Reklama

Reklama

Rehabilitacja domowa – zalety i wady lokalizacji

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

 Rehabilitacja domowa – zalety i wady lokalizacji - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Czasy, w jakich żyjemy, sprzyjają świadczeniu wielu usług w domach klientów. Świetnym tego przykładem jest rehabilitacja. Wiąże się to jednak z wieloma zaletami, jak i wadami wynikającymi z tej lokalizacji.

Reklama

Rehabilitacja domowa – zalety

Wielu osobom rehabilitacja domowa kojarzy się z samymi zaletami i faktycznie ma ich całkiem sporo. Ogromnym plusem jest to, że nie trzeba dojeżdżać na miejsce, co z jednej strony pozwoli zaoszczędzić czas, a z drugiej zaś umożliwi korzystanie z usługi osobom, dla których przemieszczanie się stanowi duży problem. W zaciszu własnego domu pacjent czuje się swobodnie i dobrze, więc ćwiczenia, jakie musi wykonywać pod nadzorem fizjoterapeuty, przychodzą mu z większą łatwością. Zdarza się również, że wizyty domowe są nieco tańsze niż usługi świadczone w gabinecie. Wszystko to sprawia, że osoby obarczone problemem niesprawności ruchowej chętnie korzystają z rehabilitacji w domu. Z drugiej strony fizjoterapeuci z przyjemnością usługę tę włączają do swojej oferty.


Rehabilitacja domowa – wady

Czasem, by rehabilitacja przyniosła efekty, rehabilitant musi posłużyć się specjalistycznym sprzętem. Tego nie jest w stanie zabrać ze sobą do pacjenta. W związku z tym można powiedzieć, że zakres usług jest w tej sytuacji nieco mniejszy. Niektórzy też nie potrafią skupić się w pełni na ćwiczeniach, zmotywować do działania. Domowa atmosfera zdecydowanie ich rozprasza. Trudno jest mówić tu o istotniejszych wadach, gdyż usługa ta ich tak naprawdę nie ma.


Rehabilitacja w domu to dla jednych ogromna wygoda i same korzyści, dla innych wady, które zniechęcają do korzystania z tej usługi. Chodzi tu jednak wyłącznie o samą lokalizację. Jakość usług świadczonych przez rehabilitanta raczej jest cały czas stała i niezmienna, niezależnie od tego, w jakim miejscu wykonuje swoją pracę. Decyzja należy jednak do każdego z osobna i powinna zależeć od indywidualnych potrzeb oraz ewentualnych ograniczeń. Trzeba także pamiętać, że nie każdy fizjoterapeuta świadczy usługi w domach swoich pacjentów.

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE