Reklama

Reklama

Robaki w domu - co robić?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Robaki w domu - co robić? - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Reklama

Sama myśl o robakach wywołuje obrzydzenie i pewien dyskomfort psychiczny. Każdy nie lubi tego typu insektów i każdy myśli sobie o tym jak najszybciej pozbyć się tych nie chcianych, czyli z byłych niekiedy nawet latających istot jakimi są robaki w domu.

Jakie robaki najczęściej pojawiają się w domu?

Pluskwy domowe

Więc często pojawiających się robaków są pluskwy domowe. Są to bardzo niewielkie robaczki które najczęściej osiedlają się w łóżku i jego okolicach. Żywią się ludzką krwią i są w stanie boleśnie pogryźć. Nadmienić trzeba, że przenoszą one bardzo groźne bakterie gronkowca złocistego które mogą doprowadzić do zespołu z czasu toksycznego. Nie należy lekceważyć małych robaków i podjąć działania wobec nich.

Prusaki

Prusaki należą do gatunku karaczanów i są popularnie nazywane karaluchami, które pojawiają się tam, gdzie nie dba się o czystość. Ich obecność spowodowana jest najczęściej niewynoszonymi śmieciami oraz meblami, które nie są zbyt często metę. Tak jak każde inne robaki taki karaluchy przenoszą rozmaite choroby w tym trąd oraz gruźlicę.

Mrówki

Choć mrówki kojarzą się korzystniej odbiorze niż wyżej wymienione insekty, to mogą być one prawdziwą plagą, jeśli swoje mrowisko zbudują w domu. Pojawiają się one tam, gdzie jest pożywienie. Zaleca się szybkie podjęcie działań w celu ich usunięcia, ponieważ są one w bardzo szybki sposób się rozmnożyć i zanieczyszczać pożywienie, które trzymamy w domu.

Rybiki cukrowe

Rybiki cukrowe najczęściej występują w wilgotnych pomieszczeniach takich jak kuchnia bądź Łazienka. Nie stanowią one bezpośredniego zagrożenia dla człowieka, lecz są one odpowiedzialne za niszczenie tapet oraz kafelek dzieje się tak dlatego, że żywią się one celuloza klejem oraz fugą.

Pokonaj insekty raz na zawsze!

Walce z insektami warto sięgnąć po pomoc specjalisty. Zwalczanie insektów na własnym rękę może nie być tak zadowalające i skuteczne. Metody, które stosują specjaliści w zakresie usuwania insektów, potrafią w szybki i bezpieczny sposób dla człowieka uporać się z niechcianymi gośćmi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE