Reklama

Reklama

Szkolenia online z certyfikatem

Opublikowano:
Autor:

Szkolenia online z certyfikatem - Zdjęcie główne

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Szkolenia online z certyfikatem pozwalają udokumentować zdobytą wiedzę. Pozwalają zwiększyć swoje kompetencje na rynku pracy, umożliwiają zdobycie nowej pracy, awans lub podwyżkę. Są również pomocne do wzbogacenia CV i wyróżnienia się na tle innych kandydatów. Jakie certyfikowane szkolenia online cieszą się największym powodzeniem? Na co zwrócić uwagę, wybierając placówkę szkoleniową?

Reklama

Szkolenia online z certyfikatem – czym się wyróżniają?

Nie każde zdalne szkolenie kończy się wydaniem certyfikatu lub zaświadczenia, które potwierdza zdobycie nowych kwalifikacji. Osoby, które wybierają szkolenia zawodowe, powinny jednak wybierać takie, które kończą się wydaniem odpowiedniego certyfikatu. To ważne dokument, który warto pokazać pracodawcom lub wpisać w CV. Pracodawcy potrzebują potwierdzenie na piśmie, same słowa pracownika nie zawsze są wystarczające. Aby nie przeżyć rozczarowania, jeszcze przed opłaceniem kursu warto sprawdzić, czy dana placówka szkoleniowa ma uprawnienia do wydawania certyfikatu MEN lub innej jednostki certyfikującej.

Szkolenia online z certyfikatem mają określoną rangę, są prowadzone przez wykwalifikowaną, doświadczoną kadrę, zgodnie z obowiązującymi przepisami. Certyfikat może dotyczyć znajomości języków obcych lub zdobycia kwalifikacji, umożliwiających pracę w danym zawodzie. Niektóre certyfikaty obowiązują tylko w Polsce, ale są również takie, które są uznawane za jej granicami.

Certyfikaty ze szkoleń online – na co zwrócić uwagę?

Certyfikaty można zdobyć, uczestnicząc w szkoleniach stacjonarnych oraz zdalnych. Forma nauki nie ma znaczenia, ważniejsze jest to, czego się nauczyła i jakie kwalifikacje zdobyła dana osoba. Aby certyfikat pomógł w życiu zawodowym, warto zwrócić uwagę na następujące elementy:

 • Instytucja wystawiająca certyfikat – firma certyfikująca powinna być znana, wiarygodna i ceniona. W Polsce najbardziej popularne są certyfikaty Ministerstwa Edukacji Narodowej lub wydawane przez znane ośrodki akademickie, instytucje badawcze i branżowe.
 • Informacje zawarte na certyfikacie – na dokumencie powinny znaleźć się szczegółowe informacje, dotyczące szkolenia, tj. omawiane tematy, ilość godzin itp.
 • Forma wystawienia certyfikatu – osoby, które korzystają ze szkoleń online z certyfikatem, powinny otrzymać dokument zarówno w formie elektronicznej, zaraz po zakończeniu kursu, jak i papierowej, wysłany na podany adres.
Szkolenia online z certyfikatem – jaką mają formę?

Szkolenia online z certyfikatem odbywają się zarówno w formie synchronicznej, jak i asynchronicznej. Forma synchroniczna przypomina tradycyjną naukę. Kursy odbywają się na żywo, w ustalonym terminie. Wykładowca poprzez platformę e-learningową łączy się z kursantami i prowadzi zajęcia. W tej formie możliwy jest kontakt na żywo, wzajemne interakcje, praca w grupach itp. Nauka jest efektywna, szybko przynosi rezultaty. Forma asynchroniczna jest również popularna, ponieważ pozwala na dużą swobodę, elastyczność, naukę w dowolnym czasie.

Minusem jest brak bezpośredniego kontrataku z nauczycielem, a to wymusza większą samodzielność i zaangażowanie. Kursanci mogą korzystać z materiałów w różnej formie, np. plików pdf., filmów, nagrań, prezentacji itp. Dostęp do materiałów jest ciągły, dzięki temu można wielokrotnie powtarzać trudne tematy czy robić powtórki do egzaminów. Zarówno kursy synchroniczne, jak i asynchroniczne mają wiele zalet. Kursanci cenią je za:

 • Możliwość zdobycia certyfikatu, który pozwala na zdobycie lepszej pracy, awans czy całkowitą zmianę ścieżki zawodowej.
 • Wygodę i komfort – online można uczyć się w domu lub innym wybranym miejscu. Potrzebny jest tylko komputer i smartfon z dostępem do internetu.
 • Duża dostępność – zdalnie może uczyć się każdy, bez względu na miejsce zamieszkania, wiek stan zdrowia itp. Aby wziąć udział w szkoleniach online z certyfikatem,potrzebna jest tylko chęć do nauki.
 • Oszczędność pieniędzy – zdalne kursy są tańsze niż stacjonarne, a w sieci można również znaleźć kursy darmowe.
 • Oszczędność pieniędzy – biorąc udział w zdalnych szkoleniach, nie trzeb tracić czasu na dojazdy.
 • Łatwość obsługi – platformy e-learningowe są łatwe w obsłudze, dlatego z obsługą zdalnych kursów poradzą sobie nawet osoby, które na co dzień nie korzystają z komputerów.
 • Zróżnicowana tematyka - szkolenia online z certyfikatemmogą dotyczyć różnych tematów. Można znaleźć szkolenia niszowe, na które ciężko byłoby znaleźć chętnych w jednym miejscu.
Jak wybrać wartościowe szkolenie online z certyfikatem?

W internecie jest mnóstwo certyfikowanych szkoleń online, zarówno zawodowych, z kompetencji miękkich, jak i językowych. Niestety, oprócz wartościowych i przydatnych, można znaleźć również takie, które nic nie wnoszą, a jedynie wyłudzają pieniądze od zainteresowanych osób. Aby dokonać właściwego wyboru, należy porównać kilka kursów, sprawdzić, jakie tematy będą poruszane na zajęciach. Na początku warto wejść na stronę internetową placówki szkoleniowej, sprawdzić, jakie ma doświadczenie w prowadzeniu zdalnych lekcji, jakimi narzędziami dysponuje. Bardzo ważna jest kadra prowadząca kurs. Wykładowcy powinni być ekspertami w swojej dziedzinie, dobrze, jeżeli mogą pochwalić się publikacjami, pożądane jest również wykształcenie pedagogiczne,

Wiele szkół umożliwia skorzystanie z bezpłatnej lekcji próbnej. To doskonała okazja, aby poznać nauczycieli, ich metody nauki oraz przekonać się, czy taka forma prowadzenia lekcji jest odpowiednia. Wybierając kurs online warto również zapoznać się z opiniami osób, które wcześniej brały w nim udział. Recenzje można znaleźć na forach tematycznych lub innych stronach, poświęconych zdalnej nauce. Można również podpytać znajomych, może znajdzie się ktoś, kto brał udział w szkoleniu i może je polecić.

Z których certyfikowanych szkoleń warto skorzystać?

Zdalny kurs powinien być dopasowany do potrzeb danej osoby, jej zainteresowań oraz predyspozycji. Nie warto sugerować się jedynie modą, bo może się okazać, że uzyskane kwalifikacje nie są spełnieniem naszych marzeń. Oczywiście ważne jest również, aby kurs dopasować do potrzeb rynku pracy. Warto zorientować się, na które zawody jest największy popyt i poszukać takiego szkolenia, które pozwoli na znalezienie ciekawej pracy. Obecnie najwięcej osób korzysta z takich certyfikowanych szkoleń online jak:

 • Pracownik biurowy,
 • Pracownik administracyjno-biurowy z obsługą komputera,
 • Podstawy księgowości,
 • Specjalista ds. kadr i płac
 • Specjalista e-biznesu,
 • Przedstawiciel handlowy,
 • Skuteczny menadżer,
 • Specjalista ds. ochrony danych osobowych,
 • Specjalista psychologii biznesu,
 • Administracja publiczna i samorządowa,
 • Zarządzanie zasobami ludzkimi,
 • Rekruter,
 • Skuteczne zarządzaniem firmą.
W zależności od potrzeb można wybrać zdalne kursy podstawowe lub zaawansowane.

Szkolenia online z certyfikatem są dobrym rozwiązaniem na dzisiejsze czasy. Umożliwiają naukę w dowolnym czasie, bez wychodzenia z domu. Dzięki nim można całkowicie odmienić swoje życie zawodowe, dostać awans lub podwyżkę. Warto z nich korzystać i inwestować w swój rozwój.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE