpowiednie regały dla naszej działalności.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy