Reklama

Tłuste plamy na ścianie – jak je skutecznie usunąć?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Tłuste plamy na ścianie – jak je skutecznie usunąć? - Zdjęcie główne

tłuste plamy na ścianach

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Lifestyle Pośród wszystkich rodzajów zabrudzeń ściany to właśnie tłuste plamy należą do tych najbardziej kłopotliwych. Ich usunięcie przysparza niemało problemów, zwłaszcza jeśli podejdziemy do tego zadania w nieodpowiedni sposób. Tymczasem praktyka pokazuje, że z pełnym sukcesem możemy poradzić sobie nawet z najuciążliwszymi tłustymi plamami. Nie czekaj więc i już teraz poznaj wszystkie skuteczne rozwiązania!

  1. Skąd się biorą tłuste plamy?
  2. Jak usunąć tłuste plamy?
  3. Skuteczne usuwanie tłustych plam.
  4. Pewne i sprawdzone rozwiązania.
 

Tłuste plamy na ścianie potrafią przeniknąć bardzo głęboko. Bez problemu znajdą się pod wierzchnią warstwą tynku, docierając nawet do murów. Zamalowanie ich bez wcześniejszego usunięcia da jedynie efekt tymczasowy – plama szybko przebije się na nowo. Dlatego też, jeśli chcemy trwale pozbyć się nieestetycznych przebarwień, podejdźmy do sprawy z pełnym profesjonalizmem. A jak się okazuje, wcale nie musi się to wiązać z kłopotliwym kuciem ściany...

 

Skąd się biorą tłuste plamy?

 

Jak usunąć tłuste plamy ze ściany? – pytanie to często pada w wielu polskich domach. Zanim jednak rozpoczniemy konkretne próby, warto dowiedzieć się, jak w ogóle powstają. Otóż tłusta plama z reguły pojawia się po bezpośrednim kontakcie farby z olejem czy też zabrudzoną częścią ciała bądź danego przedmiotu. Rodzice małych dzieci, ale i właściciele zwierząt, są szczególnie narażeni na zmagania z tego typu plamami. Co więcej, wywołać je mogą również kable, zwłaszcza jeśli położone są zbyt płytko. Więc jak umyć ścianę? – Otóż musimy działać bardzo szybko...

 

Jak usunąć tłuste plamy?

 

Tłuste plamy na ścianie zakłócają estetykę każdego pomieszczenie, w którym się pojawią. Żeby jednak pozbyć się ich bez większych problemów, kluczowy jest czas. Im dłużej będziemy zwlekać, tym trudniejsze będzie to zadanie. Aby zmyć tłuste plamy, w pierwszej kolejności warto zapoznać się ze wskazówkami na ten temat udostępnionymi przez producenta farby, którą pokryliśmy ściany. Niejednokrotnie może on posiadać potrzebne nam informacje. Często wystarczy mokra ściereczka oraz dużo piany czy też szczoteczka lub zmywak. Jednakże próby te mogą okazać się daremne. Lecz zanim rozpoczniemy malowanie ścian, wypróbujmy jeszcze inne produkty.

 

Skuteczne usuwanie tłustych plam

 

Czym umyć ścianę, żeby skutecznie usunąć tłuste plamy? Otóż wielu ekspertów podaje, iż pomocna w tym okaże się pianka do golenia. Brudną powłokę farby należy posmarować pianką i zostawić nawet na kilka godzin. Następnie przetrzyjmy to miejsce wilgotną szmatką – efekt powinien być od razu widoczny. Kolejnym sposobem jest wykorzystanie płynu do mycia naczyń (choć używajmy go tylko wtedy, gdy pomalowaliśmy ścianę farbą akrylową lub lateksową). Spryskajmy zatłuszczony fragment i odczekajmy kilkanaście minut. Następnie umyjmy całość ciepłą wodą. Jeśli i to nie przyniesie pożądanych efektów, pozostaje nam zamalować tłuste plamy, gdyż tłuszcz przedostał się zbyt głęboko.

 

Pewne i sprawdzone rozwiązania

 

Jeśli tłuszcz dotarł bezpośrednio do muru, powyższe sposoby mogą nie przynieść oczekiwanych rezultatów. Wtedy w dalszym ciągu widoczne będą tłuste plamy na ścianie. Jak zmyć te nieestetyczne zabrudzenia? W takich przypadkach konieczne będzie ponowne malowanie ściany, lecz z wykorzystaniem dedykowanych do tego farb (standardowe ich wersje nie wystarczą). Jedynie takie skutecznie usuną tłuste plamy ze ściany. Co więcej, mogą posłużyć również jako podkład pod inny kolor (gdyż z reguły występują w białym kolorze).

 

 

 

 

 

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE