Reklama

Reklama

Schodołazy dostępne dla każdego

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Schodołazy dostępne dla każdego - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Reklama

Osoby z niepełnosprawnością ruchowa powinny zainteresować się urządzeniami takiego typu jak schodołazy. Jeśli osoba niepełnosprawna nie chcę rezygnować z bezproblemowego przemieszczania się po mieście oraz ciągłego uczestnictwa w życie społecznym to rozwiązaniem na bolączki takie jak dysfunkcje ruchowe może być schodołaz. Urządzenie to charakteryzuje się bezawaryjnością oraz kompaktową budową.

Jaki schodołaz wybrać?

Jest to bardzo dobre pytanie i żeby właściwie podjąć wybór zakupu, trzeba zapoznać się z dwoma rodzajami tego typu sprzętu dla osób niepełnosprawnych. 

Schodołaz gąsienicowy

Pierwszy rodzaj, czyli schodołaz gąsienicowy to taki rodzaj urządzenia, które posiada zamontowany moduł gąsienicowy umożliwiające poruszanie się po nierównościach oraz wjeżdżanie na krawędzie bez utraty równowagi.

Schodołaz kroczący

Kolejnym rodzajem jest schodołaz kroczący. Jest to sprzęt wyposażony w specjalny moduł i akumulator, dzięki któremu poruszanie się po schodach i innych nierównościach odbywa się bez zużywania sił mechanicznych. Całą pracę wykonuje za nas moduł elektroniczny, który zasilany jest akumulatorem.


Schodołazy ukazane powyżej są bardzo proste w montażu jakim demontażu. Bez problemu można je transportować w samochodach osobowych, a ich użytkowanie jak już wcześniej wspominaliśmy, nie wymaga zbyt dużego nakładu siły. Poza tym, że schodołazy charakteryzują się mobilnością i uniwersalnością, należy nadmienić, że pasuje do wielu modeli wózków inwalidzkich zarówno do tych ciężkich, jak i lekkich. W ofercie znajdziesz schodołazy, które zakupisz w komplecie z wózkiem lub fotelikiem. 


Dodatkowo część modeli, które znajdziesz w naszej ofercie posiadają specjalne systemy hamulcowe, które są bezpieczne i nie wymagają dodatkowej instalacji. Warto również wspomnieć, że przemieszczanie się tego typu sprzętem nie wypływa niszcząco na architekturę miasta. Bez problemu można tym sprzętem poruszać się po wszelkich nierównościach bez martwienia się o uszkodzenie sprzętu oraz architekturę miasta.

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE