Reklama

Skuteczne sposoby na planowanie czasu

Opublikowano:
Autor:

Skuteczne sposoby na planowanie czasu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle

Organizacja czasu jest bardzo ważna! Niestety coraz więcej osób ma z tym problem i często nie udaje im się wykonać wszystkich zaplanowanych zadań. Powody są różne, ale najczęściej ma to związek ze złą organizacją czasu. Można jednak nad tym zapanować i postarać się, aby nasza wydajność się poprawiła. Trzeba tylko do tego odpowiednio podejść i wprowadzić kilka zmian w codziennym życiu. Jak więc skutecznie planować czas?

Planner pomoże uporządkować zadania

Skuteczne planowanie czasu sprawi, że życie stanie się łatwiejsze. Jednak trzeba do tego odpowiednio podejść! Zanim zaczniemy planować zadania, warto znaleźć odpowiedni planner. Musimy jednak pamiętać, że takiego, który będzie idealny dla wszystkich. W przypadku jednej osoby sprawdzi się planner tygodniowy, ktoś inny będzie potrzebował miesięcznego. Dlatego warto na początku określić, jakie są nasze najważniejsze potrzeby dotyczące plannera, a następnie poszukać odpowiedniego egzemplarza. Na stronie firmy planowaki.pl znajdziecie wiele modeli suchościeralnych planszy ściennych, które są najprostszym sposobem na planowanie. Możemy rozpisać zadania na wybrany okres, a następnie po wykonaniu je ścierać. Gdy skończy się dzień, tydzień lub miesiąc, to sprawdzimy, ile zostało niewykonanych. Zobaczycie, że z czasem przed zakończeniu wybranego okresu, wszystkie zadania znikną.

Zadbaj o swoje skupienie

Często nie udaje nam się wykonać zadań na czas, ponieważ coś rozprasza naszą uwagę. Najczęściej jest to telefon, ale też inne urządzenia mobilne. Dlatego należy ograniczyć ich używanie do zaplanowanej przerwy lub momentu aż skończymy wykonywać konkretne zadania. Niestety rzadko zdajemy sobie sprawę z faktu, że wspomniane rozpraszacze uwagi, mogą wybijać nas z rytmu. W efekcie konkretne zadanie wykonujemy dłużej niż sobie to zaplanujemy. Można to w bardzo prosty sposób zakończyć. Wystarczy wyciszyć telefon lub go całkowicie wyłączyć, a nikt nam nie będzie przeszkadzał. Warto też wyłączyć powiadomienia z mediów społecznościowych na komputerze. Jeżeli mamy taką możliwość, to możemy się również wylogować z poczty elektronicznej. Musimy jednak pamiętać, że czasami niektóre narzędzia są nam potrzebne, ponieważ dostajemy na nie potrzebne wiadomości. Dlatego musimy dokładnie przemyśleć, które rozpraszacze możemy ograniczyć.

Nagradzaj się za sukces

Dodatkową motywację możemy zyskać, gdy przygotujemy sobie system kar i nagród. To będzie niezwykle skuteczne, ale musimy go dokładnie przestrzegać. Przykładowo jeżeli uda nam się wykonać konkretne zadanie w terminie, to kupujemy lub przygotowujemy coś, co sprawi nam przyjemność. Natomiast, gdy nie zdążymy, to np. rezygnujemy z zakupu wymarzonej rzeczy. Jeżeli zaczniemy przestrzegać takiego systemu kar i nagród, to wykonanie zadań na czas okaże się zdecydowanie łatwiejsze. Z czasem zaczniemy się bez problemu ze wszystkim wyrabiać. Nawet nie zauważymy, jak szybko będziemy mogli zrezygnować z systemu kar i nagród, bo wykonywanie zadań na czas stanie się naszą codziennością.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE