Reklama

Szkolenia miękkie – jakie cieszą się największym wzięciem w 2020 roku?

Opublikowano:
Autor:

Szkolenia miękkie – jakie cieszą się największym wzięciem w 2020 roku? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Szkolenia miękkie, czyli te, które wykształcają i doskonalą indywidualne cechy człowieka, od pewnego czasu zyskują na popularności. Rok 2020 to prawdopodobnie lepszy niż kiedykolwiek czas, by dać im szansę. Dość powiedzieć, że kompetencje miękkie często są cenione przez pracodawców bardziej niż konkretna wiedza czy umiejętności techniczne. Sprawdzamy, jakie szkolenia miękkie będą najpopularniejsze w najbliższych miesiącach!

Czym dokładnie są szkolenia miękkie?

Termin „kompetencje miękkie” zyskuje ostatnimi czasy na popularności. Dość powszechne jest jednak jego niezrozumienie. Kompetencje miękkie to cechy i umiejętności niezwiązane z wiedzą specjalistyczną czy techniczną, a bardziej z pewnymi schematami postępowania. Do tego grona zaliczyć można np. asertywność (zobacz szkolenia z rozwijania asertywności na https://eventis.pl/szkolenia/asertywnosc), zarządzanie czasem, autoprezentację czy pracę zespołową. Tymczasem kompetencje twarde to np. budowanie stron internetowych, obsługa konkretnych maszyn czy np. prowadzenie ksiąg rachunkowych. Co ważne, obecnie coraz więcej pracodawców budując swoje zespoły, poszukuje u pracowników właśnie konkretnych kompetencji miękkich, wychodząc z założenia, że wiedzę lub umiejętności zawsze można nabyć. To dlatego szkolenia miękkie są tak popularne, a zainteresowanie niektórymi tematami znacząco wzrasta w 2020 roku.

Jakie szkolenia miękkie cieszą się popularnością w 2020 roku?

Rok 2020 okazał się bardzo specyficzny, ponieważ przywitał nas pandemią. W związku z tym wiele osób z dnia na dzień zostało bez pracy, a inni przenieśli się na tzw. home office, czyli zdalną pracę z domu. Szkolenia miękkie, którym wieszczy się największą popularność, odzwierciedlają tę sytuację. Ich ofertę znajdziemy w bazach szkoleń, kursów i konferencji, np. na Szkolenia Eventis. Jakie jednak ze szkoleń miękkich cieszą się największą popularnością?

  • Komunikacja interpersonalna jest bardzo ważna w pracy zespołowej niezależnie od sytuacji. W czasach pracy zdalnej okazuje się jednak jeszcze ważniejsza, ponieważ pozwala m.in. na znacznie bardziej precyzyjne wyrażanie swoich myśli. Dlatego szkolenia o tej tematyce zyskują na popularności.
  • Zarządzanie sobą w czasie to umiejętność, której niestety brakuje wielu z nas. W dobie pracy zdalnej jest szczególnie ważna dla zachowania spokoju i równowagi między życiem domowym a zawodowym.
  • Zarządzanie pracą zdalną to ogromne wyzwanie dla menedżerów, którzy wcześniej nie mieli okazji znaleźć się w takiej sytuacji. Dlatego przybywa szkoleń miękkich poruszających tę tematykę, a zainteresowanie nimi rośnie.
Na pewno popularne będą też szkolenia miękkie, jak i specjalistyczne z marketingu internetowego (https://eventis.pl/szkolenia/marketing-internetowy) i technik sprzedaży z naciskiem na sprzedaż wirtualną oraz wszystkie tematy związane bezpośrednio lub pośrednio z nową rzeczywistością, w której najprawdopodobniej przyjdzie nam żyć przez bardzo długi czas.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE