Reklama

Software house. Co to jest i do czego Ci się przyda?

Opublikowano:
Autor:

Software house. Co to jest i do czego Ci się przyda? - Zdjęcie główne

Software house. Co to jest i do czego Ci się przyda?

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Software house to firma, która tworzy oprogramowanie o dowolnym stopniu zaawansowania. Przykłada przy tym ogromną wagę do analizy potrzeb klienta i jego sytuacji biznesowej. Wybiera takie rozwiązania technologiczne, które zapewnią programowi stabilność i szybkość, a przy tym pozwolą zrealizować stawiane przed nim cele. Często pracuje w oparciu o metodyki zwinne, dzięki czemu różni specjaliści mogą pracować nad projektem równolegle. Jej zakres działania obejmuje testowanie programu, a niejednokrotnie również wdrożenie go oraz późniejszą opiekę administracyjną. Firmy typu software house kojarzy się najczęściej z tworzeniem aplikacji webowych. Ale to nie wszystko, co mają w zanadrzu.

Aplikacje webowe, aplikacje mobilne, aplikacje hybrydowe – różnice.

Aplikację internetową (webową) otwiera się w dowolnej przeglądarce. Od strony internetowej różni się wyłącznie dostępnymi funkcjonalnościami. Strona internetowa pełni funkcję informacyjną. Jeśli na stronie można się zalogować, wypełnić formularz lub dokonać zakupu, mamy do czynienia z aplikacją webową. Można ją uruchomić na dowolnym urządzeniu. Nie wymaga też instalacji.

Aplikacja mobilna jest przeznaczona na urządzenia przenośne. Aplikacja natywna – na konkretny system operacyjny. Z kolei aplikacja hybrydowa jest mieszanką wszystkich wymienionych wcześniej. Sam wybór rodzaju oprogramowania to jednak tylko wstęp do właściwej pracy. Software house może projektować programy o bardzo różnych zastosowaniach.

Poniżej znajdziesz przykłady.

Zaawansowane strony firmowe.

Firma programistyczna może stworzyć dowolną stronę. Ma w swoich szeregach świetnych grafików, programistów i testerów. Potrafi doradzać swoim klientom w zakresie rozwiązań IT, które najlepiej sprawdzą się w danym przypadku. W efekcie strony tworzone przez software house działają szybko, świetnie wyglądają i zaskakują użytkowników wygodą obsługi. Są też responsywne, czyli dostosowane do ekranów różnych urządzeń.

Sklepy internetowe i oprogramowanie do rezerwacji usług.

Nie chodzi tu bynajmniej o samo wstawienie produktów i uruchomienie modułu do obsługi płatności. Software house może również wprowadzić opcje, które sprawią, że przebywanie na stronie sklepu będzie dla klientów dobrą zabawą.

Licznik odliczający czas do wysyłki? Proszę bardzo. Wyszukiwarka produktów? Nie ma problemu. Moduł marketingowy usprawniający obsługę klienta? Rekomendowane dodatki do wybranych rzeczy? Informacja, ile brakuje do darmowej dostawy? Dla firmy IT to codzienność. Stworzy wszystko, co sobie wymarzysz, jednocześnie zwiększając Twój potencjalny dochód.

Aplikację do rezerwacji usług można z kolei uzbroić w mapę, która pokazuje, gdzie znajduje się usługodawca. Albo zintegrować ją z kalendarzem. Z software house nie ma rzeczy niemożliwych. Wystarczy wybrać to, co wpłynie na Twój biznes najlepiej.

Gry i aplikacje oparte na grywalizacji.

Branża gier cały czas się rozwija. Można na nich świetnie zarabiać – o ile są stabilne, ciekawe i atrakcyjne. Software house zadba o przeniesienie Twojego pomysłu na ekran. Doda do gry opcje mikropłatności i umożliwi wprowadzanie reklam. Może nawet stworzyć dodatkową platformę, na której gracze będą sprzedawać sobie przedmioty z gry. A to umożliwi Ci zarabianie na prowizjach.

Firmy programistyczne mogą również stworzyć wszelkiego rodzaju kalendarze, terminarze i planery. A później dodać do nich elementy grywalizacji, zwiększając motywację do korzystania z nich. Nietrudno wyobrazić sobie, że niewielka opłata będzie dla użytkowników całkowicie akceptowalna, jeśli rzeczywiście będą widzieć efekty.

Systemy CRM zintegrowane z obiegiem dokumentów.

Software house obsługuje głównie klientów biznesowych. Zajmuje się programowaniem nie tylko aplikacji widocznych dla klientów. Równie dobrze może stworzyć systemy przydatne do zarządzania firmą. Wyposaży je w moduły do gromadzenia danych o kupujących, zarządzania zadaniami, generowania raportów oraz komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej.

W ten sposób przyspieszy pracę w Twojej firmie i umożliwi Ci analizę wszystkich podejmowanych działań. Wyciągając prawidłowe wnioski, możesz szybko rozwiązać problemy trawiące Twoje przedsiębiorstwo. A w rezultacie zdobyć przewagę nad konkurencją i wyraźnie przyspieszyć swój rozwój.

Masz inny pomysł? Sprawdź, co powie na to software house!

Jak widzisz, zakres działań firmy programistycznej może być bardzo szeroki. Powyżej znajdują się zresztą wyłącznie przykładowe możliwości. Chodzi Ci po głowie konkretny projekt, a nie wiesz, czy software house da sobie z nim radę? Sięgnij po słuchawkę i zapytaj. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że będzie to jak najbardziej możliwe.

software house

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE