Reklama

Ubezpieczenie szkolne – czy działa także na wakacjach?

Opublikowano:
Autor:

Ubezpieczenie szkolne – czy działa także na wakacjach? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Lifestyle Lato to czas wyjazdów, przygód i większej niż na co dzień aktywności fizycznej. Dzieci spędzają poza domem znacznie więcej czasu, nie zawsze są pod stałą opieką rodziców i jeszcze chętniej oddają się licznym szaleństwom. Wszystko to bywa stresujące dla dorosłych, których obowiązkiem jest dbanie o swoje pociechy. Przecież chcemy dla nich jak najlepiej!

Jednym ze sposobów na odzyskanie spokoju jest zapewnienie podopiecznemu odpowiedniego ubezpieczenia. Wszystkie maluchy są chronione w szkole. Ale czy możemy liczyć na ubezpieczenie szkolne także na wakacjach?

Ubezpieczenie szkolne – na co zwrócić uwagę?

Chronione przed nieszczęśliwymi wypadkami są wszystkie dzieci chodzące do szkoły. Już na początku każdego roku wychowawcy przedstawiają nam wysokość składki, którą musimy zapłacić z tego tytułu. Większość rodziców nieszczególnie zwraca uwagę na treść umowy z towarzystwem. Niesłusznie! To bardzo ważne, żeby w dokumencie znalazły się odpowiednie zapisy. W razie wątpliwości zawsze mamy prawo do zrezygnowania z opcji grupowej i wykupienia innej, na własną rękę.

Miejsce i czas

W dobrze sporządzonej i korzystnej dla nas umowie powinno się znaleźć kilka rzeczy. Po pierwsze – właśnie zapis o miejscu i czasie obowiązywania porozumienia. Ubezpieczenie NNW szkolne firmy UNIQA oferuje pomoc nie tylko w trakcie roku szkolnego, ale też w czasie wakacji. Kontrakt taki gwarantuje ochronę przez całą dobę i na całym świecie. Dzięki niemu mamy gwarancję, że nasza pociecha jest zabezpieczona na wypadek różnych okoliczności. I to nie wyłącznie w jednym, konkretnym miejscu.

Który wariant?

Towarzystwa oferują często dwa lub nawet trzy warianty ubezpieczenia, spośród których każdy może wybrać ten odpowiedni. W przypadku UNIQA są to dwa stopnie zaawansowania: podstawowy i rozszerzony pakiet pełnej ochrony. Tutaj otrzymamy nawet zwrot kosztów leczenia za granicą, co może się przydać właśnie na wakacyjnych wojażach. Ubezpieczyciel oferuje także zwrot kosztów opłaconej wycieczki czy czesnego oraz gwarantuje wypłatę środków w postaci zasiłku dziennego.

Dobre ubezpieczenie szkolne będzie więc działać nie tylko na terenie jednego budynku i nie tylko w czasie trwania lekcji. To całoroczne, pełne zabezpieczenie na wypadek wypadków, chorób i nieszczęśliwych okoliczności. Dzięki niemu dzieci są cały rok schowane bezpiecznie pod ochronnym parasolem. Mogą więc bez obaw bawić się i szaleć – tak w kraju, jak i za granicą. Tak latem, jak i zimą. A my, rodzice, nareszcie odzyskujemy spokój i pewność, że zrobiliśmy wszystko by zapewnić maluchom beztroskę, na którą zasługują.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE