Reklama

Sterylizator kosmetyczny - sterylizator do narzędzi manicure

Opublikowano: pon, 30 lis 2020 09:05
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Jak wiadomo, prowadzenie swojego własnego salonu kosmetycznego, czy też salonu fryzjerskiego, naprawdę nie jest łatwe. Prowadzenie takich właśnie interesów, wymaga od nas nie tylko posiadania określonej wiedzy, ale do tego również jesteśmy w pełni odpowiedzialni za higienę oraz bezpieczeństwo klientów.

Jak wiadomo, prowadzenie swojego własnego salonu kosmetycznego, czy też salonu fryzjerskiego, naprawdę nie jest łatwe. Prowadzenie takich właśnie interesów, wymaga od nas nie tylko posiadania określonej wiedzy, ale do tego również jesteśmy w pełni odpowiedzialni za higienę oraz bezpieczeństwo klientów.

Wiadomo, że wszelkiego rodzaju narzędzia fryzjerskie, czy też akcesoria, bądź też urządzenia kosmetyczne, jakie sprawiają że przerywana jest ciągłość tkanki, mają kontakt zarówno z krwią, jak również wydzieliną ropną, dlatego też niezwykle ważne jest to, aby były poddawane procesowi sterylizacji.

Sterylizator do narzędzi kosmetycznych

Dzięki sterylizacji oraz dezynfekcji, możliwe jest usunięcie z powierzchni narzędzi oraz urządzeń, różnego rodzaju mikroorganizmów, drobnoustrojów, jakie mogą powodować różne choroby, przetrwalników grzybów, jak również wirusów. Muszą być one zniszczone w każdej formie, zarówno tej wegetatywnej, jak również w formie przetrwalnikowej.

Jeżeli chcemy mieć całkowitą pewność, że wszystkie używane w naszym salonie narzędzia oraz urządzenia są całkowicie jałowe, to koniecznie powinniśmy zdecydować się na profesjonalny sterylizator kosmetyczny. W zależności od danych potrzeb oraz środków, jakie możemy przeznaczyć, możemy wybrać na przykład sterylizator kulkowy, czy też sterylizator UV-C. Każde spośród tych właśnie urządzeń ma wielu swoich zwolenników oraz jest wykorzystywane w różnych gabinetach kosmetycznych, czy też salonach fryzjerskich. W związku z tym, co właściwie powinniśmy wiedzieć na ich temat?

Czym tak naprawdę jest sterylizacja i dezynfekcja?

Sterylizacja jest procesem, jaki ma na celu usunięcie, zarówno tych wegetatywnych, jak również tych przetrwalnikowych form mikroorganizmów, jakie znajdują się zarówno na różnego rodzaju przedmiotach, jak i na powierzchniach płaskich.

Generalnie rzecz biorąc, sterylizacja sprowadza się do wyjałowienia danego narzędzia, a więc pozbycia się z niego wszelkich mikroorganizmów, jakie mogą się na nim znajdować. Dzięki temu, mamy pewność, że klient nie zarazi się nimi, podczas pobytu w naszym salonie. Sterylizacji zawsze muszą zostać poddawane te przedmioty, które mogły mieć styczność z krwią.

Dezynfekcja tymczasem, ma na celu usunięcie z naszych urządzeń, czy też narzędzi, bakterii, wirusów, czy też grzybów, stosując do tego specjalistyczne płyny. Na każdym gabinecie kosmetycznym, czy też salonie kosmetycznym, ciąży prawny obowiązek posiadania oraz stosowania takich właśnie substancji.

Dezynfekcja, powinna zostać przeprowadzona zanim przystąpimy do wykonania jakiegokolwiek zabiegu, podczas którego nie ma zagrożenia przerwania ciągłości naskórka. To, czy dezynfekcja okaże się skuteczna, czy też nie, zależy od tego, czy wybierzemy właściwy preparat, czy dane narzędzie będzie miało dokładny kontakt z płynem przeznaczonym do dezynfekcji, jak również od tego, jak długo będzie trwał ten proces.

Czym jest sterylizator kulkowy? 

Sterylizator kulkowy jest urządzeniem, które jest wypełnione małymi kulkami. Taki sterylizator musimy rozgrzać do temperatury 240 stopni, dzięki czemu z narzędzi poddawanych sterylizacji, zostaną usunięte wszelkie bakterie, wirusy, mikroorganizmy oraz drobnoustroje, co sprawi, że nasze narzędzia będą jałowe, a tym samym sterylizator nie zmieni ich położenia. Jedną z najważniejszych zalet, jaki cechują się sterylizatory kulkowe, jest ich niezwykle atrakcyjna cena.

Czym jest sterylizator UV-C?

Sterylizator UV-C (https://medikapoland.pl/pl/38-sterylizator-tunelowy-uv-c), do swojego działania wykorzystuje promieniowane UV-C, które to ma określoną długość. Wiązki tego właśnie promieniowania efektywnie i do tego błyskawicznie, sprawiają że zniszczone są wszelkie formy wegetatywne wielkich mikroorganizmów oraz drobnoustrojów.

Jeżeli będziemy używać sterylizatorów UV-C, to nie musimy przy tym stosować różnych roztworów chemicznych, wysokiej temperatury czy też nawet wody, dzięki czemu jego użycie jest naprawdę proste, a zarazem wygodne. Zanim umieścimy narzędzia o złożonej budowie, w naszym sterylizatorze, to powinny być one maksymalnie rozwarte oraz rozmontowane. Dzięki temu, będziemy mieli pewność, że światło ultrafioletowe, obejmie ich całą powierzchnię.

Bez wątpienia ta właśnie metoda sterylizacji jest najszybsza. Sterylizator ten jest niezwykle efektywny, prosty, tani i do tego efektywnie usuwa wszystkie mikroorganizmy, czy też drobnoustroje. Będzie on idealny, jeżeli chodzi o dezynfekcję narzędzi, które nie mogą być poddawane działaniu chemii, czy też wysokiej temperatury, a za przykład mogą tutaj służyć akcesoria z plastikowymi elementami. Do tego każdy sterylizator UV-C wyposażony jest w bakteriobójcze lampy UV oraz wysuwane szuflady

Profesjonalne sterylizatory kosmetyczne dostępne są tutaj: https://medikapoland.pl/pl/

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)
Wczytywanie komentarzy