Reklama

Szukasz suwmiarki lub innych narzędzi? Poznaj produkty marki Rockler!

Opublikowano:
Autor:

Szukasz suwmiarki lub innych narzędzi? Poznaj produkty marki Rockler! - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Narzędzia firmy Rockler to nieodłączny element wyposażenia niejednego profesjonalnego warsztatu stolarskiego. Marka jest doceniana przede wszystkim za wysoką jakość oferowanych produktów oraz dbanie o ciągłe udoskonalanie sprzętu pod kątem ergonomii pracy. Dlaczego warto kupować narzędzia Rockler? Dlaczego tak bardzo wyróżniają się na tle konkurencji? Najlepiej będzie wyjaśnić to na kilku przykładach. Poniżej zamieszczamy krótką prezentację najpopularniejszych produktów firmy Rockler. Zapraszamy do czytania.

Rockler: wiedza i doświadczenie

Firma Rockler rozpoczęła swą działalność już w latach pięćdziesiątych XX wieku. Od samego początku najważniejszym aspektem było dostarczanie klientom najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu techniki narzędziowej. Obecnie Rockler stał się już światowym potentatem w produkcji narzędzi warsztatowych i sprzętu stolarskiego. Produkty Rockler są znane i cenione w kilkudziesięciu krajach. Najwyższa jakość w połączeniu z innowacyjnym podejściem do biznesu zaowocowały stworzeniem asortymentu spełniającego wymagania nawet tych najbardziej wymagających. Zakłady Rackler zatrudniają setki doświadczonych stolarzy, dzięki którym rozwiązania są optymalnie dostosowane do potrzeb profesjonalnych stolarni i warsztatów. Firma produkuje również popularne w sieci filmy instruktażowe, w których w prosty sposób objaśnia obsługę swoich narzędzi.

sklep rockler polska

Suwmiarki i kątowniki

W pracy stolarza niezbędne są specjalistyczne przyrządy pomiarowe. Nie mogło ich więc zabraknąć w asortymencie Rockler. Suwmiarka i kątownik centrujący od amerykańskiego producenta pozwala na precyzyjne wyznaczanie kątów oraz dokładny pomiar suwmiarką (od 0 do 5”). Przyrząd jest lekki, wytrzymały i bardzo poręczny. Przy pomocy narzędzia w prosty i szybki sposób dokonamy oznaczenia obrabianego materiału drewnianego. Oznaczenia pomiarowe są dobrze widoczne: naniesiono je na biało, co doskonale kontrastuje z czarną powierzchnią narzędzia.

Ściski do frontów

Żaden stolarz zajmujący się samodzielnym wykonywaniem mebli nie może objeść się bez przyrządów przydatnych przy montażu szuflad. Jednym z nich są ściski do frontów. Takie narzędzie jest niezbędne do montażu mebli składających się z kilku elementów. Ściski stolarskie mogą jednak posłużyć nie tylko profesjonaliście. Taki przyrząd przydaje się także podczas wykonywania niektórych prac domowych. Przede wszystkim można go użyć do demontażu mebli czy odkręcenia zapieczonej baterii wodociągowej. Jest niezastąpiony podczas drobnych napraw rowerowych czy samochodowych. Za jego pomogą można naprawić meble czy inne akcesoria ogrodowe. Warto więc uzupełnić o takie sprzęt swoją skrzynkę narzędziową.

Szablon do otworów

Aby móc precyzyjnie wykonać otwory w płytach meblowych warto posłużyć się szablonem. Taki przyrząd znacznie ułatwia i przyspiesza pracę. Szablon do otworów przydaje się przede wszystkim podczas montażu szafek oraz przy wykonywaniu otworów na kołki pod półki. Przyrząd sprawdzi się w konstrukcji typu ramowego, jak i w wersjach bezramowych. Szablon jest przezroczysty, dzięki czemu miejsce nawiercenia jest dokładnie widoczne. Najpraktyczniejsze są szablony w komplecie z wiertłem samocentrującym.

Szablon do cięć

W trakcie obróbki drewna bardzo przydają się różnego rodzaju szablony do cięć. Obowiązkowym elementem wyposażenia warsztatu stolarskiego jest regulowany szablon do cięć wzdłużnych. Dzięki niemu w bezpieczny sposób dotniemy wąskie paski drewna. Narzędzie pozwala na szybkie przycinanie wielu pasków, zmniejszając jednocześnie ryzyko pęknięć i odrzutów. Przyrząd jest bardzo wytrzymały dzięki zastosowaniu żywicy.

Akcesoria do frezarek

Jednym z kluczowych elektronarzędzi używanych do obróbki drewna jest frezarka. Oprócz samego sprzętu warto wyposażyć się również w akcesoria dodatkowe. Jednym z nich jest aluminiowa płyta prowadząca do frezarek, która bez wątpienia zwiększy funkcjonalność naszego urządzenia. Stosując płytę prowadzącą możesz znacznie poszerzyć zakres wykonywanych prac. Z takiego narzędzia korzystają zarówno profesjonaliści, jak i osoby majsterkujące hobbystycznie w zaciszu swojego domu. Dzięki płycie prowadzącej możemy używać frezarki z wolnej ręki lub przy użyciu prowadnicy prostej. Przy pomocy płyty prowadzącej możemy w łatwy sposób podnieść frezarkę i wygodnie wymienić frezy lub wyregulować jej wysokość. Takie narzędzie pasuje do większości frezarek używanych w domach i profesjonalnych warsztatach stolarskich.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE