Reklama

Remont mieszkania na wiosnę – co wziąć pod uwagę?

Opublikowano:
Autor:

Remont mieszkania na wiosnę – co wziąć pod uwagę? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Wiosna to zdaniem wielu najlepszy moment na rozpoczęcie remontu w domu czy mieszkaniu, czemu trudno się dziwić. Dni stają się znacznie dłuższe, a korzystne warunki atmosferyczne pozwalają na przeprowadzenie prac remontowo-budowlanych o zróżnicowanym charakterze. Wiosenne remonty to jednak wciąż spore wyzwanie, które należy zaplanować ze szczególną dokładnością. Zatem jak uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek i w pełni cieszyć się metamorfozą swojego lokum? Prezentujemy zestaw cennych porad dla remontowiczów.

Wiosenny remont mieszkania – zakres prac i kosztorys

W pierwszej kolejności należy określić, jak wielkie zmiany chcemy wprowadzić do mieszkania. Zakres prac remontowych najczęściej podyktowany jest możliwościami finansowymi, które warto sobie wcześniej rozpisać. Modyfikacja planów po rozpoczęciu realizacji projektu często bywa kłopotliwe i generuje większe koszty remontowe, dlatego warto mieć pod ręką gotowy plan działania z kosztorysem. Przy jego tworzeniu należy wziąć pod uwagę nie tylko obszar, który chcemy wyremontować, ale również rodzaj materiałów budowlanych i wykończeniowych czy koszty związane z opłaceniem usług firmy remontowej. Oczywiście najbardziej niskobudżetowym rozwiązaniem okazuje się samodzielny remont, jednak nasze umiejętności nie zawsze na to pozwalają.

Remont mieszkania na wiosnę a materiały budowlane

Żaden remont nie może odbyć się bez dobrej jakości materiałów budowlanych, które należy dobrać z odpowiednią starannością. Wszystkim remontowiczom zależy bowiem na tym, aby efekty przeprowadzonej metamorfozy utrzymywały się jak najdłużej, dlatego też tego aspektu nie można bagatelizować. Należy jednak pamiętać, aby materiały dobierać nie tylko ze względu na ich jakość, ale przede wszystkim na docelowe przeznaczenie. Wybór konkretnych rozwiązań powinien być podyktowany warunkami w remontowanych pomieszczeniach (szczególnie w kuchniach czy łazienkach), a także ich funkcjonalnością. Produkty dostępne na rynku wyróżniają się coraz bardziej przystępnymi cenami, która idzie w parze z coraz lepszą jakością, dzięki czemu koszty remontowe wcale nie muszą przytłaczać.

Metamorfoza mieszkania wiosną – sprzątanie po remoncie

Wiele osób swoje plany remontowe maksymalnie odwleka w czasie, a to wszystko z uwagi na wszechobecny pył, brud i kurz, których nie sposób uniknąć. Dlatego też jeszcze przed rozpoczęciem remontu w mieszkaniu warto pomyśleć o skompletowaniu zestawu do sprzątania. Powinien być on maksymalnie efektywny, a przy tym łatwy w obsłudze. Wiele osób sięga po mop parowy, który sprawdza się nie tylko podczas porządkowania mieszkania po remoncie, ale także przy codziennym dbaniu o domowy porządek. Mopy parowe świetnie radzą sobie z usuwaniem ciężkich zabrudzeń i nierzadko są dostosowane do czyszczenia różnego rodzaju powierzchni – począwszy od kamiennej posadzki, przez panele drewniane, aż po meble tapicerowane.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE