Reklama

Reklama

Rodzaje wag przemysłowych i magazynowych

Opublikowano:
Autor:

Rodzaje wag przemysłowych i magazynowych - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle W dobrych sklepach znaleźć można szeroki wybór rodzajów i modeli wag magazynowych oraz przemysłowych. Tak bogaty asortyment gwarantuje, że każdy znajdzie w nim urządzenie najlepiej odpowiadające określonym potrzebom i dopasowane do typu prowadzonego biznesu.

Reklama

Z poniższego artykułu dowiesz się, jakie są podstawowe oraz najpopularniejsze rodzaje wag przemysłowych i magazynowych.

Wagi hakowe

Wagi przemysłowe wiszące, zwane również wagami hakowymi, to modele, które znajdują zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Urządzenia te cechują się prostą budową oraz niedużymi gabarytami. To sprawia, że sprzęty tego typu są z powodzeniem wykorzystywane w warsztatach samochodowych, większych placówkach handlowych, hurtowniach, gospodarstwach rolnych albo fermach hodowlanych.


Pomosty wagowe

Innym popularnym rodzajem urządzeń są pomosty wagowe. Cechują się one bardzo dużym udźwigiem, który dochodzi w wybranych modelach nawet do kilkunastu ton. Sprzęty tego rodzaju są wykorzystywane wszędzie tam, gdzie konieczne jest ważenie ciężarów przejezdnych o znacznej masie. Dobrej jakości modele wyróżniają się bardzo dużą dokładnością i niezawodnością, uzyskiwaną m.in. dzięki precyzyjnym czujnikom oraz układom pomiarowym.

Wagi platformowe

Wagi magazynowe platformowe to urządzenia o przeciętnym udźwigu wynoszącym ok. 150 kg, choć wybrane modele cechują się możliwością ważenia towarów o masie do 300 kg. Modele tego typu są powszechnie wykorzystywane w magazynach, na zapleczach większych sklepów i marketów oraz innych miejscach, gdzie konieczne jest ważenie różnego rodzaju towarów. Sprawdzają się także w punktach przyjmowania i wydawania rozmaitych produktów, np. w skupach płodów rolnych.
Sprzęty tego rodzaju powinny charakteryzować się odpowiednią konstrukcją mechaniczną, zabezpieczającą czujniki tensometryczne w trakcie pracy w warunkach częstego wykorzystywania oraz dostępu osób bez przeszkolenia.

Wagi paletowe

Wagi paletowe są z kolei przeznaczone przede wszystkim do intensywnego wykorzystywania w hurtowniach, w których towary są składowane na paletach. Modele te są zazwyczaj wyposażone w praktyczne udogodnienia, takie jak rolki, które pozwalają na łatwe przemieszczenia urządzenia. Jest to szczególnie przydatna funkcja w środowisku, w którym ważne jest maksymalne wykorzystanie powierzchni.
Zaletą modeli jest też dobra odporność na oddziaływanie wilgoci oraz pyłów, co pozwala je stosować w różnych środowiskach pracy.

Wagi samochodowe


Kolejnym praktycznym rodzajem wag są modele samochodowe. Są one przeznaczone w szczególności do stosowania w składach materiałów sypkich i budowlanych, np. żwiru czy piasku. Sprawdzają się też w składach materiałów opałowych oraz wszędzie tam, gdzie rodzaj sprzedawanego towaru w znaczący sposób utrudnia zważenie go osobno, dlatego warto to wykonać razem ze środkiem transportu (stąd nazwa urządzenia).
Wyróżnia się wagi w wersji zagłębionej albo najazdowej. Są one wykonywane z dużą starannością z dobrej jakości materiałów, co sprawia, że zachowują one są użyteczność na długie lata. Ich konstrukcja opiera się przede wszystkim na strukturze elementów ze stali albo prefabrykowanej płycie żelbetowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy