Reklama

Reklama

Tlenoterapia hiperbaryczna

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Tlenoterapia hiperbaryczna - Zdjęcie główne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Potrzebujesz wsparcia i polepszenia swojej kondycji zdrowotnej? Poczytaj o nowatorskiej technice terapeutycznej, jaką jest tlenoterapia.

Reklama

Tlenoterapia hiperbaryczna to specjalnie przygotowany zabieg z wykorzystaniem zwiększonego ciśnienia atmosferycznego czystego tlenu, który jest wdychany przez pacjenta wewnątrz urządzenia.

Co to jest tlenoterapia?

Tlenoterapia to zabieg leczniczy opierający się na wykorzystaniu czystego tlenu z wydobyciem wyższego ciśnienia atmosferycznego niż naturalnie występuję. Poprzez takie działania niwelujemy fizjologiczne bariery tlenu i przenika on do naszych komórek, co umożliwia dostarczenie wszelkim narządom w naszym organizmie odpowiedniego dotlenienia. Po raz pierwszy tego typu urządzenie zostało zaprojektowane siedemnastym wieku i to wtedy zapoczątkowano leczenie chorób płuc za pomocą tlenu podciśnieniem. Setki lat później a dokładniej w dziewiętnastym wieku na terenie Europy zaczęto powszechnie używać tego rodzaju zabiegów leczniczych.

Jakie komory tlenowe są dostępne w leczeniu?

Urządzenia te podzielone są na kilka rodzajów. Pierwszym takim rodzajem jest Komora jednomiejscowa, która przeznaczona jest dla jednej osoby i mu umożliwia jej skorzystania z terapii tlenowego, wchodzę do komory cylindrycznej bez wykorzystania maski cieszyć się dotlenieniem. Kolejnym rodzajem komory jest komorą wielomiejscową, która umożliwia wykonanie zabiegu na więcej niż jednym pacjencie wewnątrz urządzenia. Tego typu Komorze pacjenci muszą mieć założone specjalne maski tlenowe, które umożliwia ją im zaciągnięcie się czystym tlenem osiągającym nawet do dwóch i pół atmosfery. Ostatnim już rodzajem Komory tlenowego jest worek Gamowa. Jest to Komora zabiegowa, która tworzy kształt nadmuchiwane go worka, a w nim znajduje się wysokie ciśnienie. Tego typu urządzenie tlenowe jest przenośne i pomaga w leczeniu choroby górskiej lub obrzęku płuc. Urządzenie to bardzo często spotykany jest w gabinetach lekarskich oraz uzdrowiska dla osób zmagających się ze schorzeniami.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE