Reklama

Testery diagnostyczne. Warto w nie inwestować?

Opublikowano:
Autor:

Testery diagnostyczne. Warto w nie inwestować? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Zakup testera diagnostycznego to podstawa w każdym współczesnym warsztacie samochodowym. W obliczu wciąż pojawiających się na rynku nowych marek, zakup odpowiedniego urządzenia nie jest łatwą sprawą. Stajemy przed wyborem: postawić na tańszy produkt i zaoszczędzić, czy zainwestować w droższy sprzęt? Czy faktycznie różnice pomiędzy poszczególnymi markami komputerów diagnostycznych są tak duże?

Odpowiedź na drugie pytanie brzmi: tak. Naturalnie, im tańszy sprzęt, tym mniej możliwości oferuje. Podstawowe, najtańsze komputery diagnostyczne to takie, które może kupić każdy z nas. Służą do samodzielnej, „domowej” analizy pojazdu i nie są urządzeniami najwyższych lotów. W przypadku profesjonalnych warsztatów mamy do czynienia z zupełnie inną jakością. W miejscach zajmujących się diagnostyką pojazdową na poważnie nie możemy oszczędzać na tak istotnym elemencie wyposażenia. Marki różnią się od siebie diametralnie i to pod wieloma względami. Jedną z podstawowych różnic jest liczba dostępnych funkcji. Im lepszy jakościowo sprzęt, tym więcej możliwości.

Podstawowe komputery pozwalają na wykrycie i usuwanie kodów błędów, a także sprawdzenie parametrów auta. Lepsze, ogólnoświatowe firmy, które na bieżąco ulepszają produkty i wzbogacają je o nowe funkcje, pozwalają na znacznie więcej. Oprócz tego, ich sprzęt jest zdecydowanie wygodniejszy w użytkowaniu. Przykładem jest powszechnie znana marka komputerów diagnostycznych – Jaltest. Słyszał o niej chyba każdy, kto interesuje się testerami. Produkty tej firmy zostały docenione na całym świecie za swoją uniwersalność, wygodę obsługi, profesjonalizm, a także dużą liczbę możliwości. Posiadają bogatą, techniczną bazę danych, pozwala na wiele parametryzacji i kalibracji w pojazdach. Testery Jaltest zapewniają bezpieczeństwo diagnozy, informują o lokalizacji uszkodzeń, wykrywają poszczególne elementy systemu pojazdu i pozwalają podejrzeć wartości pomiarowe takie jak ciśnienie czy napięcie.

Komputer diagnostyczny to inwestycja, która się zwróci

Jak widać, lepsza marka pozwala na efektywniejsze naprawy. Użytkowanie wielofunkcyjnego, niezawodnego sprzętu to sposób na znaczne podniesienie jakości swoich usług. Dzięki temu nie tracimy czasu i pieniędzy na wymianę sprawnych części. Praca staje się przyjemniejsza i efektywniejsza. Wszystkie rodzaje pojazdów ulegają modyfikacjom i ulepszeniom na przestrzeni lat, dlatego dobrze jest celować w stale rozwijające się marki, dbające o aktualizowanie i unowocześnianie swoich komputerów.

Decydując się na tester diagnostyczny do warsztatu, musimy wziąć pod uwagę również poziom obsługi klienta. Jeżeli natrafimy na problemy w obsłudze urządzenia, będziemy musieli zwrócić się po pomoc. I tutaj mamy do czynienia z kolejną zaletą znanych marek. W razie wszelkich trudności łatwiej będzie znaleźć odpowiedzi na nurtujące nas pytania, np. w działach technicznych producentów poszczególnych urządzeń. Dzięki temu obsługa stanie się zdecydowanie łatwiejsza. Z tych powodów warto traktować komputer diagnostyczny jako inwestycję w wysoką jakość. Pozorna oszczędność na nic się tu nie zda i może spowodować wiele problemów. Dlatego celujmy w to, co sprawdzone i objęte gwarancją.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE