Reklama

Środki czystości dla profesjonalistów, czyli tajemnica skuteczności firm sprzątających

Opublikowano:
Autor:

Środki czystości dla profesjonalistów, czyli tajemnica skuteczności firm sprzątających - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Sprzątanie to czynność, którą wykonuje każdy. Jednak część z nas zajmuje się tym profesjonalnie, pracując w firmie sprzątającej. W takiej sytuacji mamy do czynienia z innymi środkami czystości niż tymi stosowanymi na co dzień. Czym charakteryzuje się chemia profesjonalna?

Profesjonalne środki czystości – co to oznacza?

Środki czystości dostępne na rynku można podzielić na chemię gospodarczą oraz profesjonalną. Pierwsza grupa to produkty przeznaczone do użytku codziennego w domach. Można je kupić niemal w każdym sklepie lub markecie. Można zauważyć, że większość z nich to rozcieńczone roztwory. Z kolei druga grupa to produkty stosowane przez profesjonalne firmy sprzątające, które mają do czynienia z większymi powierzchniami. Jednak już w tym miejscu warto zaznaczyć, że nie ma przeciwwskazań, aby większość z nich była również stosowana w domach. Warunek jest jeden! Należy postępować z instrukcjami znajdującymi się na pojemnikach.

Chemia profesjonalna to produkty przystosowane do sprzątania dużych powierzchni o dużej intensywności ruchu. Wśród nich można wymienić między innymi: biura, szkoły, zakłady przemysłowe czy usługowe. Warto zaznaczyć, że nadają się doskonale również do pomieszczeń wymagających sterylności. Gdzie można zaopatrzyć się w takie produkty?

Gdzie można kupić profesjonalne środki czystości?

Chemii profesjonalnej nie znajdziemy na półkach w marketach czy dowolnym sklepie spożywczym. Należy ich szukać w specjalistycznych punktach sprzedaży, takich jak hurtownie z profesjonalnymi środkami czystości. Wiele sklepów udostępnia swoje produkty również lub tylko przez internet. Dzięki temu możemy kupić niezbędne produkty w dowolnym miejscu i czasie, bez żadnych ograniczeń. Przykładem sklepu online posiadającego w asortymencie wyłącznie chemię profesjonalną może być clinex.com.pl. W ofercie znajdziemy środki czystości przeznaczone zarówno do podłóg, jak i sanitariatów czy tekstyliów. Warto zaznaczyć, że nie są to środki uniwersalne, a każdy z nich różni się składem. Wbrew pozorom zakup kilku różnych profesjonalnych produktów jest bardziej ekonomiczny niż jednego uniwersalnego. Dlaczego?

Zalety chemii profesjonalnej

Chemia profesjonalna wyróżnia się na tle pozostałych produktów stężeniem. Sprzedawana jest w formie silnych koncentratów, które przed użyciem należy rozcieńczyć zgodnie z zaleceniami na opakowaniu. W ten sposób kupując 5l profesjonalnego płynu do podłogi, skorzystamy z niego więcej razy niż w przypadku produktu należącego do chemii gospodarczej o tej samej pojemności. Dodatkowo w przypadku profesjonalnych środków czystości stosowane są inne substancje aktywne, które umożliwiają szybsze usuwanie nawet najtrudniejszych zabrudzeń. Ponadto posiadają również właściwości ochronne, które zabezpieczają przed uszkodzeniami. Jakie jeszcze różnice można dostrzec między chemią gospodarczą a profesjonalną? Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule: Profesjonalne środki czystości - na czym polega ich przewaga nad środkami stosowanymi w domu?

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE